فعالیت ارز دیجیتال جی‌پی‌مورگان آغاز شد

فعالیت ارز دیجیتال جی‌پی‌مورگان آغاز شد

جی‌پی مورگان (JPMorgan)، غول صنعت بانک‌داری ایالات متحده، اولین تراکنش تجاری ارز دیجیتال ویژه خود موسوم به جی‌پی‌ام کوین (JPM Coin) را انجام داد.

به گزارش کوین تلگراف، تاکیس جورجاکوپولوس (Takis Georgakopoulos)، رئیس اداره پرداخت‌های عمده‌فروشی جی‌پی مورگان می‌گوید که یکی از شرکت‌های سرشناس فعال در حوزه فناوری از هفته جاری از جی‌پی‌ام کوین برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی خود استفاده خواهد کرد.

جورجاکوپولوس در مصاحبه با شبکه CNBC افزوده که جی‌پی مورگان به این نتیجه دست یافته است که فناوری بلاک چین از منظر تجاری می‌تواند به حیات خود ادامه دهد، از این رو، یک واحد کسب‌وکاری ویژه به نام انیکس (Onyx) را با ۱۰۰ کارمند راه‌اندازی کرده تا محملی برای اجرای تمامی پروژه‌های مرتبط با بلاک چین در این بانک باشد. وی در ادامه می‌گوید:

ما در حال راه‌اندازی و سروسامان دادن به انیکس هستیم؛ چرا که باور داریم به‌زودی وارد دوره تجاری‌سازی فناوری‌های مرتبط با بلاک چین خواهیم شد و با گذر از فاز تحقیق و توسعه، باید محصول و کسب‌وکاری واقعی را به بازار عرضه کنیم.

کریستین موی (Christine Moy)، مدیر امور بلاک چین جی‌پی‌ مورگان نیز با تأیید اظهارات همکارش طی توییتی نوشته است:

جی‌پی مورگان واحد کسب‌وکاری جدیدی را به نام انیکس با تمرکز بر بلاک چین راه‌اندازی کرده است. از این پس ۴۰۰ بانک عضو شبکه لینک به یک اپلیکیشن جدید دسترسی دارند که می‌توانند به کمک آن اطلاعات حساب‌ را پیش از پرداخت نهایی تأیید کنند.

جورجاکوپولوس می‌گوید که جی‌پی مورگان بیش از هر چیز بر پرداخت‌های عمده‌فروشی متمرکز است. در این حوزه می‌توان با حذف ناکارآمدی‌ها سالانه صدها میلیون‌ دلار در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد.

گفتنی است اولین بار، خبرهای مربوط به جی‌پی‌ام کوین در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و تابستان گذشته نیز جی‌پی مورگان، فاز آزمایشی این توکن را کلید زد.

این توکن با هداف افزایش سرعت تراکنش‌هایی از جمله پرداخت‌های میان بنگاه‌ها یا معاملات اوراق قرضه طراحی شده است.

جی‌پی‌ام کوین روی پلتفرم کورم (Quorum) توسعه داده شده است. کورم یک نسخه خصوصی از اتریوم است که در اوت سال جاری میلادی (مرداد) به تملک شرکت کانسنسیس (ConsenSys) درآمد، اما به‌دست جی‌پی مورگان توسعه داده شده است.

علاوه بر این، رسانه‌ها گزارش داده‌اند که شبکه بین بانکی مبتنی بر بلاک چین جی‌پی مورگان قرار است با تجدید برند به لینک (Liink) تغییر نام دهد و به‌زودی با هدف اعتبارسنجی پرداخت‌ها راه‌اندازی خواهد شد.

عمر فاروق (Umar Farooq)، مدیرعامل واحد انکیس نیز می‌گوید که جی‌پی مورگان در حال رصد قابلیت‌های بلاک چین برای ارسال نسخه‌های دیجیتال چک‌های کاغذی و درنتیجه صرفه‌جویی ۷۵ درصدی در هزینه‌هایی است که برای نقل‌وانتقال و پردازش آنها صرف می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مسعود
مسعود
3 سال قبل

سلام
اقای سان مدیر شرکت ترون با کمک دنیل رئیس شرکت شارک ترون کلاهبرداری کردند و ۳۰۰ میلیون ترون مردم جهان را به سرقت بردند..

Mmd
Mmd
3 سال قبل

سلام از کجا میشه سرمایه گذاری کرد روی این ارز؟