از مانی‌گرام در ارتباط با همکاری با ریپل شکایت شد

از مانی‌گرام در ارتباط با همکاری با ریپل شکایت شد

عده‌ای از سرمایه‌گذاران شرکت مانی‌گرام (MoneyGram) به‌دلیل محافظت نکردن از سرمایه‌گذاران در خصوص همکاری‌اش با شرکت ریپل، از مانی گرام شکایت کرده‌اند.

به گزارش کریپتوبریفینگ، شرکت حقوقی روزن لا (Rosen Law) که در نیویورک مستقر است شکایتی گروهی علیه شرکت مانی‌گرام به‌دلیل کوتاهی در محافظت از سرمایه‌گذاران به ثبت رسانده است. این شکایت در ارتباط با همکاری تجاری مانی‌گرام با ریپل است.

شرکت حقوقی روزن لا در این زمینه اظهار داشته است که به‌نمایندگی از سرمایه‌گذارانی که اوراق بهادار مانی‌گرام را بین تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۱۹ (۲۷ خرداد ۹۸) تا ۲۲ فوریه ۲۰۲۱ (۴ اسفند ۱۳۹۹) خریداری کرده‌اند، یک شکایت گروهی ثبت کرده است.

در این دادخواست آمده است که سرمایه‌گذاران به‌دلیل اینکه مانی‌گرام در خصوص روابط تجاری خود با ریپل که شریک قدیمی این شرکت محسوب می‌شود به آنها هشدار نداده است، به اقدام قانونی متوسل شده‌اند.

در دسامبر سال ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) ریپل به اتهام فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده از طریق ارز دیجیتال XRP از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مورد پیگرد قانونی قرار گرفت. گفتنی است ریپل همواره این ادعا را رد کرده است.  

شرکت حقوقی روزن لا در این رابطه ادعا کرده است که مانی‌گرام در افشای اطلاعات خاص در خصوص ارتباطات تجاری خود با ریپل ناموفق بوده است. اطلاعاتی از جمله این حقیقت که شرکت ریپل به‌عنوان یکی از شرکای مانی‌گرام ممکن است با اقدامات اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مواجه شود و در نتیجه بر بازدهی سرمایه‌گذاران اثر منفی بگذارد.

در بخشی از این شکایت آمده است:

خوانده‌شدگان از طریق مجموعه‌ای از اظهارات نادرست و یا گمراه‌کننده و یا ناتوانی در افشای موارد زیر متهم هستند: ۱. ارز دیجیتال XRP که به‌عنوان بخشی از همکاری مانی‌گرام با ریپل محسوب می‌شود، از نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک اوراق بهادار ثبت‌نشده و در نتیجه غیرقانونی بود. ۲. در صورت تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر اجرای قوانین اوراق بهادار علیه ریپل، مانی‌گرام احتمالاً جریان سودآور کارمزدهای توسعه بازار را که برای دستاوردهای مالی آن حیاتی بود از دست خواهد داد.

مشارکت با ریپل درآمد زیادی برای مانی‌گرام به همراه داشت؛ زیرا مانی‌گرام برای استفاده از محصولی مبتنی بر XRP که به نام «سرویس نقدینگی آنی» (On-Demand Liquidity) شناخته می‌شد، مبالغی با عنوان «کارمزدهای توسعه بازار» دریافت می‌کرد.

اخیراً مانی‌گرام همکاری با ریپل را متوقف کرده و دیگر از XRP استفاده نمی‌کند. انتظار می‌رود این موضوع به کاهش درآمدها در گزارش‌های سه‌ماهه آتی منجر شود و بر قیمت سهام این شرکت تأثیر منفی بگذارد.

نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که مانی‌گرام در حقیقت پس از آنکه از اقدام اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار مطلع شد با صدور بیانیه‌ای به سرمایه‌گذاران در خصوص همکاری خود با ریپل هشدار داده بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
محمد مهدی
محمد مهدی
3 سال قبل

اصلا این ریپل انرژی مثبته.....

آینده نگر
آینده نگر
3 سال قبل

دقت کنید اخبار دوج کوین،اتریم،ریپل خیلی زیاد شده،حواستون به ریپل باشه،زنده باد ریپل

تتر
تتر
3 سال قبل

چقد حساب شده کار میکنن. حالا شستا صدتا شرکت داره اومده از قصد همه رو بردن تو ضرر همه میگن خب طبیعیه. اصلاح ذات بازاره

verizon
verizon
3 سال قبل

هر دم از باغ ریپل بری میرسد...تازه تر از تازه تری میرسد..