رئیس بانک مرکزی: آزمایش ارز دیجیتال ملی ایران تا چند ماه دیگر آغاز خواهد شد

رئیس بانک مرکزی: آزمایش ارز دیجیتال ملی ایران تا چند ماه دیگر آغاز خواهد شد

علی صالح‌آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی، گفته است تا چند ماه دیگر آزمایش پروژه ارز دیجیتال ملی ایران در برخی از مناطق کشور آغاز خواهد شد. به‌گفته صالح‌آبادی، قرار است طول این دوره آزمایشی ۶ ماه باشد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، صالح‌آبادی در جریان جلسه همفکری رئیس‌کل بانک مرکزی با صاحب‌نظران و اساتید حوزه اقتصاد با محوریت رمزپول بانک مرکزی گفت:

موضوع رمزپول بانک مرکزی از مدت‌ها قبل در نهاد سیاست‌گذار پولی و بانکی مطرح بوده، لیکن در این دوره کارگروهی متشکل از کارشناسان اقتصادی، فنی و نشر اسکناس این موضوع را تا مرحله عملیاتی به صورت آزمایشی به سرانجام رساندند. 

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه اولویت این سازمان در این مقطع اصلاح نظام بانکی در اضلاع سه‌گانه است، افزود:

لیکن موضوعات مهم که اکنون در سطح جهان نیز مطرح است از جمله رمز پول ملی، از نظر بانک مرکزی دور نمانده و در این خصوص تصمیمات و اقدامات مهمی انجام شده است و در همین راستا طی ماه‌های آتی شاهد اجرای آزمایشی این طرح در برخی مناطق از کشور خواهیم بود. 

رئیس شورای پول و اعتبار با تأکید بر فرهنگ‌سازی و آموزش در این زمینه تصریح کرد:

در کنار عملیاتی‌کردن این طرح به‌صورت آزمایشی حتماً باید آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی در این زمینه توسط کارشناسان انجام گیرد. 

صالح‌آبادی بازه زمانی آزمایشی بودن این طرح را ۶ ماه اعلام کرد و گفت:

بعد از این بازه زمانی ضمن آسیب‌شناسی موضوع، گزارش این طرح در اختیار صاحب‌نظران اقتصادی و بانکی قرار می‌گیرد تا از نقطه‌نظرات فرهیختگان در این حوزه بهره گرفته شود. 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
محمد موسوی
محمد موسوی
2 سال قبل

الان این برنامه که قراره بیاد

بابک مجیدی
بابک مجیدی
2 سال قبل

اولا کارت بانکی همه دارن. دوما ارز باید گردش و ارزش بین اللملی داشته باشه. سوما ما از دست سقوط ارزش ریال فرار کردیم تو این بازار نه راحتی در حمل و پرداخت

Nazman
Nazman
2 سال قبل

ازروزی که ایران تصمیم به راه اندازی رمزارز کرده کل اقتصاد دنیا خراب شد 🤣

محمدعلی
محمدعلی
2 سال قبل

رمز ارز باید بشتوانه مالی داشته باشد پشتوانه این رمز ارز چیست ؟

Babi
Babi
2 سال قبل
پاسخ  محمدعلی

توکل و توهم

Jafarnazari
Jafarnazari
2 سال قبل

ارز دیجتال ملی ایران چه هست لطفا بیشتر توضیح داده شود

LENIN
LENIN
2 سال قبل
پاسخ  Jafarnazari

یه جور تتر یا استیبل کوین هست با ارزش یک ریال ولی پشتوانه اش پول کاغذی هست. شما باید بخری بریزی داخل ولت. موقع خرید به ولت فروشنده انتقال بدی. اینطوری کم کم پول کاغذی جمع میشه. قاعدتا قیمتش ثابته. مثل بیت کوین و آلت کوینها نوسان نداره.