مایکل سیلور: ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین تأثیری روی بیت کوین ندارد

مایکل سیلور: ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین تأثیری روی بیت کوین ندارد

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران بیت کوین، گفته است ممنوعیت فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در چین در بلندمدت تأثیری بر روی قیمت بیت کوین ندارد.

به گزارش دیلی‌ هودل، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی در مصاحبه‌ای به بیل بارهیدت (Bill Barhydt)، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه آبرا (Abra) که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، گفته که او قبلاً سهام‌دار گوگل، فیس‌بوک و توییتر بوده است. او می‌گوید که در گذشته اجازه نداده است قانون‌گذاری‌های مقامات چینی اذیتش کنند و اکنون هم چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

سیلور گفته است:

اگر در سال ۲۰۱۰ زمانی که چین می‌خواست گوگل، فیس‌بوک و توییتر را مسدود کند، سهام آن را می‌فروختید، پول زیادی را از دست می‌دادید. هزاران میلیارد دلار [پول] در صنایعی ایجاد می‌شود که چین آن‌ها را ممنوع کرده‌ است. فکر می‌کنم کارهای چین در این [حوزه] بی‌اهمیت است. به نوعی این موضوع دارد خنده‌دار می‌شود، چراکه در پنج، شش و هفت سال گذشته چین هر سه ماه یک‌بار یک چیز را ممنوع کرده‌ است.

هفته گذشته چین اعلام کرده بود که می‌خواهد تقریباً تمام فعالیت‌های مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتال را غیرقانونی اعلام کند.

اسنادی که چند سازمان دولتی آن را امضاء کرده‌اند، نشان می‌دهد که دولت چین کلاهبرداری و فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال را به‌عنوان دلیل اصلی خود برای ممنوع کردن فعالیت‌های مرتبط با این حوزه اعلام کرده است.

مایکل سیلور می‌گوید که نگران تأثیر طولانی‌مدت این اقدامات بر قیمت بیت‌ کوین نیست. او با این حال می‌گوید سرمایه‌گذارانی که نمی‌خواهند بیت‌ کوین خود را برای ۱۰ سال آینده نگه دارند، بهتر است آن را ۱۰ دقیقه دیگر هم نگه ندارند.

از طرفی دیگر او معتقد است که آمریکا رویکرد بسیار مثبتی در برابر بیت کوین دارد.

سیلور گفته است:

تصور می‌کنم که اگر به بیانیه‌های بانک‌ مرکزی یا قانون‌گذاران نگاه کنید، [متوجه می‌شوید که] آن‌ها به این موضع اشراف دارند که بیت‌ کوین یک دارایی است. [آنها می‌گویند] بیت‌ کوین یک کالاست. [تاکنون] ندیده‌ام که هیچ قانون‌گذاری بگوید بیت‌ کوین [ابزار] دیجیتالی برای ذخیره ارزش است.

مدیرعامل مایکرواستراتژی افزود:

تصور می‌کنم که مقررات [ارزهای دیجیتال] به سمت اوراق بهادار حرکت ‌می‌کند. این مقررات مربوط به انطباق با قوانین اوراق بهادار و قوانین مالیاتی است. این گونه انطباق‌ها همچنان ادامه خواهد یافت، اما کسی بیت کوین را به‌عنوان یک دارایی دیجیتال انکار نمی‌کند. اگر به جلسات هفته گذشته سنا نگاه کنید، [متوجه می‌شوید] که اتفاق‌نظر گسترده‌ای میان آنها وجود دارد. حرف‌ها و زبان بدن تمام سناتورها نشان می‌داد که به‌طور کلی از بیت کوین و صنعت ارزهای دیجیتال حمایت می‌کنند. همه می‌خواهند که قوانین مناسبی برای ارزهای دیجیتال وضع شود، به نظر من قانون‌گذاران [در این زمینه] به توافق رسیده‌اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
DIAMOND HANDS
DIAMOND HANDS
2 سال قبل

مرد یگانه عالم بشریت. مایکل سیلوررررر

Crypto
Crypto
2 سال قبل

سیلور عاشق بیت کوین مرد چشم لیزری💥💥