وضعیت بازار: چه چیزی باعث جهش روز گذشته بیت کوین شد؟

وضعیت بازار: چه چیزی باعث جهش روز گذشته بیت کوین شد؟

روز گذشته بیت کوین در حالی توانست موقعیت خود را تا بالای سطح ۳۷,۰۰۰ دلار بازیابی کند که بسیاری از آلت کوین‌ها عملکرد خوبی از خود به نمایش نگذاشتند. آن‌طور که پیداست جریان پول در صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال پس از ۵ هفته مثبت شده و بیشتر هولدرهای بلندمدت نیز همچنان در سود به سر می‌برند.

به گزارش کوین دسک، پس از سقوط گسترده اواخر هفته گذشته و ابتدای هفته جاری، بازار ارز دیجیتال در حال تثبیت شرایط قیمت خود است. آن‌طور که از برخی شاخص‌ها پیداست، احساسات معامله‌گران بازار به‌شدت نزولی است؛ وضعیتی که معمولاً پیش از شروع موج‌های خرید در بازار شکل می‌گیرد. از دیگر شاخص‌های تکنیکال اما می‌توان این‌گونه برداشت کرد که احتمالاً نوسان و درگیری میان خریداران و فروشندگان در کوتاه‌مدت ادامه خواهد داشت.

قیمت بیت کوین روز گذشته در مقطعی مجدداً به بالای ۳۷,۰۰۰ دلار رسید. در حال حاضر هم بیت کوین بالای ۳۶,۰۰۰ دلار قرار گرفته و قیمت در ۲۴ ساعته گذشته بیش از ۳.۵ درصد رشد کرده است. سولانا به‌تازگی جهشی ۵ درصدی را تجربه کرده و بازار اتریوم هم تقریباً بدون نوسان بوده است.

مارکوس سوتیریو (Marcus Sotiriou)، تحلیلگر مؤسسه گلوبال بلاک (GlobalBlock) که معتقد است هنوز زمان مناسب برای تعیین کف‌های قیمتی فرا نرسیده، گفته است:

تصور می‌کنم مشخص‌کردن جهت بازار به‌اندازه چرخه قبلی ساده نیست؛ چراکه ساختار بازار با ورود سرمایه‌گذاران دانه‌درشت سازمانی به این حوزه، به‌سرعت تغییر می‌کند. در حال حاضر به نظر می‌رسد بیت کوین بیش از آنکه روند جهت‌دار خاصی را دنبال کند، در یک بازه مشخص (بین ۲۹,۰۰۰ تا ۶۹,۰۰۰ دلار) گرفتار شده است.

الکس اکسلراد (Alex Axelrod)، بنیان‌گذار و مدیرعامل مجموعه اکسیمتریا (Aximetria) که در حوزه ارز دیجیتال فعالیت می‌کند، گفته است:

بازیابی قیمت بیت کوین در حال حاضر چندان محتمل نیست؛ چراکه سرمایه‌گذاران بیشتر به تثبیت قیمت‌ها تمایل دارند.

اکسلراد معتقد است شکسته‌شدن حمایت ۳۲,۰۰۰ و مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلاری می‌تواند جهت بازار را مشخص کند.

نمودار زیر رشد اخیر حجم معاملات بیت کوین در بازارهای آنی صرافی‌های ارز دیجیتال را نشان می‌دهد. ظاهراً بخشی از سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت با وجود شک و تردیدی که نسبت به آینده قیمت‌ها در بازار وجود دارد، مجدداً فعال شده‌اند.

وضعیت بازار: چه چیزی باعث جهش روز گذشته بیت کوین شد؟
نمودار حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال

هولدرهای کوتاه‌مدت همچنان در ضرر هستند

آن‌طور که از داده‌های درون‌زنجیره‌ای پیداست، میزان ضرر هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین در حال افزایش است.

همان طور که در نمودار زیر دیده می‌شود، در حال حاضر ۱۸ درصد از عرضه مربوط به هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین، در وضعیت زیان‌دهی است؛ یعنی قیمت کنونی پایین‌تر از متوسط قیمت خرید آنهاست. این موضوع می‌تواند به افزایش فشار فروش میان این بخش از سرمایه‌گذاران بیت کوین منجر شود. سناریو‌ی مشابه این، پیش‌تر در سال ۲۰۱۸ و در جریان اصلاح قیمت‌ها اتفاق افتاده بود.

وضعیت بازار: چه چیزی باعث جهش روز گذشته بیت کوین شد؟
نمودار درصد سود یا زیان هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین

هولدرهای بلندمدت اما، ظاهراً با سقوط قیمت‌ها در روزهای اخیر، چندان مضطرب نشده‌اند.

پلتفرم تحلیلی گلسنود، روز گذشته در مطلبی نوشت:

نسبت سود به زیان هولدرهای بلندمدت مجدداً به روند صعودی خود بازگشته است که یعنی این گروه تمایلی به فروش دارایی خود ندارند.

ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال پس از ۵ هفته فروش

صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، بالاخره پس از پنج هفته متوالی فروش، طعم ورود سرمایه را هم چشیدند؛ موضوعی که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران در این مدت از سقوط قیمت‌ها به‌نفع خود استفاده کرده‌اند. این صندوق‌ها در هفت روز گذشته ۱۴.۴ میلیون دلار ورودی داشتند و پس از ۳۵ روز به خروج سرمایه پایان دادند.

۱۳.۸ میلیون دلار از این رقم مربوط به صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در بیت کوین بوده و این در حالی است که در این مدت صندوق‌های مربوط به اتریوم با ۱۵.۶ میلیون دلار فروش مواجه شده‌اند.

وضعیت بازار: چه چیزی باعث جهش روز گذشته بیت کوین شد؟
نمودار جریان پول در صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
حق الله
حق الله
2 سال قبل

از تو درباره شراب و قمار مى پرسند. بگو: در آن دو گناهى بزرگ و براى مردمان سودهایى است، و گناه آن دو از سودشان بزرگ تر است
219 بقره

نوه فرانکی
نوه فرانکی
2 سال قبل

دیگه کلمه هولد معنا نداره
باید ارزی رو خرید که اولا تا حد ممکن در کف قیمت باشه (که البته الان این کف قیمت هم خودش داستانی شده و همه تو کفشن!!! بعد از خرید هم به محض بالا رفتن که اونم بایست ازش اطمینان داشته باشیم ، سریعا بفروشیم
این اتفاقات اخیر تجربه منو که بیشتر کرد، دوستان مراقب باشین که تو هر موقعیتی ورود نکنین که گرگهایی مثل ایلان ماسک بویی از انسانیت نبردند و منافعشون در همین ریزش ها و صعودهای ساخته خودشونه.

مهدی اینده نگر
مهدی اینده نگر
2 سال قبل

همه چیز به نشست امشب فدرال رزرو بستگی داره. به احتمال زیاد تپرینگ رو اجرا خواهد کرد ولی به اهستگی که بازارها بهشون شوک وارد نشه.......نرخ بهره رو به اهستگی بالا خواهد برد......... بازار کریپتو در نبود QE و اجرای QT دیگه قدرت 2سال قبل رو نخواهد داشت ولی به اهستگی و زمان طولانی تر رشد خواهد کرد.  موفق باشید