نظرسنجی ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد از سهام تسلا؛ مایکل سیلور: با این پول بیت کوین بخر

نظرسنجی ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد از سهام تسلا؛ مایکل سیلور: با این پول بیت کوین بخر

ایلان ماسک دو روز پیش نظرسنجی‌ای را در توییتر منتشر کرد که در آن از دنبال‌کنندگان خود خواسته بود تا بگویند با فروش ۱۰ درصد از سهام تسلا موافق‌اند یا خیر. آن‌طور که از نتایج پیداست، او باید در ادامه ۱۰ درصد از سهام خود را که ارزشی معادل ۲۵ میلیارد دلار دارد، بفروشد. اما سؤال اصلی این است که او می‌خواهد این پول را کجا سرمایه‌گذاری کند؟

به گزارش کریپتو پوتیتو، ایلان ماسک دو روز پیش از میلیون‌ها دنبال‌کننده خود در توییتر خواست نظرشان را درباره فروش ۱۰ درصد از سهام تسلا بگویند. سؤالی که اکنون به وجود آمده، این است که ماسک می‌خواهد با درآمد حاصل از فروش سهام خود چه‌ کند. افرادی مانند مایکل سیلور و مکس کیزر (Max Keiser) که طرفدار بیت کوین هستند، درباره مزایای خرید بیت کوین با این پول صحبت کرده‌اند.

مدیرعامل بزرگ‌ترین تولید‌کننده خودروهای برقی در جهان، در برخورد با آینده مالی خود از رویکردی غیرمعمول استفاده کرده است. او از میلیون‌ها طرفدار خود در توییتر پرسیده است که آیا باید ۱۰ درصد از سهام شخصی خود در تسلا را بفروشد یا خیر.

هرچند که افراد زیادی در بخش کامنت‌های این توییت دلیل ماسک برای انجام این کار را حدس زده‌اند، خود او می‌گوید به‌خاطر بحث‌هایی که اخیراً درباره پرداخت‌نکردن مالیات و سودهای تحقق‌نیافته به وجود آمده، به فکر فروش سهام تسلا افتاده است.

منظور از سود تحقق‌نیافته شرایطی است که ارزش یک دارایی بالا رفته، اما سرمایه‌گذار برای فروش و خارج‌کردن سود خود اقدام نکرده است.

ماسک در توییتر خود نوشت:

اخیراً بحث‌های زیادی دراین‌باره به وجود آمده است که سود‌های تحقق‌نیافته روشی برای پرداخت‌نکردن مالیات است. به همین خاطر پیشنهادم این است که ۱۰ درصد از سهام خودم را در تسلا بفروشم. آیا با این کار موافق‌اید؟

ایلان ماسک گفته بود نتیجه این نظرسنجی هرچه باشد از آن تبعیت خواهد کرد و آن‌طور که از نتایج پیداست او باید ۱۰ درصد از سهام خود را که ارزشی معادل ۲۵ میلیارد دلار دارد بفروشد، چراکه نزدیک به ۵۸ درصد شرکت‌کنندگان این نظرسنجی توییتری به فروش سهام رأی مثبت داده‌اند.

نظرسنجی ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد از سهام تسلا؛ مایکل سیلور: با این پول بیت کوین بخر
نتایج نهایی نظرسنجی ایلان ماسک در توییتر؛ ۵۷.۹ درصد موافق و ۴۲.۱ درصد مخالف فروش سهام تسلا

صرف‌نظر از دیدگاه افراد در مورد ایلان ماسک، او شخصیتی است که هر کاری انجام دهد جلب‌توجه می‌کند. بنابراین چنین پستی که می‌تواند سرنوشت ۲۵ میلیارد دلار را تعیین کند، قطعاً توجه مردم را به خود جلب کرده است.

افراد زیادی هم در بخش نظرات این توییت به او گفتند که در صورت فروش سهامش، می‌تواند چه کارهایی انجام دهد. یکی از نظراتی که بسیار مورد توجه قرار گرفت، کامنت مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بود.

او که همیشه به‌عنوان یکی از طرفداران برجسته بیت کوین شناخته می‌شود، با وفادار ماندن به ماهیت خود، به ماسک پیشنهاد کرده است که با کل این ۲۵ میلیارد دلار، بیت کوین بخرد و کل مبلغ موجود در ترازنامه تسلا را به این ارز دیجیتال تبدیل کند. سیلور که شرکتش در حال حاضر بیش از ۷ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد، تصور می‌کند که این کار تنوع سبد سرمایه‌گذاری ایلان ماسک را بیشتر کرده، از دارایی او در برابر تورم محافظت می‌کند و از نظر مالیاتی برای تمام سرمایه‌گذاران بهتر است.

مکس کیزر، مجری برنامه کیزر تی وی (Keiser TV) و طرفدار قدیمی بیت کوین که پیش از این از تصمیمات ایلان ماسک برای توقف پذیرش این ارز دیجیتال انتقاد کرده بود، به توییت جدید مدیرعامل تسلا واکنش نشان داده است.

کیزر گفته است «شما بیت کوین را تغییر نمی‌دهید، بیت کوین شما را تغییر می‌دهد». او با اشاره به علاقه ماسک به دوج کوین، افزود که او از اشتباهاتش در گذشته درس گرفته و «بازی با ارزهای بی‌ارزش را کنار گذاشته است».

کیزر می‌گوید:

[ایلان ماسک] آماده است تا به ساتوشی اجازه دهد جلوی این سیستم مالی و سیاسی فرسوده، پوسیده و فاسد را بگیرد؛ کاری که خودمان نمی‌توانیم آن را انجام دهیم.

احتمال اینکه ماسک با تمام این پول بیت کوین بخرد، خیلی کم است. با این حال، کیزر ادعا می‌کند اگر این میلیاردر چنین کاری انجام دهد، «به دکتر کِوورکیان (Dr. Kevorkian) جدید دنیای مالی» تبدیل می‌شود.

کیزر گفته است:

بیایید دعا کنیم که ایلان ماسک همین کار را انجام دهد؛ سهام تسلای خود را بفروشد، با درآمدش بیت کوین بخرد و به این بازارهای سهام و اوراق قرضه فریبنده که ما را با شرارت، دزدسالاری و تورم‌های شدید نابود کرده است، خاتمه دهد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
Milad S
Milad S
2 سال و 5 ماه قبل

این نکته هم قابل توجهه که در حال حاضر که ارزش کل بازار بیت کوین ١.٢٨۵ تریلیون هست
٢۵ میلیارد دلار حدودا یک پنجاهم کل بازاره
در نتیجه تبدیل تمام این پول به بیتکوین به طور یکجا شاید امکان پذیر نباشه چرا که ممکنه در این حد عرضه وجود نداشته باشه
مخصوصا اینکه در حال شکستن سقف های جدیده
و حتی دست به جیب شدن ایلان در این خصوص
باز هم قیمت رو میبره بالاتر ...

mohsen
mohsen
2 سال و 5 ماه قبل

ماسک به من قرضی بده همشو قول میدم برگردونم کسر از حقوق و ضامن میارم

مجتبی
مجتبی
2 سال و 5 ماه قبل

همچین چیز جالبی هم نگفته مایکل سیلور
معلومه به نفع ۷ میلیارد دلار بیت کوینش هست انتظار دیگه ای داشتید؟