سهام شرکت مایکرواستراتژی، بزرگترین سرمایه‌گذار نهادی بیت کوین، در ۱۷ روز حدود ۵۰٪ سقوط کرده است

سهام شرکت مایکرواستراتژی، بزرگترین سرمایه‌گذار نهادی بیت کوین، در ۱۷ روز حدود ۵۰٪ سقوط کرده است

داده‌های تازه بازار نشان می‌دهد که ارزش سهام مایکرواستراتژی طی ۱۷ روز گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است. شایان ذکر است که مایکرواستراتژی در حال حاضر بیش از ۹۱,۰۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارد.

به گزارش کوین تلگراف، این فقط کاربران و سرمایه‌گذاران خرد بیت کوین نیستند که از اصلاح‌های شدید قیمت بیت کوین ضرر می‌کنند.

همزمان که مایکرواستراتژی تأیید کرد ۲۱۰ واحد بیت کوین (معادل ۱۰ میلیون دلار) را به خزانه خود اضافه می‌کند، سهام این شرکت هم به کف ۶۲۸ دلاری خود رسید. این در حالی است که سهام مایکرواستراتژی در ماه فوریه اوج ۱,۳۰۰ دلاری خود را ثبت کرده بود.

سهام شرکت مایکرواستراتژی، بزرگترین سرمایه‌گذار نهادی بیت کوین، در ۱۷ روز حدود ۵۰٪ سقوط کرده است

به‌عقیده بسیاری، نوسانات قیمت سهام مایکرواستراتژی به افزایش نوسانات قیمت بیت کوین مربوط می‌شود که در طول چرخه صعودی اخیر بارها شاهد افزایش آن بودیم.

این در حالی است که نباید از نقش بیت کوین در افزایش ارزش سهام مایکرواستراتژی غافل شد. پیش از ماه اوت (مرداد) سال ۲۰۲۰ که مایکرواستراتژی بیت کوین را به ترازنامه‌های خود اضافه کند، هر سهم از این شرکت در محدوده ۱۰۰ دلار معامله می‌شد.

آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان‌گذار شرکت مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، در ارتباط با خرید اخیر بیت کوین توسط مایکرواستراتژی گفت:

آنها حالا ۹۱,۰۶۴ بیت کوین در ترازنامه‌های خود دارند. این شاید یکی از بزرگترین نمونه‌های اعتقاد راسخ در تاریخ بازارهای عمومی باشد.

شاید بتوان گفت که این اعتقاد راسخ مایکرواستراتژی، همزمان با آغاز چرخه صعودی بیت کوین و به چالش کشیدن بازارهای سنتی، سود بسیار زیادی در کوتاه‌مدت و حتی میان‌مدت برایش به همراه داشته است.

آرتور هیس (Arthur Hayes)، ‌مدیرعامل سابق صرافی بیتمکس (BitMEX)، پیش‌تر گفته بود که سیاست‌های بانک‌های مرکزی در افراطی‌ترین حالت‌شان، ممکن است باعث خروج یک‌باره تمام سرمایه‌ها از بازار ارزهای دیجیتال شود.

هیس در پست وبلاگی خود که چند روز پیش منتشر کرد، نوشت که این احتمال وجود دارد که بانک‌های مرکزی نرخ سودها را به‌شدت افزایش دهند. به‌عقیده هیس، این اتفاق می‌تواند باعث ضرر سرمایه‌گذاران و از سوی دیگر افزایش نوسانات شود. او در این باره نوشت:

مدلی برای تخمین نرخ بین این دو ندارم، ولی در سطح بالا، اگر نقدینگی فیات بتواند از طریق اوراق قرضه دولتی بار دیگر سودی قابل‌توجه بدهد، از بیت کوین/ارزهای دیجیتال پیشی می‌گیرد.

هدف اصلی از این کار، حفظ/رشد قدرت خرید در مقابل انرژی است. اگر این کار برای دارایی‌هایی با بالاترین نقدینگی، مثل اوراق قرضه دولتی، انجام گیرد، در این صورت نقدینگی هم ساده‌ترین گزینه را انتخاب خواهد کرد.

دارایی‌ها

در صورت وقوع چنین رویدادی در آینده، بیت کوین بشتر به جنبه فناورانه خودش تکیه خواهد داشت، چیزی که به نظر هیس بدون شک بدون سرمایه کلان کاری طاقت‌فرسا خواهد بود. هیس در این باره گفت:

تخمین مقدار باقی‌مانده ارزش بیت کوین از جنبه فناوری فراتر از مهارت‌های من است. با این حال این رقم بسیار پایین‌تر از قیمت فعلی بیت کوین برحسب ارزهای فیات است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
ارزدوست
ارزدوست
3 سال قبل

یه زمانی میگفتی
تاکسی میاد تو گوشیت بت میخندیدن
فست فود میاد تو گوشی همینطور
وقت آرایشگاه گرفتن و کلاسای درس و ....
الانم وقتش شده
(((کلیت بانکداری و نه فقط پلتفرم های مدیریت تراکنش بیاد تو گوشی))
بخندین تا ببینیم گریه ش مال کی میشه....

حسین ازاد
حسین ازاد
3 سال قبل

شما قصه خودتون رو بخورید اونا خودشون میدونن چیکار دارن میکنن

شهرام
شهرام
3 سال قبل

غصه عزیزم

احمد رفیع زاده
احمد رفیع زاده
3 سال قبل

حقشه. بیتکوین بالذاته ارزشی نداره! کلا عصای دست کلاهبردارانه

رامان
رامان
3 سال قبل

هیچ چیز ارزش ذاتی نداره جز هوا آب آفتاب خاک گیاهان .بجز اینها هر چیزی که امذوز بعنوان شی یا یهام با دارای بارزش حساب میشه قراداهای ساخت بشره

ارزدوست
ارزدوست
3 سال قبل

شما احیانا کارمند بانک مرکزی نیستین؟!!!

برهان عباسی
برهان عباسی
3 سال قبل

درکل بیت کوین ازنظر من درآینده به بالا 200میلیون دلار میرسه

سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
3 سال قبل

😂😂😂😂

غفاری
غفاری
3 سال قبل

تنها سازه ای که بشر ساخته واز خودش تغذیه می کنه تکنولوژی است
هر تکنولوزی جدیدکه بیاد نوید یک تکنولوزی قوی تر از خودش را داد می زنه ......ایلان تاپلر.....پس نباید ترسید

سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
3 سال قبل

به نظرتون الان سنگین خرید بزنیم؟