گزارش: کنترل بیش از ۸۰ درصد NFTهای اتریوم در اختیار کمتر از ۱۷ درصد آدرس‌هاست

گزارش: کنترل بیش از ۸۰ درصد NFTهای اتریوم در اختیار کمتر از ۱۷ درصد آدرس‌هاست

داده‌های تازه نشان می‌دهد که بخش قابل‌توجهی از تمام توکن‌های غیرمثلی (NFT) عرضه‌شده در بلاک چین اتریوم، در اختیار تعداد کمی از آدرس‌های موجود در این شبکه است.

به گزارش کریپتو پوتیتو، شرکت تحلیلی مون استریم (Moonstream) مطلبی را در ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) منتشر کرده که در آن داده‌های آماری مربوط به NFTهای اتریومی ساخته‌شده با استاندار «ERC-721» به‌طور خاص مورد بررسی قرار گرفته است. مون استریم در گزارش خود بیش از ۷ میلیون تراکنش مربوط به توکن‌های غیرمثلی را که از ۱ آوریل (۱۲ فروردین) تا ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) در بلاک چین اتریوم انجام شده زیر ذره‌بین برده است.

مدارک مون استریم نشان می‌دهد که ۸۰.۹۸ درصد از تمام NFTهای اتریومی متعلق به حدود ۱۶.۷۱ درصد از آدرس‌هایی است که تراکنش مربوط به توکن‌های غیرمثلی روی بلاک چین اتریوم انجام داده‌اند.

در این گزارش آمده است که این ۱۶.۷۱ درصد مربوط به چند پلتفرم و بازار خریدوفروش توکن‌های غیرمثلی است که به طور همزمان با هزاران NFT سروکار دارند.

در گزارش مون استریم آمده است:

نابرابری زیادی در بازار NFTهای اتریوم وجود دارد، به طوری که ۱۶.۷۱ درصد از دارندگان توکن‌های غیرمثلی حدود ۸۰.۹۸ درصد از تمام NFTها را کنترل می‌کنند.

با توجه به اینکه در زمان تهیه این گزارش بیش از ۸۰ درصد از کل عرضه موجود توکن‌های غیرمثلی اتریوم در اختیار تنها ۱۶.۷۱ درصد از آدرس‌ها بوده است، می‌توان گفت ۸۳.۲۹ درصد از دارندگان باقی‌مانده تقریباً مالک ۱۹.۰۲ درصد از کل این NFTها بوده‌اند.

همچنین بخوانید: آموزش ساخت NFT؛ چگونه توکن غیرمثلی خود را بفروشیم؟

هرچند که این گزارش نشان می‌دهد نابرابری زیادی در توزیع NFTهای اتریوم وجود دارد، اما در آن گفته شده است که همچنان تمام سرمایه‌گذاران بزرگ و کوچگ می‌توانند وارد این بازار شوند.

مون استریم گفته است:

این داده‌ها نشان می‌دهند که راه برای ورود به بازار NFTها باز است، چراکه اکثر فعالان این بازار خریداران کوتاه‌مدتی هستند که احتمالاً خریدهای خود را به‌صورت دستی انجام می‌دهند. در نتیجه برای افرادی که می‌خواهند وارد این بازار شوند موانع کمی وجود دارد.

بازار NFTها در چند ماه اخیر رشد سرسام‌آوری داشته است و سرمایه‌گذاران، کلکسیونرها، توسعه‌دهندگان و صرافی‌ها به‌سرعت در حال ورود به این حوزه هستند.

با افزایش تعداد سرمایه‌گذاران نهادی که به بازار داغ توکن‌های غیرمثلی می‌پیوندند، هیجان موجود در این حوزه افزایش یافته است و هر روز رکورد فروش مجموعه‌های مختلف شکسته می‌شود. تنها از ژوییه (تیر) تا سپتامبر (شهریور) سال جاری، بازار NFTها فروشی ۱۰.۷ میلیارد دلاری داشته است.

ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention