کمیسیون برنامه و بودجه با ممانعت دولت از تأمین برق ماینرها مخالفت کرد

کمیسیون برنامه و بودجه با ممانعت دولت از تأمین برق ماینرها مخالفت کرد

در لایحه مانع‌زدایی از صنعت برق کشور ماده‌ای وجود دارد که در آن گفته شده است دولت باید تا زمان تصویب قانون ارزهای دیجیتال، از اختصاص برق به ماینرها ممانعت کند. کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اما، با این مادهٔ بحث‌برانگیز مخالفت کرده و خواسته است تا پیشنهاد حذف آن از لایحه در صحن علنی مطرح شود.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خانه ملت،‌ سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در تشریح نشست روز گذشته این کمیسیون در رابطه با تأمین برق ماینرهای ارز دیجیتال گفت:

لایحه توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور برای بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه، به‌عنوان کمیسیون فرعی، ارسال شده بود که تعدادی از مواد آن با حضور معاون وزیر صمت بررسی شد. کمیسیون در این نشست به‌طور ویژه روی ماده ۱۶ مربوط به وظیفه دولت برای تأمین برق تولید رمزارزها بحث کرد.

میرتاج‌الدینی در ادامه افزود:

این موضوع کاملاً شفاف نشده بود و به‌موجب این ماده تا زمانی که قانون رمزارزها تصویب نشده، دولت باید از اختصاص برق به فعالیت‌های رمزارزی ممانعت کند که اعضای کمیسیون با این ماده مخالفت کردند؛ زیرا پیش از این برای بسیاری تعهد ایجاد شده و نیروگاه برقی احداث کرده‌اند، بنابراین اعلام شد که پیشنهاد حذف این ماده در صحن علنی مطرح شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
hmn1986
hmn1986
2 سال قبل

ریدم تو صحن علنی و غیر علنیتون
و در دهان تک تک اعضا با خانواده هاشون