آیا ارزش اتریوم در برابر بیت کوین دوباره به بالاترین سطح پیش از مرج خواهد رسید؟

آیا ارزش اتریوم در برابر بیت کوین دوباره به بالاترین سطح پیش از مرج خواهد رسید؟

ارزش اتریوم در برابر بیت کوین درست پیش از ادغام به ۰.۰۸۴ بیت کوین، بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۲ رسید. رشد اخیر قیمت اتریوم/ بیت کوین بار دیگر سرمایه‌گذاران را به این فکر واداشته است که آیا ارزش اتریوم در برابر بیت کوین می‌تواند دوباره به سطح پیش از ادغام بازگردد؟

به گزارش کریپتواسلیت، ارزش اتریوم در برابر بیت کوین، پیش از به‌روزرسانی مرج در ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) رشد زیادی کرد. با این حال، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار نتوانست به رکود بالاترین حد ثبت‌شده در سال ۲۰۱۷ برسد. 

ارزش اتریوم در برابر بیت کوین در ژوئن ۲۰۱۷ (خرداد ۱۳۹۶) به حدود ۰.۱۲ بیت کوین و در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) به ۰.۱ بیت کوین رسید. بر اساس تحلیل کریپتواسلیت از داده‌های گلس‌نود، جفت اتریوم/ بیت کوین از آن زمان در تلاش بوده است تا بالای مقاومت کلیدی ۰.۰۷۵ بیت کوین باقی بماند.

قیمت اتریوم در طول بازار نزولی سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) به ۰.۰۱۸ بیت کوین کاهش یافت. با این حال، چرخه اتریوم پس از آن عملکرد بسیار بهتری داشته و مقاومت ۰.۰۷۵ بیت کوینی را یک بار در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) و بار دیگر پیش از مرج در سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ‍۱۴۰۱) آزمایش کرده است.

پس از  یک اصلاح قیمت در ماه اکتبر (مهر)، ارزش اتریوم در برابر بیت کوین بار دیگر افزایش یافت. در حال حاضر، قیمت جفت اتریوم/ بیت کوین در حدود ۰.۰۷۶ بیت کوین قرار دارد.

نمودار روزانه قیمت جفت اتریوم / بیت کوین
نمودار روزانه قیمت جفت اتریوم / بیت کوین

چند عامل شتاب‌دهنده وجود دارند که احتمالاً می‌توانند باعث رشد دوباره قیمت اتریوم شوند. در حالی که نوآوری‌های محدودی در فناوری زیربنایی بیت کوین وجود دارد، اتریوم شاهد تغییراتی اساسی در شبکه خود بوده است.

با کاهش عرضه اتریوم پس از مرج، این ارز دیجیتال در این ماه برای اولین بار به یک دارایی ضدتورمی تبدیل شد. با روند کنونی، عرضه کل اتریوم طی ۳۵۶ روز آینده ۰.۰۷ درصد کاهش خواهد یافت. اغلب افراد،‌ کاهش عرضه کل را به‌عنوان یک اندیکاتور صعودی برای تحلیل عملکرد قیمت در آینده در نظر می‌گیرند. 

با این حال، عوامل متعددی می‌توانند رشد پیش‌بینی‌شده عرضه اتریوم را تغییر دهند؛ عواملی مانند میزان اتریوم سهام‌گذاری‌شده در شبکه و مقدار اتریومی که از کارمزد دریافتی تراکنش‌ها سوزانده می‌شود. می‌توانید داده‌های عرضه و سوزاندن اتریوم را در وب‌سایت «ultrasound.money» بررسی کنید.

نمودار داده‌های تغییرات عرضه اتریوم
داده‌های تغییرات عرضه اتریوم

بررسی قراردادهای باز معاملات آپشن (Options Open Interest)، چشم‌انداز صعودی رشد قیمت اتریوم را در سه‌ماهه چهارم سال جاری بیشتر تقویت می‌کند. در صرافی مشتقات دریبیت، تعداد قابل‌توجهی قرارداد اختیار خرید (‌Call) در مبلغ ۳٬۰۰۰ دلار وجود دارد که در ۳۰ دسامبر (۹ دی) منقضی می‌شوند.

نمودار قراردادهای باز معاملات آپشن اتریوم در صرافی دریبیت در تاریخ ۳۰ دسامبر
قراردادهای باز معاملات آپشن اتریوم در صرافی دریبیت در تاریخ ۳۰ دسامبر
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه