رئیس مجلس: مسدود کردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال باید در دستور کار قرار گیرد!

رئیس مجلس: مسدود کردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال باید در دستور کار قرار گیرد!

رئیس مجلس در جلسه بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه بر ضرورت اقدام فوری برای بیمه سهام سهامداران خرد، الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک‌ها، همچنین حذف قیمت‌گذاری دستوری و مسدودکردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های غیرمجاز فروش رمز ارز به عنوان دستورکار قوای سه‌گانه، تأکید کرد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، جلسه بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه در حضور دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه علاوه بر محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و محسن علیزاده نماینده مجلس در شورای عالی بورس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس حضور داشتند و به تشریح پیشنهادات دولت در موضوع بازار سرمایه پرداختند.

دکتر قالیباف در این نشست، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت فعلی بازار سرمایه تأکید کرد: پیشنهادات مطرح شده برای رونق بازار سرمایه کافی نیست و باید تقویت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: هرگونه پیشنهادی باید هم راستا با هدف بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و رونق این بازار و حمایت از سرمایه‌گذاری بلندمدت باشد. باید تنظیم‌گری حرفه ای و سیاست‌گذاری صحیح به سرمایه‌گذاری بلندمدت در این بازار منجر شود و در این زمینه لازم است اقدامات فوری هم مانند بیمه سهام سهامداران خرد و الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها اجرایی شود. همچنانکه اقدامات موازی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، حذف قیمت‌گذاری دستوری و مسدود نمودن درگاه های پرداخت صرافی های غیرمجاز فروش رمز ارز باید در مجلس و دولت و دستگاه قضایی در دستور کار قرار گیرد.

دکتر قالیباف همچنین بر ضرورت اصلاحات ساختاری سازمان بورس و اصلاح قانون اوراق بهادار تأکید کرد.

در ابتدای جلسه وزیر اقتصاد رئیس سازمان بورس پیشنهادات ستاد اقتصادی دولت در خصوص اصلاح بازار سرمایه را مطرح کردند و در ادامه رئیس کل بانک مرکزی نیز تصمیمات این بانک در جهت رونق بازار سرمایه را تشریح کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این جلسه با تأکید بر ضرورت اصلاحات فوری و میان‌مدت در این بازار گفت: تصمیمات فنی و کارشناسی را خود شورای عالی بورس می‌تواند رأساً اعمال کند و تأخیر در اجرای این تصمیمات پذیرفته نیست.

محمدرضا پور ابراهیمی همچنین از هرگونه قیمت‌گذاری دستوری به عنوان عامل مخل رقابت در اقتصاد یاد کرد و اینگونه تصمیمات را برای بازار سرمایه مضر دانست و در ادامه اصلاحات کارشناسی کمیسیون اقتصاد مجلس بر پیشنهادات وزیر اقتصاد را تشریح کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

162 دیدگاه
دانیال شانقی
دانیال شانقی
2 سال قبل

اصلا مجوزی ندادید که حالا بدون مجوز دار هارو میخواهید مسدود کنید

Satari
Satari
2 سال قبل

فقط بورس مجوز داشت که مردم رو بدبخت کردن 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

قوی
قوی
2 سال قبل

سلام ،
یکی نیست بگه این همه ایرانی پول میبرند تو یک کشور دیگه مثل دبی ، ترکیه ، ویلا و اپارتمان میخرن ، ارز خارج کردن نیست ؟!! بعد افتادن دنبال اینکه ، ۴ تا جون بکار که با مقداری تتر میخوان وارد این حوزه بشوند و کسب در آمد کنن بعد همون پولم تو ایران خرج کنن جلوشون رو میگیرن ، این تتر که طرف میخواد ببره داخل صرافی حکم ماشین زیر پا راننده تاکسی هستش ، پس این همه فارغ تحصیل رشته کامپیوتر ، یکسری هاشون از این راه کسب در آمد میکنن ،

Hasan T
Hasan T
2 سال قبل

الکی جو ندین..
این جمله رو یه بار دیگه بخونین !!👇👇
مسدود نمودن درگاه های پرداخت صرافی های <b>b:غیرمجاز<b> فروش
داره میگه غیر مجاز!

Davoud
Davoud
2 سال قبل
پاسخ  Hasan T

عزیز دل هیچ صرافی مجوز نداره تا الان

ابراهیم.صالح
ابراهیم.صالح
2 سال قبل

مطمئن باشید فعلا کاری نمیکنن تا بعد انتخابات

سم سام
سم سام
2 سال قبل

اگه ببندین خیال کردین بورس لجنتون رونق میگیره دوباره؟
نه.
فقط باعث میشید همتا به همتا و زیر زمینی ملت سرمایشون رو ببرن تو صرافی خارجی. (که چه بهتر واسه مردم چون از شر کثافت کاری صرافی ها و بالا پایین شدن قیمت تتر و کارمزد بالا راحت میشن و اعتبار صرافی خارجی بیشتر هم هست). بجای اینکه راه و سخت کنید که پول از کشور خارج نشه باید هموار کنید که دلار وارد کنند ملت. مطمئنا به این نکته آخر فکر کردین ولی به این هم فکر کردین که چرا ملت پول در بیارن و شما دست توش نبرید! (مثل بورس)

مستر کریپتو
مستر کریپتو
2 سال قبل

کفتارا

شهرام
شهرام
2 سال قبل

نگاه کنید قیافه این یارو رو.

رضا رحیمی
رضا رحیمی
2 سال قبل

یه زمانی هم داشتن ویدیو جرم بود، هیچ چیزی تو این کشور عوض نمیشه فقط صورت مساله عوض میشه.

emad
emad
2 سال قبل

یه عمر بدبختی رو از شما کشیدیم بستمون نیست ؟
تا یکی میخواد پول در بیاره راهشو میبندید که خودتون پیش برید
بس کنید دیگه، کم به اقتصاد مردم ضربه نزدید
پاشید از این مملکت برید ولمون کنید

Mahdi7896
Mahdi7896
2 سال قبل

دوستان عزیز این امر توی هر کشوری طبیعی هست چرا که با این سناریو ها میخوان صرافی ها رو به یه بستر قانونی بکشن و ازشون مالیات هم دریافت کنن
دیر یا زود باید این اتفاق میفتاد
جای هیچ نگرانی و استرس نیست
موفق و پرسود باشید

حسن
حسن
2 سال قبل
پاسخ  Mahdi7896

اینجا هر کشوری نیست 🙃