وضعیت بازار: واریز بیت کوین از نهنگ‌ها به صرافی‌ها در آستانه افزایش نرخ بهره و اعلام نرخ تورم جدید در آمریکا

وضعیت بازار: واریز بیت کوین از نهنگ‌ها به صرافی‌ها در آستانه افزایش نرخ بهره و اعلام نرخ تورم جدید در آمریکا

در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره افزایش مجدد نرخ بهره بانکی در این کشور و اعلام نرخ تورم ماه قبل ایالات متحده، مقدار قابل‌توجهی بیت کوین از حساب نهنگ‌ها به صرافی‌ها واریز شده است. این در حالی است که قیمت تا اینجای کار موقعیت خود را به‌خوبی بالای ۲۰٬۰۰۰ دلار حفظ کرده است.

به گزارش کوین دسک، روز گذشته و پس از انتشار گزارش دولت آمریکا که نشان می‌داد تورم در این کشور در طول ماه گذشته با سرعتی کمتر از حد انتظار رشد کرده است، قیمت بیت کوین نیز افزایش یافت.

اهمیت این گزارش در این است که می‌تواند نشان دهد تلاش‌های بانک مرکزی آمریکا برای پایین‌آوردن سرعت رشد قیمت کالا و خدمات در این کشور موفقیت‌آمیز بوده و این سازمان می‌تواند به‌جای تمدید سیاست‌های پولی انقباضی خود، زودتر از اجرای این سیاست‌ها دست بکشد؛ رویکردی که تداوم یا تشدید آن یک عامل منفی برای قیمت دارایی‌های ریسکی، از سهام گرفته تا بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

بازگشت دوباره بیت کوین به بالای ۲۰٬۰۰۰ دلار در هفته گذشته شرایط روانی حاکم بر بازار را صعودی‌تر از قبل کرد. بیت کوین از ابتدای هفته جاری میلادی (دوشنبه قبل) تاکنون رشدی ۵.۶درصدی را تجربه کرده است و اگر کندل هفتگی با همین میزان رشد بسته شود، شاهد بهترین عملکرد هفتگی بیت کوین طی یک ماه و نیم گذشته خواهیم بود. آزمون اصلی پیش روی بیت کوین اما، اواسط این هفته و پس از برگزاری نشست بانک مرکزی آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره افزایش مجدد نرخ بهره بانکی در این کشور خواهد بود.

بیشتر معامله‌گران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا مانند چند دوره اخیر تصمیم به افزایش ۰.۷۵ واحد درصدی نرخ بهره بانکی در این کشور بگیرد. با این حال، نکته مهم‌تر مربوط به این نشست می‌تواند اشاره‌هایی از صحبت‌های جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا باشد که به جلسه بعدی این سازمان در ماه دسامبر (آذر) مربوط می‌شود.

استفاده از ابزارهای تحلیل درون‌زنجیره‌ای (On-chain) نیز می‌تواند در اتخاذ رویکردهای معاملاتی مناسب به سرمایه‌گذاران کمک کند. برای مثال، در طول هفته گذشته هولدرهای بزرگ یا نهنگ‌ها مقدار قابل‌توجهی بیت کوین به صرافی‌ها واریز کرده‌اند.

وضعیت بازار: واریز بیت کوین از نهنگ‌ها به صرافی‌ها در آستانه افزایش نرخ بهره و اعلام نرخ تورم جدید در آمریکا
نمودار واریز بیت کوین از حساب نهنگ‌ها به صرافی‌ها.

برای سرمایه‌گذارانی که به آینده بازار خوش‌بین هستند، این اتفاق می‌تواند یک نشانه منفی در نظر گرفته شود؛ چراکه هدف هولدرها از واریز دارایی‌هایشان به صرافی‌های متمرکز، اغلب فروش آنهاست.

از طرفی، این جریان ممکن است تنها یک اقدام پیشگیرانه در آستانه انتشار نرخ تورم ماه اکتبر (مهر) آمریکا در تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) باشد. این را هم اضافه کنیم که با توجه به نمودار بالا به نظر می‌رسد واریز نهنگ‌ها به صرافی‌ها از روز ۲۵ اکتبر (۳ آبان) تثبیت شده است (افزایشی نداشته است).

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
Sam
Sam
1 سال قبل

تحلیل های جالبی دارید شما ...بسیار عالی پیروز باشید