غول نروژی روی بیت کوین سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد

غول نروژی روی بیت کوین سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد

شرکت نروژی آکر ای‌اس‌ای (Aker ASA) اعلام کرد که از طریق یکی از شرکت‌های تابعه خود در بیت کوین و اکوسیستم بلاک چین سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این شرکت قرار است ۵۸ میلیون نقدینگی قابل سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین تبدیل کند.

به گزارش کریپتونیوز، آکر ای‌اس‌ای که یک شرکت سرمایه‌گذاری صنعتی است، گفت که از طریق یکی از شرکت‌های تابعه خود به نام سیتی (Seetee) در بیت کوین و اکوسیستم بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند. سیتی به‌تازگی با سرمایه اولیه ۵۰۰ میلیون کرون نروژ (۵۸ میلیون دلار) راه‌اندازی شده است.

این شرکت همچنین گفته است که همه دارایی‌های نقد قابل سرمایه‌گذاری خود را به‌صورت بیت کوین حفظ خواهد کرد.

شل اینگه روکه (Kjell Inge Røkke)، رئیس شرکت آکر، در یک نامه ۲۳ صفحه‌ای به سهامداران این شرکت گفت:

به زبان بیت کوینی، ما هودلر خواهیم بود. با توجه به ویژگی‌های سود نامتقارن بیت کوین، شاید مسئولانه نباشد که بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص ندهیم.

روکه همچنین به‌رغم اینکه احتمال «به صفر رسیدن» بیت کوین را رد نمی‌کند، تأکید دارد که در عین حال ممکن است این ارز دیجیتال به «هسته یک معماری نوین پولی» تبدیل شود؛ او معتقد است در این صورت، یک بیت کوین می‌تواند میلیون‌ها دلار ارزش داشته باشد.

براساس گفته‌های این شرکت، سیتی در ابتدا بر روی موارد زیر تمرکز خواهد کرد:

  • سرمایه‌گذاری و نگهداری بیت کوین
  • پیوستن به جامعه بیت کوین و بلاک چین و شراکت با فعالان برجسته این حوزه
  • راه‌اندازی عملیات استخراج بیت کوین
  • ایجاد و سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و شرکت‌های نوآوری در اکوسیستم بیت کوین و بلاک چین

سیتی هم‌اکنون با شرکت بزرگ بیت کوینی بلاک استریم (Blockstream) مستقر در کانادا شراکت دارد. محور اولیه این همکاری عملیات استخراج بیت کوین و پروژه‌های زنجیره جانبی (سایدچین) خواهد بود. تیم سیتی در حال حاضر سرورهای پرداخت منبع باز بیت کوین را اداره می‌کند.

اویویند اریکسن (Øyvind Eriksen)، رئیس کل و مدیرعامل شرکت آکر، درباره بیت کوین و بلاک چین گفت

آنها پتانسیل کاهش اختلافات در زندگی روزمره، افزایش امنیت اقتصاد دیجیتالی و ارائه مدل‌های نوین کسب‌وکار برای نوآوری را دارند.

به‌گفته روکه، این شرکت قصد دارد به مرور زمان با کسب تجربه و شناسایی فرصت‌های هیجان‌انگیز، سرمایه اولیه ۵۰۰ میلیون کرونی شرکت سیتی را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.

روکه تأكید كرد:

با وجود آنكه بیت کوین اغلب به‌خاطر مصرف برق، مشکل مقیاس‌پذیری و پرداخت‌های غیرقانونی ناشناس مورد انتقاد قرار می‌گیرد، این شركت معتقد است که بیت کوین می‌تواند در هر یک از این موارد راهکار باشد، نه مشکل.

به‌عنوان مثال، این شرکت گفت مراکز استخراجی را راه‌اندازی می‌کند كه برق بادی، خورشیدی یا آبی را بدون ایجاد تقاضای ثابت محلی، به دارایی‌های اقتصادی تبدیل کند که در هرجا قابل استفاده باشد.

روكه افزود:

از نظر ما بیت کوین یک باتری اقتصادی متعادل‌كننده است و باتری برای تحول لازم در انرژی برای رسیدن به اهداف توافق [آب‌وهوایی] پاریس ضروری است.

او درباره سرمایه‌گذاری در اکوسیستم بیت کوین اظهار داشت که علاقه‌ای ویژه به پرداخت‌های خرد دارد. وی افزود:

به اینکه چگونه پرداخت‌های خرد [بیت کوین] می‌توانند از اینکه نام کاربری، رمز عبور و داده‌های شخصی ما با (و اغلب بدون) آگاهی و رضایت ما برای کسب درآمد استفاده شود جلوگیری کنند علاقه دارم.

پس از چهل سال اشتغال در کسب‌وکار، یاد گرفته‌ام که همیشه باید نگاهی هم به بیرون داشته باشم تا فرصت‌ها و تحولات جدید آینده را ببینم.

آکر یک شرکت سرمایه‌گذاری صنعتی است که در حوزه نفت و گاز، انرژی‌های تجدیدپذیر و فناوری‌های سبز، دارایی‌های دریایی، بیوتکنولوژی دریایی و نرم‌افزار صنعتی فعالیت دارد. این شرکت همچنین به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم بزرگترین سهامدار ۹ شرکت حاضر در بورس اوراق بهادار اسلو است.

گردش مالی آکر و شرکت‌هایی که سرمایه‌گذار بزرگ آنهاست در سال ۲۰۱۹ بیش از ۸۳ میلیارد کرون نروژ (۹.۷ میلیارد دلار) بود. این شرکت‌ها مجموعاً حدود ۳۷,۰۰۰ نفر نیروی کار دارند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه