مالزی به دنبال تصویب قوانین ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول ۲۰۱۹

مالزی به دنبال تصویب قوانین ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول ۲۰۱۹

بنا بر گزارش نشریه خبری انگلیسی‌زبان استار (The Star) که در تاریخ ۲۸ نوامبر منتشر شد، کشور مالزی قوانین و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه سکه (ICO) را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به تصویب خواهد رساند.

این نشریه به نقل از وزیر اقتصاد مالزی «لیم گوان انگ» که روز چهارشنبه بیانیه‌ای صادر کرده بود، گفت کمیسیون اوراق بهادار (SC) این کشور به عنوان مقام تنظیم کننده، او را از زمان‌بندی صدور قوانین جدید، با خبر کرده‌ است.

نشریه استار افزود که این حرکت بخشی از تلاش‌های کمیسیون اوراق بهادار برای تسهیل دستیابی به راه‌های جایگزین جذب سرمایه و ایجاد کلاس جدید سرمایه‌گذاری است.

مالزی به‌تدریج در حال طی کردن مسیر قانون‌گذاری صنعت ارزهای دیجیتال بومی است که در اواخر سال ۲۰۱۷ شروع شد.

مالزی به دنبال تصویب قوانین ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول 2019
وزیر اقتصاد مالزی، لیم گوان انگ در خلال صحبت‌های خود در پارلمان این کشور، اذعان داشت که مقامات درصدد کنترل این بخش بوده و نهادهایی که به صدور ارزهای دیجیتال تمایل دارند، باید به بانک نگارا که بانک مرکزی این کشور است، رجوع کنند.

بنا بر گزارشات محلی، وی روز دوشنبه اعلام کرد:

من به همه افراد یا سازمان هایی که خواستار ارائه ارزهای دیجیتال سبک بیت کوین هستند، توصیه می کنم که ابتدا به بانک نگارای مالزی مراجعه کنند زیرا این بانک متصدی تصمیم‌گیری در مورد مکانیزم‌های اقتصادی است.

همچنین در ماه جاری، یکی از سیاستمداران مالزی توصیه کرده بود که تصویب طرح صدور ارز دیجیتال ملی، تا زمان تصویب و اجرایی شدن قوانین مربوطه، به تعویق بیفتد.

کشور مالزی، امسال به دنبال تقویت خود در زمینه تکنولوژی بلاک چین بوده است. همچنین در ماه نوامبر، وزارت آموزش این کشور سیستمی راه‌اندازی کرده که از طریق فناوری بلاک چین، اعتبار مدارک دانشگاهی را تأیید می‌کند.

منبع : Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
@BTC
@BTC
۵ سال قبل

قطعا اتفاق خواهد افتاد شك نكن دوست عزيز براي همينه كه حدود يكسال هست كه در نظراتم مخالف سرمايه گذاري روي تمام اين ارزها هستم براي همينم هست كه نظر ميدم و مخالفت ميكنم و ميگم كه سرمايه گذاري در اين ارزها اشتباه است باتشكر

ممد
ممد
۵ سال قبل
پاسخ  @BTC

اصلا به تو چه , ضررشو ما ماینرا میکنیم ! نه شما

Coin
Coin
۵ سال قبل
پاسخ  ممد

ولي بعضيا از حرف زدنشون معلومه خوب دارن ميسوزن به خاطر پايين اومدن قيمت ها
اخي طفلكي دل ادم براش ميسوزه

ممد
ممد
۵ سال قبل
پاسخ  Coin

سلامتون میکنم! منی که 70 تا دستگاه روشن دارم غمی ندارم پایین هم بیاد ,چون پول دستگاهارو خیلی وقته در اوردم! _ اول فکر کن -> بعد قضاوت!