مایکرواستراتژی ۹۰۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین می‌خرد

مایکرواستراتژی ۹۰۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین می‌خرد

مایکرواستراتژی اعلام کرد که ۹۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه قابل‌تعویض با سررسید سال ۲۰۲۷ عرضه می‌کند. قرار است عواید حاصل از فروش این اوراق صرف خرید بیت کوین شود. این شرکت پیش‌تر اعلام کرده بود که قصد فروش ۶۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه را دارد و حالا ۳۰۰ میلیون دلار به این میزان اضافه کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، شرکت مایکرواستراتژی اعلام کرد که قصد دارد اوراق قرضه قابل تعویض بدون وثیقه برای خرید بیت کوین عرضه کند.

سود این اوراق از اوت (مرداد ۱۴۰۰) سال جاری میلادی هر شش ماه یک بار پرداخت می‌شود و تاریخ سررسید آن‌ها ۱۵ فوریه ۲۰۲۷ خواهد بود. پرداخت این سود در صورتی که مایکرواستراتژی پیش از تاریخ سررسید اقدام به خرید یا تعویض آن کند، قطع خواهد شد.

مایکرواستراتژی ممکن است پس از ۲۰ فوریه سال ۲۰۲۴ بخشی از اوراق یا همه آن‌ها را بخرد. این اوراق امکان تعویض با وجه نقد، سهام عادی کلاس A یا ترکیبی از این دو دارایی را دارد. طبق اعلام این شرکت، خرید بیت کوین با پول حاصل از فروش این اوراق، روز جمعه انجام می‌گیرد. این در حالی است که قیمت بیت کوین در روزهای گذشته توانست با عبور از ۵۱,۰۰۰ دلار، اوج تاریخی تازه‌ای را ثبت کند.

شرکت مایکرواستراتژی همچنین قصد دارد به خریداران اولیه اختیار خرید اوراق اضافی تا حجم حداکثر ۹۰ میلیون دلار ظرف ۱۳ روز پس از عرضه بدهد. با این حال، این شرکت گفت که عرضه نهایی بستگی به شرایط متعددی دارد. مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، در توییتی نوشت:

مایکرواستراتژی عرضه خصوصی ۶۰۰ میلیون دلار اوراق قابل تعویض ممتاز را اعلام می‌کند.

به‌گفته مایکرواستراتژی، اگر تمام خریداران از اختیارات خود استفاده کنند، عواید حاصل از فروش این اوراق می‌تواند به ۱ میلیارد دلار هم برسد.

شایان ذکر است که مایکرواستراتژی پیشتر نیز در ماه جاری میلادی ۲۹۵ بیت کوین به ارزش کل ۱۰ میلیون دلار خریده است. مجموع بیت کوین‌های این شرکت اکنون ۷۱,۰۷۹ واحد است.

مایکرواستراتژی در دسامبر سال گذشته نیز اعلام کرد که ۴۰۰ میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری بیشتر در بیت کوین از طریق عرضه اوراق بدهی تخصیص می‌دهد، اما سپس آن را به ۶۵۰ میلیون دلار افزایش داد.

قیمت بیت کوین بار دیگر رکورد تاریخی زده و از مرز ۵۰,۰۰۰ دلار گذشته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
امیر لاهوتی
امیر لاهوتی
3 سال قبل

باسلام
درخرید لطفا ما را راهنمای کنیدچطور پول واریز کنیم.

احسان
احسان
3 سال قبل

اینا این همه پول رو از کجا میارن میدن بیتکوین میخرن؟! 😐 ما که فعلا توی ساتوشی هاشم موندیم!! 😐

Ali
Ali
3 سال قبل

اقا لطفا یه کانال چیزی معرفی کنین

Hosein
Hosein
3 سال قبل

اینکه جی پی مورگان ۱۱ درصد از سهام این شرکت رو خریداری کرده
یعنی این شرکت تحلیلی سرمایه خود را در جای خوبی سرمایه گذاری کرده

ghazal
ghazal
3 سال قبل

اقا یه کانال یا پیج ک پیش بینی برای خرید ارز انلاین و دقیق رایگان میذاره رو معرفی کنین لطفا

مهدی
مهدی
3 سال قبل

مایکرو استراتژی یکی از باهوش ترین و جسورترین مدریت هارو در تمام دنیا داره