رئیس کمیسیون اقتصادی: شرایط لازم برای استخراج ارز دیجیتال در کشور فراهم شود

رئیس کمیسیون اقتصادی: شرایط لازم برای استخراج ارز دیجیتال در کشور فراهم شود

محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفته است اعضای این کمیسیون به‌دنبال ارائه راهکارهای قانونی برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش استخراج ارز دیجیتال کشور هستند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایرنا، محمدرضا پور ابراهیمی چهارشنبه شب در دیدار فعالان اقتصادی منطقه آزاد کیش، با اشاره به اینکه باور دارد استخراج رمزارز می‌تواند برای کشور درآمد ارزی قابل‌توجهی ایجاد کند، گفت:

کمیسیون اقتصادی مجلس به‌دنبال آن است که با ارائه راهکاری قانونی ظرفیت‌های قانونی استخراج رمزارز در کشور به‌عنوان منبع درآمدی بالا فراهم شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:

با توجه به مشکلات موجود برق کشور، این راهکارها باید به گونه‌ای باشد که استخراج‌کنندگان رمزارزها خودشان برق را از منابع تجدیدپذیر همچون انرژی خورشیدی تأمین کرده و سپس نسبت به استخراج آن اقدام کنند.

وی افزود:

در این صورت نه تنها به بدنه بخش انرژی کشور فشاری وارد نمی‌شود بلکه کشور به‌سمت جایگزینی تأمین انرژی و ارزآوری نیز سوق داده می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
Rasool
Rasool
۲ سال قبل

از یه طرف دنبال قطع اینترنت هستن از طرف دیگه دنبال رشد فضای دیجیتال، ارتقاء درجه علمی کشور، رشد تولید بازی های کامپیوتری و استخراج بیت کوین به عنوان یک درآمد هستن.

Ern
Ern
۲ سال قبل

خب مح رضو جان تو نگاه نیکنی انرژی خورشیدی چقد گرونن. پولش از کدوم منبع اخذ کنم که بتونم انرژی تولید کنم. اغا التماس نکن ما استخراج نمیکنیم😎

Elyas
Elyas
۲ سال قبل
پاسخ  Ern

اونایی که دارن راحته واسشون

Alireza abbasi
Alireza abbasi
۲ سال قبل

یکی نیست بگه خفه شو

هادی سرحدی مقدم
هادی سرحدی مقدم
۲ سال قبل

شیر مادر و نون پدر