مجوز واردات دستگاه‌های استخراج صادر نشده است/ گمرک فقط ردیف تعرفه تعیین کرد

مجوز واردات دستگاه‌های استخراج صادر نشده است/ گمرک فقط ردیف تعرفه تعیین کرد

معاون گمرک ایران گفت: گمرک فقط ردیف تعرفه دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال را تعیین کرده است و این به معنای آغاز ترخیص این دستگاه‌ها نیست.

مهرداد جمال ارونقی در یک گفت و گو با اشاره به اینکه گمرک فقط ردیف تعرفه واردات دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال را تعیین کرده و این به معنای آغاز ترخیص این دستگاه‌ها نیست، اظهار داشت:

بر اساس درخواست برخی از سازمان‌ها گمرک ایران اعلام کرد که دستگاه‌های ماینر در کدام تعرفه قرار می‌گیرد.

معاون گمرک ایران افزود:

گمرک در این زمینه تصمیم گیر نیست و در صورتی که دولت با واردات دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال موافقت کند، بخشنامه‌های قانونی را اجرا می‌کند.

به گفته وی، حتی کالاهای ممنوع‌الورود نیز دارای ردیف تعرفه هستند، وی همچنین توضیح داد:

برای مثال برخی از مواد پیش ساز مواد مخدر یا روان‌گردان نیز در گمرک دارای ردیف تعرفه است تا مشخص شود که قانون چه نظری درباره آن دارد.

معاون گمرک ایران ادامه داد:

واردات این دستگاه‌ها به ثبت سفارش قانونی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین موافقت و اعلام نظر بانک مرکزی نیاز دارد بنابراین تا زمانی که این مجوزها صادر نشده است، امکان واردات رسمی وجود ندارد.

وی تاکید کرد:

براساس بررسی‌های صورت گرفته، دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال در ردیف تعرفه ۸۴۷۱۹۰۹۰ قرار گرفته که این ردیف مربوط به پردازشگرهای مرکزی و کامپیوترهاست.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
محمد موسوی
محمد موسوی
4 سال قبل

ای بابا دلخوشی الکی بود، میدونید زندگی چند نفر رو هواست، شرکت ها با این بهانه به تعهد خود عمل نکرده و دستگاهها رو به مردم تحویل نداده و همین الان تو تاخیر بک ماهه هستند، کسانی به اعتبار مصوبه مجلس که ماینینگ را صنعت اعلام کرده بود از این فروشگاهها خرید کردند خیلی در زندگی خود تغییر رویه دادند و بجای کار روی تاکسی، تنها منبع درآمد خود رو فروختند و دستگاه خریدند و با این تاخیر زندگی اونها در حال از هم پاشیدنه، دولت باید سریعتر تکلیف این بندگان خدا را مشخص کند !!!
لطفا به فکر مردم بیچاره باشید