تشکیل شورای استخراج بیت کوین؛ جامعه نگران متمرکز شدن؛ مایکل سیلور خوش‌بین است

تشکیل شورای استخراج بیت کوین؛ جامعه نگران متمرکز شدن؛ مایکل سیلور خوش‌بین است

مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، در کنفرانس کانسنسوس (Consesus)، از تشکیل شورای استخراج بیت کوین، در مقابل انتقادها به کاهش تمرکززدایی شبکه بیت کوین دفاع کرد. به‌گفته وی، باید کنترل سرنوشت بیت کوین را از دست افراد «ناآگاه» خارج کرد.

به گزارش دیکریپت، سیلور پس از توییت ایلان ماسک در مورد مذاکرتش با ماینرهای بیت کوین در آمریکای شمالی برای افزایش استفاده از انرژی‌های پایدار در استخراج این ارز دیجیتال، از تشکیل شورای استخراج بیت کوین خبر داد. سیلور از این شورا با عنوان «نهادی برای استانداردسازی گزارش مصرف انرژی، تحقق اهداف حاکمیت زیست‌محیطی، اجتماعی و تجاری، دانش‌افزایی و رشد بازار ارزهای دیجیتال» یاد کرد. به‌گفته سیلور، این شورا نگرانی‌ها در ارتباط با مصرف انرژی بیت کوین و تأثیرات آن بر محیط زیست را برطرف می‌کند.

بسیاری از افراد سرشناس در حوزه بیت کوین نظیر آنتونی پومپلیانو، تشکیل چنین شورایی را خلاف ذات غیرمتمرکز بیت کوین می‌دانند.

ایلان ماسک هم پیش‌تر اعلام کرده بود بیت کوین در حال حاضر بیش از اندازه متمرکز است. او در پاسخ به توییت یکی از کاربران نوشت:

بیت کوین تا حد زیادی متمرکز است. اگر یک معدن ذغال سنگ ژینجیانگ [چین] گرفتار سیل شود، تقریباً کار ماینرها متوقف می‌شود و هش ریت بیت کوین ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند. به نظر شما این به معنی «غیرمتمرکز بودن» است؟

 سیلور که خود صدها میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، بدون اینکه اشاره چندانی به این نگرانی‌ها کند، گفت:

هر کسی که در این نشست حضور دارد، از جمله ایلان ماسک، اعتقاد راسخی به تمرکززدایی دارند.

او در ادامه گفت که امیدوار است بتواند سرنوشت بیت کوین را دست از افراد ناآگاهی درباره جنبه‌های زیست‌محیطی بیت کوین با او اختلاف نظر دارند، خارج کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
Mohsen
Mohsen
۳ سال قبل

الان منظورت اینه ایلان ماسک آگاه نیست ؟😂😂🤣

حسن
حسن
۳ سال قبل

تا الن از زمان ریزشش صبر کردم خسته شدم. 💸 م از 100میلیون هم کمتر شده بود داشتم میمردم
فقط راستشو بگید

sam
sam
۳ سال قبل

بدید دسته‌ مایکل گلدن بلکه رنکش بالاتره

ADA SUPORT
ADA SUPORT
۳ سال قبل
پاسخ  sam

سرمایدارها میخواهند سود خود را تظمین کنند