علت رشد اخیر قیمت بیت کوین چه بود؟ جی‌پی‌مورگان پاسخ می‌دهد

علت رشد اخیر قیمت بیت کوین چه بود؟ جی‌پی‌مورگان پاسخ می‌دهد

کارشناسان جی‌پی‌مورگان (JPMorgan)، بزرگ‌ترین بانک آمریکا، معتقدند که دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، بازگشت سرمایه‌گذاران نهادی به بازار این ارز دیجیتال بوده است.

به گزارش کریپتو اسلیت، بیت کوین در هفت روز گذشته شاهد یکی از بهترین دوره‌های قیمتی خود بود و در جریان این حرکت صعودی اخیر توانست قیمت خود را به ۵۵,۰۰۰ دلار برساند.

این بانک سنتی در یک یادداشت تحقیقاتی اعلام کرد که سرمایه‌گذاران نهادی در حال بازگشت به بازار بیت کوین هستند و این در حالی است که بسیاری از تحلیل‌گران هنوز اشاره‌ای به دلایل حرکت صعودی اخیر بیت کوین نکرده‌اند.

به‌گفته جی‌پی‌مورگان، سرمایه‌گذاران نهادی جدید برای فرار از تورم به بازار بیت کوین هجوم آورده‌اند. این بانک توضیح می‌دهد که در گذشته سرمایه‌گذاران احتمالاً طلا را برای مقابله با تورم انتخاب می‌کردند، با این حال آنها اکنون احساس می‌کنند که بیت کوین کارایی بیشتری در مقابله با تورم دارد.

در گزارش جی‌پی‌مورگان آمده است:

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نهادی می‌خواهند دوباره در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند. شاید از نظر آنها بیت کوین در مقایسه با طلا ابزار بهتری برای مقابله با تورم است.

جی‌پی‌مورگان توضیح داده است که تنها در سال جاری، بیش از ۱۰ میلیارد دلار از صندوق‌های قابل‌معامله در بورس طلا خارج شده و این در حالی است که در بازه زمانی مشابه بیش از ۲۰ میلیارد دلار نقدینگی وارد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین شده است.

در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال، این جریان ورودی تأثیر مثبتی بر نرخ تسلط بیت کوین گذاشته است. از طرفی، افزایش سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال را می‌توان پیشرفت خوبی دانست، چراکه این موضع می‌تواند به معنی مشارکت بیشتر سرمایه‌گذاران نهادی در بازار بیت کوین، در مقایسه با ارزهای دیجیتال کوچک‌تر باشد.

جی‌پی‌مورگان می‌گوید یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت بیت کوین، این است که مقامات آمریکایی به جامعه ارز دیجیتال اطمینان دادند که نمی‌خواهند این صنعت را ممنوع کنند. پیش از این در فضای ارزهای دیجیتال این ترس و نگرانی وجود داشت که آمریکا هم مسیر چین را در پیش بگیرد و معاملات ارزهای دیجیتال را ممنوع کند.

گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، هم اخیراً اعلام کرد که آمریکا به‌دنبال ممنوع‌کردن ارزهای دیجیتال نبوده است.

بانک جی‌پی‌مورگان در پایان اعلام کرد که رشد اخیر شبکه لایتنینگ و راهکارهای پرداختی لایه دوم که به پذیرش بیت کوین در السالوادور کمک کردند هم بر افزایش قیمت این ارز دیجیتال تأثیرگذار بوده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
طاهامهرآزاد
طاهامهرآزاد
2 سال قبل

من ممیدونم

سعید
سعید
2 سال قبل

چه بالا بره چه پایین بیاد هولدر شیم...