وزیر نیرو خبر داد: تدوین برنامه‌ای گشایشی برای فعالان استخراج ارزهای دیجیتال

وزیر نیرو خبر داد: تدوین برنامه‌ای گشایشی برای فعالان استخراج ارزهای دیجیتال

رضا اردکانیان، وزیر نیرو، با بیان تدوین برنامه‌ای گشایشی برای فعالان استخراج ارزهای دیجیتال در کشور، گفت استخراج‌کنندگان رمزارزها با بهره‌مندی از این طرح می‌توانند بدون دغدغه و نگرانی از تأمین برق به فعالیت خود ادامه دهند.

وزیر نیرو با بیان اینکه وزارت نیرو امسال برنامه‌ای برای استخراج کنندگان رمزارزها تدوین کرده که گشایش خوبی در کار این بخش خواهد بود، گفت:

استخراج‌کنندگان رمزارزها با بهره‌مندی از این طرح می‌توانند بدون دغدغه و نگرانی از تأمین برق به فعالیت خود ادامه دهند. جزییات این برنامه به‌زودی از سوی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اردکانیان با بیان اینکه استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر و برقی که تولید می‌کنند، با شرایطی به استخراج کنندگان ارز مجازی اختصاص خواهد یافت، تصریح کرد:

در هفته جاری دستورالعمل جدیدی درباره ایجاد گشایش برای استفاده از انرژی در تولید رمزارزها ابلاغ کردیم، این یک کار دو منظوره است تا هم استفاده‌کنندگان مجاز برای استخراج رمزارزها بتوانند بهره بگیرند و هم رونقی در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر انجام شود.

وی با بیان اینکه مصرف غیرمجاز آب و برق هم به حکم قانون کاری خلاف و جرم بوده و هم یک کار غیراخلاقی محسوب می‌شود و ما با ابزار و اختیارات قانونی بدون چشم پوشی با متخلفان برخورد خواهیم کرد، ادامه‌ داد:

البته از آن طرف هم شرایط و تسهیلات را فراهم می‌کنیم و از این حیث دولت وظیفه خود را انجام می‌دهد.

وزیر نیرو ادامه داد:

مردم بدانند استفاده غیرمجاز از انرژی برای تولید رمزارزها هیچ تفاوتی با دست در جیب دیگران کردن ندارد، وقتی راه استفاده قانونی و مجاز باز گذاشته شده مثل منزلی است که در ورودی دارد اما به‌جای ورود از در بخواهید از دیوار وارد شوید. مردم این مسأله را جدی تلقی کنند، زیرا اگر با آن برخورد نشود اثر جدی بر عرضه انرژی گذاشته و همه آسیب خواهند دید.

او افزود:

ما به‌عنوان دولت گشایش در این زمینه ایجاد کردیم و ضوابط، مقررات و تسهیلات امسال به نحو مناسبی از ابتدای سال فراهم است و از طرفی، با جدیت با استفاده غیر مجاز چه در محیط آموزشی و چه جای دیگر برخورد می‌شود.

وزیر نیرو با اشاره به موضوع تغییر دولت و چالش‌های صنعت آب و برق طی امسال، اظهار کرد:

برنامه‌ریزی‌ در دستگاه‌های خدماتی مثل وزارت نیرو به این ترتیب است که اهمیت امسال مثل سال‌های قبل خواهد بود، البته به این نکته مهم توجه داریم که امسال به دلیل انتخابات و ضرورت حضور حداکثری مردم و طبیعتاً توجهی که ممکن است دیگران از بیرون به کشور به جهت خدشه وارد کردن به این ضرورت (حضور حداکثری) داشته باشند، باید در جهت خدمت‌رسانی و فراهم بودن شرایطی که رضایت خاطر مناسبی را فراهم کند، تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه شرایط تولید برق شرایط خوبی است، اضافه کرد:

واحدهایی را که باید در مدار باشند، مطابق برنامه قرار دادیم، واحدهایی که تحت تعمیرات‌ سالیانه هستند، ان‌شاءالله قبل از فصل گرم به مدار خواهند آمد، واحدهای جدیدی که باید افتتاح شوند افتتاح خواهند شد و توافقاتی که باید برای رعایت ملاحظات مربوط به ساعات اوج بار با مصرف کنندگان بزرگ صورت گیرد هم انجام خواهد شد.

وزیر نیرو ادامه داد:

مهم‌تر از این‌ موضوعات خود مردم هستند که در استفاده از دستگاه‌های سرمایشی به‌ویژه در مناطق گرمسیری کشور، ان‌شاءالله رعایت بیش از پیش خواهند داشت، چرا که ما هنوز گرفتار بیماری کووید- ۱۹ هستیم و می‌بایست با اطمینان خیلی بیشتری عرضه برق به همه مراکز درمانی، خدماتی و مسکونی صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد:

در بخش آب شرایط کمی متفاوت است، در سال‌آبی جاری به نسبت سال قبل و به نسبت متوسط بلندمدت با کاهش بین ۳۰ تا ۴۰ درصد بارش‌ها مواجه هستیم، باید ضمن حفظ اولویت مصارف شرب، بهداشت و طبیعتاً بخش بزرگ و مهم مصرف‌کنندگان آب شیرین یعنی بخش کشاورزی، توجه کافی و لازم را نسبت به شرایط داشته باشیم.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

9 دیدگاه
نظرگو
نظرگو
3 سال قبل

وای گشایش!!!

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
3 سال قبل

درود
اگر خودمان سیستم تولید برق رایگان داشته باشیم که بدون سوخت و باد و خورشید و آب و ... کار میکند و از قوانین الکترومغناطیس استفاده شده است، قضیه چگونه است.

علی
علی
3 سال قبل

اینجوری بگین بهتره:وزارت نیرو امسال آشی برای استخراج کنندگان رمزارزها تدوین کرده و پخته که یه وجب روغن روشه و شکم سیری خوبی برای مسئولین در کار این بخش خواهد بود.
دست در جیب دیگران کردن؟؟؟؟؟ بعد اونوقت شماها به هر بهانه ای دست توی جیب مردم میکنین و به هر طریقی جیب مردمو خالی میکنین عیبی نداره حتما.
واضح و صریح گفته قبل از انتخابات برای اینکه مردم بیان رای بدن همه کار واسشون میکنیم ولی بعدش دیگه مردم کیلو چند

mohamad
mohamad
3 سال قبل

من که چشمم اب نمیخوره اینا ماینینگ راحت بگیرن ولی امید وارم که تجدید نظر کنن در درباره ماین و راحت تر کنند شرایط استفادشو

داریوش
داریوش
3 سال قبل

یه دفعه چه خبر شد همه منفی شدن؟

سامی
سامی
3 سال قبل

این دیگه قطعا سیگنال فرار هست

hamid
hamid
3 سال قبل
پاسخ  سامی

قسمت برق شد ۱۸۰۰ تومن

Mostafa
Mostafa
3 سال قبل
پاسخ  hamid

نرخ صادراتی اینقدر شده ؟!

سعید راد
سعید راد
3 سال قبل
پاسخ  Mostafa

بله متاسفانه،
نرخ متوسط شده ۱۷۰۰ تومن
نرخ فصول گرم شده ۳۴۰۰ تومن