رئیس مجلس: مسدود کردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال باید در دستور کار قرار گیرد!

رئیس مجلس: مسدود کردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال باید در دستور کار قرار گیرد!

رئیس مجلس در جلسه بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه بر ضرورت اقدام فوری برای بیمه سهام سهامداران خرد، الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک‌ها، همچنین حذف قیمت‌گذاری دستوری و مسدودکردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های غیرمجاز فروش رمز ارز به عنوان دستورکار قوای سه‌گانه، تأکید کرد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، جلسه بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه در حضور دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه علاوه بر محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و محسن علیزاده نماینده مجلس در شورای عالی بورس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس حضور داشتند و به تشریح پیشنهادات دولت در موضوع بازار سرمایه پرداختند.

دکتر قالیباف در این نشست، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت فعلی بازار سرمایه تأکید کرد: پیشنهادات مطرح شده برای رونق بازار سرمایه کافی نیست و باید تقویت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: هرگونه پیشنهادی باید هم راستا با هدف بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و رونق این بازار و حمایت از سرمایه‌گذاری بلندمدت باشد. باید تنظیم‌گری حرفه ای و سیاست‌گذاری صحیح به سرمایه‌گذاری بلندمدت در این بازار منجر شود و در این زمینه لازم است اقدامات فوری هم مانند بیمه سهام سهامداران خرد و الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها اجرایی شود. همچنانکه اقدامات موازی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، حذف قیمت‌گذاری دستوری و مسدود نمودن درگاه های پرداخت صرافی های غیرمجاز فروش رمز ارز باید در مجلس و دولت و دستگاه قضایی در دستور کار قرار گیرد.

دکتر قالیباف همچنین بر ضرورت اصلاحات ساختاری سازمان بورس و اصلاح قانون اوراق بهادار تأکید کرد.

در ابتدای جلسه وزیر اقتصاد رئیس سازمان بورس پیشنهادات ستاد اقتصادی دولت در خصوص اصلاح بازار سرمایه را مطرح کردند و در ادامه رئیس کل بانک مرکزی نیز تصمیمات این بانک در جهت رونق بازار سرمایه را تشریح کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این جلسه با تأکید بر ضرورت اصلاحات فوری و میان‌مدت در این بازار گفت: تصمیمات فنی و کارشناسی را خود شورای عالی بورس می‌تواند رأساً اعمال کند و تأخیر در اجرای این تصمیمات پذیرفته نیست.

محمدرضا پور ابراهیمی همچنین از هرگونه قیمت‌گذاری دستوری به عنوان عامل مخل رقابت در اقتصاد یاد کرد و اینگونه تصمیمات را برای بازار سرمایه مضر دانست و در ادامه اصلاحات کارشناسی کمیسیون اقتصاد مجلس بر پیشنهادات وزیر اقتصاد را تشریح کرد.

اشتراک
اطلاع از
guest
162 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
دانیال شانقی
دانیال شانقی
4 ماه پیش

اصلا مجوزی ندادید که حالا بدون مجوز دار هارو میخواهید مسدود کنید

Satari
Satari
3 ماه پیش

فقط بورس مجوز داشت که مردم رو بدبخت کردن 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

قوی
قوی
4 ماه پیش

سلام ،
یکی نیست بگه این همه ایرانی پول میبرند تو یک کشور دیگه مثل دبی ، ترکیه ، ویلا و اپارتمان میخرن ، ارز خارج کردن نیست ؟!! بعد افتادن دنبال اینکه ، ۴ تا جون بکار که با مقداری تتر میخوان وارد این حوزه بشوند و کسب در آمد کنن بعد همون پولم تو ایران خرج کنن جلوشون رو میگیرن ، این تتر که طرف میخواد ببره داخل صرافی حکم ماشین زیر پا راننده تاکسی هستش ، پس این همه فارغ تحصیل رشته کامپیوتر ، یکسری هاشون از این راه کسب در آمد میکنن ،

Hasan T
Hasan T
4 ماه پیش

الکی جو ندین..
این جمله رو یه بار دیگه بخونین !!👇👇
مسدود نمودن درگاه های پرداخت صرافی های غیرمجاز فروش
داره میگه غیر مجاز!

Davoud
Davoud
4 ماه پیش
پاسخ  Hasan T

عزیز دل هیچ صرافی مجوز نداره تا الان

ابراهیم.صالح
ابراهیم.صالح
4 ماه پیش

مطمئن باشید فعلا کاری نمیکنن تا بعد انتخابات

سم سام
سم سام
4 ماه پیش

اگه ببندین خیال کردین بورس لجنتون رونق میگیره دوباره؟
نه.
فقط باعث میشید همتا به همتا و زیر زمینی ملت سرمایشون رو ببرن تو صرافی خارجی. (که چه بهتر واسه مردم چون از شر کثافت کاری صرافی ها و بالا پایین شدن قیمت تتر و کارمزد بالا راحت میشن و اعتبار صرافی خارجی بیشتر هم هست). بجای اینکه راه و سخت کنید که پول از کشور خارج نشه باید هموار کنید که دلار وارد کنند ملت. مطمئنا به این نکته آخر فکر کردین ولی به این هم فکر کردین که چرا ملت پول در بیارن و شما دست توش نبرید! (مثل بورس)

Satoshi
Satoshi
4 ماه پیش

کفتارا

شهرام
شهرام
4 ماه پیش

نگاه کنید قیافه این یارو رو.

رضا رحیمی
رضا رحیمی
4 ماه پیش

یه زمانی هم داشتن ویدیو جرم بود، هیچ چیزی تو این کشور عوض نمیشه فقط صورت مساله عوض میشه.

emad
emad
4 ماه پیش

یه عمر بدبختی رو از شما کشیدیم بستمون نیست ؟
تا یکی میخواد پول در بیاره راهشو میبندید که خودتون پیش برید
بس کنید دیگه، کم به اقتصاد مردم ضربه نزدید
پاشید از این مملکت برید ولمون کنید

Mahdi7896
Mahdi7896
4 ماه پیش

دوستان عزیز این امر توی هر کشوری طبیعی هست چرا که با این سناریو ها میخوان صرافی ها رو به یه بستر قانونی بکشن و ازشون مالیات هم دریافت کنن
دیر یا زود باید این اتفاق میفتاد
جای هیچ نگرانی و استرس نیست
موفق و پرسود باشید

حسن اسدی
حسن اسدی
4 ماه پیش
پاسخ  Mahdi7896

اینجا هر کشوری نیست 🙃

Fardin
فردین
4 ماه پیش

آره پولم تو بورس نصف شده حالا میخواد بقیشو اینجا مسدود کنه

داریوش
داریوش
4 ماه پیش

شما بگید این چند سال یه کاری کرده باشن که سود به مردم رسیده باشه هر کجا پا گذاشتن فضاحت به بار آوردن سرمایه مردم تو بورس نابود شد هیچی نگفتن حالا که مردم دارن راهه خودشونو میرن زورشون میگیره آخه مگه میشه جلوی تکنولوژی را گرفت شما نگاه کنید در طول تاریخ جلوی هر چیزی گرفته شده مردم بیشتر طرفش رفتن تازه دیگه کسی اعتماد به اینها نمیکنه مگر اینکه شیرین عقل باشه مگه همیشه ما باید جلوی تکنولوژی دنیا باایستیم دولت چون نمی تونن سودا گری کنن تو بازار زورشون گرفته حالا تو دنیا این همه کشور موسسات غیر دولتی نیمه خصوصی سر مایه دارن ریزو درشت دارن کار میکنن حالا بین این همه یه ترکیه اومده یه کاری کرده اون خوبشا نمیگن غقط چسبیدن به این بده بابا ول کنیین دیگه بسه چرا دست از سرما بر نمی دارین دنیا داره میره به سمت تکنولوژی های نو حالا حی شما مردمو عقب گرد بدین بعد خودتون مزرعه مزرعه ماینر بزنید برا خودتون خوبه ولی برا ماها نه ادمین خواهشاً تایید کن

Sb
Sb
4 ماه پیش

جای اینکه مغزشونو بکار بندازند و از این بازار سود ببرن مثل وصع مالیات یا تعهدات مالی برای صاحبان صرافی مثل همیشه اشتباه عمل میکنن
شما بگو کدوم کاره اینا کلا درست بوده که این دومیش باشه
فقط بلدن به کشور لطمه وارد کنند و بس…

حسی
حسی
4 ماه پیش

دوستان خدمتتون عارضم این یه امر کاملا طبیعی و قابل پیش‌بینی بود
ببینید هیچ‌کدوم از صرافی ها مجوز ندارن دولت همه‌شون رو مجبور میکنه بیان با شرایط و قوانینی ک خودشون میزارن مجوز بگیرن و فعالیت کنن و یه چیزی هم این وسط گیرشون بیاد
خیلی سادست دیگه، وقتی دولت میبینه الان پول توی رمزارزهاست میان ورود میکنن و اینجا هم یه چیزی گیرشون بیاد

سیاوش تریدر
سیاوش تریدر
4 ماه پیش

لطفا لطفا دست از سرمون بردارین 46 میلیون سرمایه گذار خرد بورس را به 60 درصد ضرر رسوندید مگه ما بوروسو نابود کردیم 30 هزار میلیارد کی برداشت برد و نیاورد ما که از خدامون بود به رونق اقتصاد کشور کمک کنیم به ریال پول در بیاریم چدر میخواین برای ما تصمیم بگیرین مگه ما برده ایم در گاه ها هم ببندید هیچ فرقی برای بورس نمیکنه اونایی که این همه پول بردن برای درست کردن تراز های منفیشون دیگه نمیارن اینطوری اعتمادو نابود تر میکنین

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off