مایکرواستراتژی دوباره بیت کوین می‌خرد؛ این بار ۶۵۰ میلیون دلار!

مایکرواستراتژی دوباره بیت کوین می‌خرد؛ این بار ۶۵۰ میلیون دلار!

فروش اوراق بهادار از سوی مایکرواستراتژی (MicroStrategy) روز گذشته به پایان رسید. این شرکت پیش‌تر اعلام کرده بود که از عواید حاصل برای خرید بیت کوین استفاده می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف، مایکرواستراتژی روز گذشته اعلام کرد که ۶۵۰ میلیون دلار از طریق فروش اوراق بهادارِ‌ قابل‌تبدیل به دست آورده است. از این مبلغ برای خرید بیت کوین استفاده خواهد شد.

مایکرواستراتژی تأیید کرده است که ۶۵۰ میلیون دلار بدهی ممتاز با نرخ سود ۰.۷۵ درصد و با سررسید ۲۰۲۵ فروخته است. سود این اوراق به‌صورت شش‌ماهه پرداخت می‌شود. ۱۵ ژوییه و ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱ اولین سررسید‌های پرداخت سود خواهد بود. در بیانیه مطبوعاتی مایکرواستراتژی می‌خوانیم:

مایکرواستراتژی قصد دارد تا سود خالص از فروش [اوراق بهادار] را در راستای سیاست‌های خزانه‌داری، نیازهای سرمایه در گردش و دیگر اهداف تجاری، بیت کوین بخرد.

فروش این اوراق تحت بند اول از قانون اوراق‌بهادار آمریکا صورت گرفت و تنها مخصوص سرمایه‌گذاران نهادی بود.

این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که برای تأمین سرمایه جهت خرید بیت کوین بیشتر، اقدام به عرضه این اوراق بهادار می‌کند. طبق گزارش‌ها، این شرکت ابتدا قرار بود ۴۰۰ میلیون دلار اوراق بفروشد.

انتشار خبر تبدیل بخش بیشتری از ترازنامه‌های مایکرواستراتژی به بیت کوین، باعث تعجب بسیاری شد. در آن زمان، مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، اعلام کرد که شرکتش روی ۵۰۰ میلیون دلار پول نقدی نشسته بود که «آب می‌رفت».

 طبق برآوردها، این شرکت ۴۰,۸۲۴ واحد بیت کوین، معادل ۷۴۳ میلیون دلار، در اختیار دارد. این در حالی است که مایکرواستراتژی تنها ۲۶۰ میلیون دلار برای خرید آنها پرداخت کرده بود.

بسیاری از تحلیل‌گران وال استریتی عنوان می‌کنند که مایکرواستراتژی بیش از اندازه روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. آنها از بیت کوین به‌عنوان یک دارایی «پرنوسان» یاد کرده‌اند و گفته‌اند همین ویژگی باعث شده است تا طی یک دهه اخیر سرمایه‌گذاران نهادی از آن فاصله بگیرند. گروه مالی سیتی‌بانک (Citibank) چندی پیش اعلام کرد که نسبت به موضع «نامتناسب» مایکرواستراتژی و «تمرکز بیش‌ازاندازه» این شرکت روی بیت کوین هشدار داده بود.

شاید مایکرواستراتژی بزرگترین شرکت عمومی باشد که بیت کوین در اختیار دارد، اما نمی‌توان آن را تنها شرکت موجود دانست. پنجشنبه شرکت بیمه مس میوچوال (MassMutual) اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریده است. گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، اسکوئر (Square) و هایت ایت (Hut ۸)، هر یک بین ۳۶ تا ۱۳۴ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
عارف
عارف
3 سال قبل

%بیت کوین میره بالا