بیانیه انجمن بلاک چین ایران در اعتراض به مصوبه ماینینگ

بیانیه انجمن بلاک چین ایران در اعتراض به مصوبه ماینینگ

انجمن بلاک چین ایران پیرامون مشکلات صنعت استخراج ارزهای دیجیتال، مصوبه هیئت وزیران و تعرفه‌های اعلامی برای ماینینگ یک بیانیه منتشر کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید.

۱. به رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، در مصوبه هیئت محترم دولت هیچ گونه اشاره ای به جهت تعیین تکلیف فعالان سابق این صنعت نشده بصورتیکه در شرایط خطیر موجود تمام این صنعتگران جامعه با سرمایه ای بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد تومان بلاتکلیف بوده و با برخوردهای امنیتی مواجه می‌گردند.

۲. از مصوبه چنین بر می آید که وزارت نیرو تنظیم کننده و مشوق هیئت وزیران در این تصویب نامه بوده است و مستندات غیر کارشناسی کارشناسان وزارت نیرو و توجیهات ایشان در خصوص تعرفه موجب اقناع اذهان عمومی بالاخص فعالان صنعت نبوده و این مصوبه همانند سدی عظیم در راه صنعت و تولید کشور است.

۳. رشد مصرف برق صنعتی نمایانگر رشد اقتصادی هر کشور است. تعیین تعرفه خاص برای یک صنعت مثل استخراج رمزارزها بر مبنای استدلالات غیر علمی مانند سوددهی یا میزان درآمد و بدون توجه به فاکتورهای متغییر موثر بر تولید و ریسک پذیری در این صنعت، بدعتی بسیار خطرناک و کشنده برای کل صنعت و اقتصاد کشور است که جایگزین روش های معمول و قانونی (اخذ سهم کشور از هر فعالیت اقتصادی توسط ابزار مالیات) گردیده است.

۴. امکان فعالیت از عموم بخش خصوصی صنعت استخراج کاملاً سلب شده است به نحوی که گویا مصوبه و تعرفه های اعلامی (ظاهرا هر دو دارای یک منبع میباشد) هدفی جز ریشه کنی این صنعت یا ایجاد انحصار برای اقشاری خاص را دنبال نمی کنند.

۵. ناپایداری شبکه و کمبود منابع تولید برق به عنوان دلیل وزارت نیرو پذیرفتنی نیست زیرا حدود ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت تولیدی کشور عموما به صورت دستوری و خارج از روند تعمیرات نیروگاهی مورد بهره بردار ی قرار نمی گیرد تا حاشیه امنی برای ایام پیک سال که حداکثر ۳۰۰ ساعت است ایجاد نماید همچنان که از ظرفیت محبوس تعدادی نیروگاه بهره گیری نمی‌شود که تمام موارد نشان از عدم مدیریت هوشمند منابع و صنعت برق کشور و بیت المال دارد.

۶. پیشنهاد تامین برق با تعرفه صنعتی مانند همه صنایع و دریافت مالیات بر درآمد توسط دولت یا اعطاء مشوق برای تولید برق استخراج با تعرفه های گاز موجود (ظرفیت گاز و تولید آن در کشور به نحوی است که میتواند عامل توسعه زیر ساخت های برق کشور گردد) من جمله کمترین و ساده ترین پیشنهادات فعالین است.

۷. با لحاظ تمام موارد فوق سرمایه های فعلی در حال تلف شدن و کشور در حال محروم ماندن از این فرصت بی بدیل می باشد که امید است با اقدامات عاجل زمینه تعیین تکلیف تجهیزات موجود و اصلاح تعرفه از سوی همه دلسوزان برای سربازان جنگ اقتصادی فراهم گردد.

۸. این نهاد علمی مردم نهاد همانطور که تاکنون با تمام توان پیگیر منافع ملی کشور در این صنعت بوده است حسب وظیفه آمادگی کامل خود را برای ارائه راهکارهای مبتنی بر مفروضات واقعی در جهت توسعه و استفاده از ظرفیت‌های موجود اعلام می‌نماید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

14 دیدگاه
م ر
م ر
4 سال قبل

مشکل اینجاس که عده ای در قدرت نظام وجود دارند که فقط بدانند مردم از چه را هی درآمد دارند حتی از راه های که برای ملت و دولت خطر ندارد هیچ سودمند هم هست باز هم جلوی درآمد مردم می ایستند ومال مردم را توقیف می کنند این ویروس درمان شود بهترهست

هرهر
هرهر
4 سال قبل

نمیدونم تا کجا و چقدر باید تاسف بخوریم و تعجب کنیم از کارهای دولت؟

چقدر به این موضوع فکر کردید که :
چرا مدیران ما مثل اصول و قواعد کشور های دیگه که برای آبادانی کشورهاشون هست تصمیم نمیگیرن و همیشه تصمیمات دولت فقط و فقط به نفع دولت و ضرر مردم و کشور هست ؟ چرا تصمیمات باید تا جایی بچگانه و مضحک باشه که یه بچه دبستانی هم بتونه تشخیص بده مشکل چیه ولی تا بحال هیچ کسی اون مشکل رو رفع نکرده ؟ چرا همه چیز باید انحصاری باشه ؟ مگه دولت خدمتگزار مردم نیست (مثل کشورای دیگه) ؟ ولی مردم نوکر دولتن و هرچی درمیارن میدن بهش به خاطر چی ؟ آبادانی ایران ؟؟؟؟ هع

چیزی که مشخصه فقط کلاه سر ..... میزارن! دارن با شعار کمک به ماینینگ و صنعت و قدرت مالی آینده میان وسط ولی در عمل دارن ریشه کنش میکنن ؟ یعنی فک کردین اینا بلد نیستن که مثلا چرا از بخش خصوصی کمک نمیگیرن یا نمیدونن ماینینگ چیه (خودشون اینکارن) ؟ نخیر خیلی هم خوب میدونن چیکار میکنن فقط و فقط به نفع دولت هرچی درمیارید باید بدید بهشون - بله روش های غیر مجاز برق زیاد میشه اونا هم میدونن که به فضولا پاداش میدن - بازم مثل خیلی شگرد های دیگه مانند صنعت خودرو و گمرک و ... همش به نفع دولت و ضرر مردم (انحصار خودشون)

امین
امین
4 سال قبل

باید تو این بیانیه از پتانسیل این صنعت در این دوران تحریم و اینکه این صنعت واقعا میتونه مقداری جای صنعتی مثل نفت رو بگیره و ککمک به اقتصاد کنه صحبت میشد

hamed
hamed
4 سال قبل

یعنی واقعا ملت میان اینا رو میخونن؟؟؟؟

علی امیری
علی امیری
4 سال قبل

ای کاش ياد ميگرفتيد که برای هر کاری بايد با بخش خصوصی مشورت کنيد تا اينکه تو اتاق در بسته برای بخش خصوصی تصميم بگيريد.
ای کاش ميدونستيد تجارت يعنی بازی برد برد، نه فقط برد!

شهاب
شهاب
4 سال قبل

سلام دوستان
مقررات و قوانین خرید‌وفروش ارزهای دیجیتال در ایران چه شد و به کجا رسید؟
آیا خرید و فروش رمزارز در ایران آزاده یا نه؟
سایتهای خرید و فروش رمزارزهای مجاز در ایران کدوم‌ها هستن؟
اگه کسی تجربه خرید و فروش توسط صرافی‌ها و یا سایتهای اینترنتی مجاز ایرانی و خارجی رو داره بگه و به همه معرفی کنه؟
((( هرکسی راهکارهای دیگه‌ی جهت خرید و فروش مجاز رمزارز داره اینجا به اشتراک بزاره )))
متشکر از تمامی همکاری‌کنندگان

شهاب
شهاب
4 سال قبل

سلام دوستان. اطلاع داریم که دستگاه‌ها و فارم‌های بسیاری از افراد ماینر در سراسر کشور طی چند ماه اخیر ضبط و پلمپ شدن.
کسی می‌دونه و اطلاعی داره که دستگاه‌های ضبط شده و توقیف شده چطوری و طی چه روندی آزاد و رفع توقیف میشن؟
))بسیاری از فارم‌ها توسط نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی و بسیاری هم توسط سازمان تعذیرات و نیرو قطع و پلمپ شدن))

آقای کریپتو
آقای کریپتو
4 سال قبل

این تعرفه فعلی فقط ماینینگ با برق غیر مجاز و زیر زمینی را افزایش می دهد.

سامان
سامان
4 سال قبل

کسی میدونه گرفتن مجوز چقدر هزینه داره؟

مهدی
مهدی
4 سال قبل
پاسخ  سامان

گرفتنش هزینه نداره. استفاده کردنش هزینه داره

Satoshi
Satoshi
4 سال قبل

منطقی.. وعالی

مهدی
مهدی
4 سال قبل
پاسخ  Satoshi

دلم واسه ماینرا کبابه! این بلارو سر هر قشر یا صنعت دیگه میاوردن تا الان 10 بار جمع کرده بودن رفته بودن ولی ماینرا چون زندگی و سرمایشون رو روی این کار گذاشتن نمیتونن شونه خالی کنن.
اکثر فعالین این قشر هم جوونای بی سرمایه هستن و نمیتونن یک در که به روشون بسته شد از در دیگه وارد بشن چون دیگه سرمایه ای ندارن که باهاش استارت بزنن.
به امید اندکی فکر و اندکی معرفت از سمت مسئولین