دستور شاپرک به پرداخت‌یارها: خدمات مربوط خریدوفروش ارزهای دیجیتال را قطع کنید

دستور شاپرک به پرداخت‌یارها: خدمات مربوط خریدوفروش ارزهای دیجیتال را قطع کنید

شرکت خدمات پرداخت شاپرک به شرکت‌های پرداخت‌یار دستور داده است که نسبت به قطع خدمات پرداخت الکترونیک به پذیرندگان پشتیبانی‌شده که کالا و خدماتی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی ارائه می‌کنند، اقدام کنند. این شرکت از وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات خریدوفروش ارزهای دیجیتال به‌عنوان یکی از همین کسب‌وکارها یاد کرده است.

به گزارش ارزدیجیتال، شاپرک در این نامه با اشاره به قوانین اجرایی برای پرداخت‌یارها می‌نویسد:

پرداخت‌یار موظف به فعالیت در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت الزامات و دستورالعمل‌های وضع‌شده توسط بانک مرکزی است.

در این نامه با اشاره به بند ۱۲-۷ ماده ۷ با موضوع الزامات پرداخت‌یاری آمده است:

پرداخت‌یار موظف به اتخاذ تدابیر و تأمین ملزومات فنی لازم جهت نظارت مستمر و هوشمند بر عملکرد پذیرندگان خود می‌باشد و در صورت مواجه با فعالیت مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا نقض ضوابط شبکه پرداخت توسط پذیرنده، مکلف به قطع خدمت و ارائه گزارش به شرکت شاپرک و دادستانی می‌باشد.

شاپرک در این نامه، از خدمات خرید و فروش رمز ارز، VPN و سایت‌های قمار به‌عنوان مصداق‌هایی از خدمات مغایر با قوانین جمهوری اسلامی و الزامات بانک مرکزی یاد می‌کند و هشدار داده است که با متخلفین برخورد خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که منظور از قطع خدمات پرداخت‌یاری برای صرافی‌ها به‌معنای قطع کامل خدمات درگاهی و بانکی است، یا فقط خدمات جانبی مانند تسویه را شامل می‌شود.

متن نامه شاپرک
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

247 دیدگاه
Farzaneh
Farzaneh
2 سال قبل

دلیل گویا موجب هراس است بنابراین درجهت توجیح میتوان ترغیب داشت

کوروش باقری
کوروش باقری
3 سال قبل

چرا واقعا!

حامد
حامد
3 سال قبل

اگه خرید و فروش ارز دیجیتال مشکل داره پس چجوریه که دولت استخراج ارز دیجیتال را ضابطه مند کرده و اعلام کرده هر کی داره استخراج می کنه رسما اعلام کنه؟
این چه سیاست یک بام و دو هواییه که این حکومت برای مردم داره؟

Amir Hosein
Amir Hosein
3 سال قبل

من نمیدونم فاز ایرانیا چیه یه روز میان میگن بانک مرکزی بیت کوین رو به رسمیت شناخت یه روز دیگه میان میگن ممنوعه ما که نفهمیدیم چیشده

Mahdi
Mahdi
3 سال قبل

واقعا جالبه درگاه ارز دیجیتال بسته بشه ولی درگاه سایت های شرط بندی ازاده

یه بیچاره از مملکت گدایان
یه بیچاره از مملکت گدایان
3 سال قبل

دوستان اصلا نگران نباشین مسئولین کشور ما (جهان سومی) عادت دارن هرچیزی که اولش میاد مخالفت کنن و آخرش یه مالیاتی میچسبونن بهش و آزادش میکنن

A.G.K
A.G.K
3 سال قبل

اره ارز دیجیتالو ببند ولی قمار آنلاین تراکنش هاش آزاد باشه افرین افرین

رضا نساری
رضا نساری
3 سال قبل

سلام میگم قرار نیست همه چیز ممنوع بشه چون خودشون گفتن دوتا صرافی معرفی کنن که اقا زاده ها از مردم ارز ماینگ شده بخرن بعدشم اینا ارز ساختن به اسم نشان ریال بر بسر ققنوس با ارزش گذاری یک میلیون تومان به نظر من اخبار ترس هست تا مردم برن ارز خودشون بخرن

Ali
Ali
3 سال قبل

بابا یکم به دولت فرصت بدید.هنوز دولت الکترونیک را نتونستند راه بندازند و سرعت اینترنتم که افتضاح!!! خوب مردم اگر فردا بگن همه دنیا دارن با بیت کوین پرداخت می کنند ما چرا عقبیم رسواییش به دولت می مونه!!

شاهو رهنما
شاهو رهنما
3 سال قبل

هر بلایی که بگین تو این کشور ممکنه سرمون بیاد