خبرنگاری که به‌دنبال فاش‌کردن هویت ساتوشی ناکاموتو است می‌گوید اطلاعات جدیدی از او دارد!

خبرنگاری که به‌دنبال فاش‌کردن هویت ساتوشی ناکاموتو است می‌گوید اطلاعات جدیدی از او دارد!

خبرنگاری که تحقیقات جنجالی نیوزویک (Newsweek) را در مورد ساتوشی ناکوموتو انجام داده است، می‌گوید که اطلاعات جدیدی در اختیار دارد که می‌تواند به فاش‌کردن هویت خالق ناشناس بیت کوین کمک کند.

به گزارش دیلی هودل، سال ۲۰۱۴، لیا مکگرات گودمن (Leah McGrath Goodman) گزارشی در نشریه نیوزویک منتشر و در آن ادعا کرد که دورین ساتوشی ناکاموتو (Dorian Satoshi Nakamoto)، مرد ۶۴ ساله ژاپنی-آمریکایی که ساکن ایالت کالیفرنیای جنوبی است، خالق بیت کوین است. گودمن ادعا می‌کند دورین ناکاموتو در گفت‌وگویی که با گودمن داشته، «به‌طور ضمنی» هویت خود را به‌عنوان ساتوشی ناکاموتو تأیید کرده است؛ با این حال، دورین ناکاموتو بعداً قاطعانه هرگونه مشارکتی را در ایجاد بیت کوین تکذیب کرد.

مکگرات گودمن، گزارش‌گر برجسته‌ای است که در حرفه‌ی خود برنده جایزه‌هایی نیز شده و مطالبی در نشریات معتبری همچون وال استریت ژورنال (Wall Street Journal)، فورچون (Fortune) و گاردین (Guardian) به چاپ رسانده است. او در مصاحبه‌ای که با آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano) داشت، توضیح داد که اکنون، اطلاعات جدیدی در مورد هویت ناکاموتو دارد و قصد دارد مطالب بیشتری در این خصوص بنویسد. گودمن اظهار داشت:

زمانی که گزارش من در حال چاپ بود، وزارت امنیت میهن آمریکا تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کرد. من ایمیل‌های زیادی دریافت می‌کردم؛ اما ایمیل ویژه‌ای از گروهی به دستم رسید که مایل به افشای اطلاعاتی واقعی بودند و امیدوارم بتوانم مطالب بیشتری در این مورد بنویسم و اطلاعات بیشتری در مورد گزارش اولیه‌ام ارائه دهم. رازهای بسیار بیشتری وجود دارند و همه آنها فقط مربوط به دورین نیستند و به نظرم، همه ما این را می‌دانستیم. فقط تمرکز روی دورین چندان رضایت‌بخش نبود؛ قطعاً نکات بیشتری وجود دارند و بسیار امیدوارم که بتوانم آن‌ها را نیز منتشر کنم. همچنین، مایل هستم به حریم خصوصی و احساسات افرادی که با من صحبت کردند، احترام بگذارم.

اولین بار، مکگرات گودمن، سال ۲۰۱۳ به سراغ بیت کوین رفت.

بررسی‌هایش او را به کالیفرنیای جنوبی کشاند؛ جایی که فردی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۱۹۷۳ نام خود را به دورین پرنتیس ساتوشی ناکاموتو (Dorian Prentice Satoshi Nakamoto) تغییر داده بود. در گزارش اولیه، مکگرات گودمن اشاره کرد که ناکاموتو فیزیکدان و مهندس بوده است و سابقه چندین دهه کار روی پروژه‌هایی خاص برای شرکت‌های نظامی دولتی و خصوصی دارد.

او همچنین درحالی‌که هنوز در مورد هویت ناکاموتو به‌عنوان خالق بیت کوین مطمئن نبود، با اعضای خانواده ناکاموتو مصاحبه کرد. این افراد نیز اشاره کردند که ناکاموتو آزادی‌خواه است و به دولت‌ و بانک‌ها اعتماد ندارد. علاوه بر این، گودمن به تشابهاتی در سبک نوشتار دورین ناکاموتو و خالق بیت کوین اشاره کرد.

هنگامی که این گزارش‌گر به منزل ناکاموتو در شهر تمپل ایالت کالیفرنیا مراجعه کرد، ناکاموتو با پلیس تماس گرفت. مکگرات گودمن گفت که هنگامی‌که مأموران پلیس رسیدند، ناکاموتو به آنها گفت که به نظرش اگر با مکگرات گودمن مصاحبه می‌کرد، دچار دردسر می‌شد. گودمن پس از آن به پلیس گفت که از نظر او، این مرد خالق بیت کوین است.

گودمن به نقل از ناکاموتو نوشت:

من دیگر در این کار مشارکتی ندارم و نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم. این پروژه به افراد دیگری محول شده است و آنها اکنون مسئول آن هستند. من دیگر هیچ ارتباطی با آنها ندارم.

مأموران پلیس حاضر در صحنه نیز بعداً تأیید کردند که نقل‌قول گودمن از ناکاموتو صحیح بوده است.

مکگرات گودمن در مصاحبه با پومپلیانو اظهار داشت که موضوع ارتباط و تعامل او با ناکاموتو پیش از این دیدار رودرو کاملاً واضح و روشن بوده است. او توضیح داد:

ما از هفته‌ها پیش ایمیل ردوبدل می‌کردیم. من حتی برای او ایمیلی همراه با بیت کارتی (Bitcard) فرستادم که گَوین اندرسِن (Gavin Andresen) به من داده بود. او نیز پیش از مصاحبه، تمام این ایمیل‌ها را دریافت کرده بود می‌دانست که قرار است در مورد بیت کوین صحبت کنیم. برایم مأیوس‌کننده بود که او بعداً ادعا کرد که نمی‌دانسته موضوع مکالمه قرار بوده چه باشد. او قطعاً می‌دانسته که می‌خواستیم در مورد بیت کوین صحبت کنیم. پیش از اینکه درواقعیت به منزل او مراجعه کنم، هفته‌ها از طریق اینترنت در مورد این مسئله با یکدیگر گفت‌وگو کرده بودیم.

همچنین، مکگرات گودمن به‌عنوان یکی دیگر از شواهدی که ادعای او را تأیید می‌کنند، به فایل نابودشده‌ای اشاره می‌کند که مربوط به مراحل اولیه آزمایشی است که توسعه‌دهندگان بیت کوین روی آن انجام داده بودند. او توضیح داد:

فایلی نابودشده از هال فینی (Hal Finney) وجود دارد که مربوط به پیش از راه‌اندازی رسمی بیت کوین است، هنگامی‌که توسعه‌دهندگان در حال کار روی پروژه بودند. زمانی ساتوشی به هال، پیامی با این مضمون داده بود که «داده‌ها را برایم بفرست تا ببینم کجا ایراد دارد» و هال فینی قرار بود این اطلاعات را به‌صورت محرمانه و شخصی برای ساتوشی بفرستد؛ اما، درعوض، هال آن را به‌صورت عمومی و در یک تالار گفت‌وگوی (forum) عمومی منتشر کرد تا همه بتوانند آن را ببینند. آدرس آی‌پی (IP) این پیام، ما را به همان محله‌ای راهنمایی کرد که دورین در آن زندگی می‌کند، در لس‌آنجلس.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

13 دیدگاه
جمشید
جمشید
3 سال قبل

ساتوشی ناکاموتو یک شخص نیست. خالق بیت کوین دولت چین است

Ali
Ali
3 سال قبل

بابا ول کنید این ناکاموتو.
بدبخت خدمت کروه به مردم ستا نابودش نکنن ول نمیکنن.
هرکی هست هدفش مشخص هست انگیزه مالی نداشته وگرنه خیلی باید سیراب باشی تا بیخیال یک میلیون بیت کوین بشی و نقد نکنی و عشق و حال نکنی.

سوسک سیاه
سوسک سیاه
3 سال قبل

باید دستگیر واعدام شود

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

داره شوخی میکنه شماها خونتونو کثیف نکنید

sss
sss
3 سال قبل

نمیدونم چرا حرف مفت زدی

sss
sss
3 سال قبل

امیدوارم 1000تا دیسلایک بخوری.

محمد صدرایی
محمد صدرایی
3 سال قبل

ناکاموتو هیچ وقت هویتش لو نمیره و نخواهد رفت اینها هم توهماتی از جنس توهمات کریگ رایته

aquila
aquila
3 سال قبل

دورین خود خودشه ولی مثل اینکه از جلب توجه خوشش نمیاد

وحید
وحید
3 سال قبل

هر کی میخواد باشه مهم نیست فقط امسال قیمت بیت بره بالای 15 هزار تا خوبه

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل
پاسخ  وحید

چرا فکر میکنی با بالا رفتن قیمت بیت سود میکنی؟؟؟؟؟
تو دنیای کریپتو بالا بودن مقدار دلارت مهم نیست
فقط توانایی خرید مقداربیتکویینت مهمه
برای همین اون عدد رو بزرگتر مینویسن رو ولت
پس هر چق قدر قیمتش پایینتر باشه برای تریدر بهتره

nabiseven
nabiseven
3 سال قبل
پاسخ  siavashnam

نوسان مهمه .هرچی نوسان بیشتر سود بیشتر

سلام،مهدیه
سلام،مهدیه
3 سال قبل
پاسخ  nabiseven

برای تریدر ها نوسان مهمه،برای افرادی که استخراح میکنن ثابت موندن و افزایش عالیه،هر چند پایین بیاد هم میشه افزایش سرمایه داد و جذابه

عیسی
عیسی
3 سال قبل
پاسخ  siavashnam

و همچنین هر چقدر خیلی بالا باشه برا ترید خوبه.