مجری طرح تأمین برق مراکز استخراج: حبس ماینرهای متخلف به قوانین جدید اضافه می‌شود

مجری طرح تأمین برق مراکز استخراج: حبس ماینرهای متخلف به قوانین جدید اضافه می‌شود

مجری طرح تأمین برق مراکز استخراج شرکت توانیر که زیرنظر وزارت نیرو فعالیت می‌کند، گفته در قوانین جدیدی که برای استخراج ارزهای دیجیتال در کشور پیشنهاد شده است، مجازات استخراج غیرقانونی شدید‌تر و حبس فرد متخلف نیز به آنها اضافه شده است.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایرنا، محمدخدادادی بهلولی، مجری طرح تأمین برق مراکز استخراج رمزارز، گفته است:

در قوانین و مقررات جدید پیشنهادی که در حال طی مراحل تصویب هستند، افزایش مجازات‌ها شامل افزایش جریمه‌ها به میزان حداقل ۳ و حداکثر ۵ برابر، حبس فرد متخلف و ابطال جواز کسب وی در صورت تکرار تخلف نیز لحاظ شده است.

او ادامه داد:

هرگونه استفاده از تعرفه‌های انرژی یارانه‌ای مانند تعرفه خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری برای استخراج رمزارز ممنوع است.

مجری طرح تأمین برق مراکز رمزارز توانیر گفت:

سوءاستفاده از برق یارانه‌ای برای استخراج رمزارز باعث افت کیفیت برق و آسیب‌رساندن به لوازم الکتریکی همسایگان مانند تلویزیون، یخچال، کولر و… می‌شود.

خدادادی افزود:

همچنین با توجه به اینکه ماینرها به‌صورت ۲۴ ساعته روشن بوده و مصرف برق بسیار بالایی دارند، این عمل خلاف قانون باعث محدودیت در تأمین برق سایر مشترکان در ایام گرم و سرد سال می‌شود.

وی ادامه داد:

به همین دلیل در صورت کشف تخلف، اولاً، همه ماینرها توسط پلیس توقیف می‌شود. دوم، جریان برق مشترک متخلف قطع می‌شود. سوم، جریمه‌های سنگین از متخلف اخذ می‌شود و در نهایت پرونده متخلف به مراجع قضایی ارسال می‌شود.

گفتنی است مرکز فناوری اطلاعات کشور نیز آذر سال ۱۴۰۰ پیش‌نویس لایحه‌ای را برای مبارزه با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال منتشر کرده بود که بر اساس آن مجازات ماینرهای متخلف پرداخت سه تا پنج برابر برق مصرفی اعلام شده بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
احمد خ
احمد خ
2 سال قبل

پیامبر اکرم(ص) فرمود: «مَنْ کانَ یُؤْمِنُ بالله وَ الیومِ الاخِرِ فَلایؤْذی جارَهُ؛ هر که به خدا و روز واپسین ایمان داشته باشد، همسایه خود را آزار نمی دهد

پیامبر اکرم(ص) تا جایی است که در سفارش خود به علی(ع) می فرماید: «ای علی! چهار چیز است که پشت انسان را می شکند. .. و یکی از آنها همسایه بد است.»[۸]
امام صادق(ع) هم یکی از سه چیزی که زندگی انسان را تیره و تار می سازد، «همسایه بد » معرفی می کند

انشاله خداازهمه راضی باشه و دولت مثل همسایه بد نباشه

محمد ملكي بهلولي
محمد ملكي بهلولي
2 سال قبل

سلام

محسن غفاری
محسن غفاری
2 سال قبل

اییبیبببی

Sina
Sina
2 سال قبل

صنعت فولاد و هزاران شغل دیگه و کشاورزی و ... با کمترین راندمان و سوددهی برق رو هدر می دن ولی صنعت ماینینگ با بیشترین ارز آوری به کشور فقط تحت فشار وزارت نیرو هستش! واقعا جای تاسف داره

Ma30
Ma30
2 سال قبل
پاسخ  Sina

نه دادا اشتباه نکن برای مردم عادی به خاطر سود زیادش مشکل دار هست وگرنه خودشون میدونن چقدر سود داره و برای خودشان و انگل زاده هایشان هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و بهترین بیزینس هست .

فرهاد ایمانی
فرهاد ایمانی
2 سال قبل
پاسخ  Sina

دقیقا .حرف عالی وبه جا است .