آمریکا: برای برداشت ارزهای دیجیتال به کیف پول‌های شخصی احراز هویت اجباری است!

آمریکا: برای برداشت ارزهای دیجیتال به کیف پول‌های شخصی احراز هویت اجباری است!

وزارت خزانه‌داری آمریکا قانونی را پیشنهاد کرده است که طبق آن ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال از جمله صرافی‌ها، تنها در صورتی می‌توانند به افراد اجازه برداشت به کیف پول‌های شخصی خود را بدهند که هویت وی احراز شده باشد.

به گزارش کوین تلگراف و طبق اعلام رسمی شبکه مبارزه با جرایم مالی (FINCEN)، وابسته به وزارت خزانه‌داری، این نهاد قانونی را به مراجع بالاتر ارائه کرده است که طبق آن صرافی‌های قانون‌گذاری‌شده را موظف می‌کند تا در صورت وجود شرایطی خاص، هویت کاربران را احراز کنند. اگر فردی از یک کیف پول غیرامانی یا یک کیف پول شخصی استفاده می‌کند و تراکنش وی از ۳,۰۰۰ دلار بیشتر است، صرافی موظف به احراز هویت او خواهد بود.

این قانون در حال حاضر در مرحله پیشنهاد قرار دارد و منتظر اتمام بازه ۱۵ روزه برای دریافت نظرات خواهد بود.

با وجود روی کار آمدن کابینه جدید آمریکا، استیو منوچین (Steve Mnuchin)،‌ وزیر خزانه‌داری دولت ترامپ، به‌زودی جای خود را به فرد دیگری خواهد داد. این در حالی است که شایعه‌ها در ارتباط با این قانون از ماه گذشته منتشر شد. به نظر می‌رسد که این قانون، آخرین اقدام منوچین پیش از خروجش باشد. او در اطلاعیه‌ای عنوان کرد:

این قانون برای رفع نگرانی‌ها در ارتباط با امنیت ملی در بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر است. هدف از این قانون، پر کردن شکافی است که خلافکاران به‌دنبال استفاده از آن در بحث دور زدن گزارش سوابق و رصد اطلاعاتی هستند.

از سوی دیگر، برخی از قانون‌گذاران مخالفت خود را با این طرح پیشنهادی ابراز کرده‌اند. به نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک شاهد نزاع بر سر ذات تراکنش‌های همتا به همتا میان قانون‌گذاران آمریکایی باشیم. نباید فراموش کرد که با توجه به نبود قوانین رسمی در این حوزه، وزارت خزانه‌داری قدرت قانون‌گذاری بالایی دارد.

صد البته طرح مذکور آن طور که طرفداران تندروی بازار ارزهای دیجیتال می‌گویند هم ترسناک نیست. پیش از این، قانون انتقال اطلاعات (Travel Rule)، کسب‌وکارهایی را که در حوزه ارزهای دیجیتال خدمات ارائه می‌کردند ملزم به ثبت سوابق مشتریان و ارائه گزارش از آنها می‌کرد. قانونی فعلی هم تنها پای این محدودیت را به کسب‌وکارهایی باز می‌کند که از انواع خاصی از کیف پول‌ها پشتیبانی می‌کنند. این سقف برای شرکت‌هایی که به‌صورت قانون‌گذاری‌شده فعالیت می‌کنند، ۱۰,۰۰۰ دلار تعیین شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
تحریم آمریکا
تحریم آمریکا
۳ سال قبل

دوستان بهترین کار ممکن این هست که همگی با هم آمریکا رو تحریم کنیم تا درس عبرتی بشه برای باقی کشورهای یاغی و زورگو.

Core one
Core one
۳ سال قبل

اینطوری یعنی بیت کوین تمام رمز ارزها 2 زار نمیرزن
چون داره شبیه پول رایج باهاش برخورد میشه
بیت کوین 1000 تومن هم نمیرزه
خلاف ذات رمز ارزها عمل میشه

شاهین
شاهین
۳ سال قبل

تقصیر ونزوئلاس دیگه که گفتن ما از بیت کوینو آلتکوینا استفاده میکنیم برای معاملاتمون

معین
معین
۳ سال قبل

باز خوبه با زیر ۳۰۰۰ دلار کاری ندارن

شهروز امینی
شهروز امینی
۳ سال قبل

خباثت هم حدی داره واقعا. آخه به شماها چه ربطی داره که کی کریپتو میخره کی نمیخره :| مثل اینکه فشار بدی بهشون اومده که دیگه فیات‌هاشون داره نفسای آخر رو میکشه

پدارم جوان
پدارم جوان
۳ سال قبل

امریکا و باقی کشورها قانونا این حق رو دارند که از تراکنش ها مالی که در داخل کشورشون انجام میشه اطلاع داشته باشند

Dayimamed
Dayimamed
۳ سال قبل

حالا یه شوخی کردند شما جدی نگیر

حسین
حسین
۳ سال قبل

آمریکا اگه بخواد بیت کوین رو به خاک سیاه بنشونه کاری واسش نداره