انجمن بلاک چین: کاربران ایرانی مراقب شناسایی دارایی‌های خود باشند

انجمن بلاک چین: کاربران ایرانی مراقب شناسایی دارایی‌های خود باشند

انجمن بلاک چین ایران به‌تازگی با انتشار بیانیه‌ای هشدار داده‌ است که اخیراً مواردی از شناسایی و برچسب‌گذاری دارایی کاربران ایرانی در پلتفرم‌های خارجی ارز دیجیتال دیده شده است. کارشناسان این انجمن به معامله‌گران ایرانی توصیه کرده‌اند تا نکات امنیتی را برای پیشگیری از گسترش این برچسب‌گذاری‌ها، رعایت کنند.

به گزارش ارزدیجیتال، انجمن بلاک چین ایران ساعاتی پیش با انتشار بیانیه‌ای، در رابطه با شناسایی و برچسب‌زنی دارایی کاربران ایرانی در پلتفرم‌های خارجی ارز دیجیتال هشدار داد.

در ادامه متن کامل بیانه انجمن بلاک چین را می‌خوانیم.

بيانيه انجمن بلاک چین در رابطه با ريسک شناسايی دارایی کاربران ایرانی

انجمن بارها در زمينه شناسايی و برچسب‌زنی دارايی‌های دیجيتال مبتنی بر بستر فناوری زنجيره بلوک و پيامدهای آن هشدار داده است.

همان طور كه مستحضر هستيد، فناوری بلاكچين ماهيتی شفاف و قابل‌رصد دارد و اگر يک دارايی ديجيتال به هويت يا محل جغرافيايی مشخصی قابل انتساب باشد (مثلاً از طریق آی‌پی یا بر اساس آدرس‌هايی كه با كيف پول مرتبط با آن دارايی ديجيتال، تراكنش داشته‌اند) می‌توان رد آن را در تراكنش‌های بعدی
نيز از نظر فنی و حتی از نظر حقوقی دنبال نمود.

شركت‌ها‌يی مانند سايفرتريس، كريستال، چيناليسيس و اليپتيک، در حال حاضر مشغول ارائه سرويس‌های متنوع شناسايی و برچسب‌زنی دارایی‌های دیجيتال هستند. پس از اين شناسايی، اگر دارايی ديجيتال كاملاً غيرمتمركز باشد (مانند بيت كوين) پذيرندگان متمركز (مثلاً پلتفرم‌های متمركز تبادل ارزهای ديجيتال) می‌توانند پس از دريافت دارایی، آن را بلاک كنند يا از پذيرش آن به‌عنوان ارزش امتناع نمايند و اگر این دارايی ديجيتال امكان فريزشدن در كيف پول را داشته باشد (مانند تتر)، نهاد ناشر آن توكن می‌تواند آن را در كيف پول خودِ مالک فريز نمايد.

اخيراً مواردی از برچسب‌زنی روی دارايی‌های كاربران، حتی در پلتفرم‌های تبادل غيرمتمركز مانند «1inch» نيز مشاهده شده است كه با گزارش برچسب دارايی كاربران كشورهای تحت‌تحريم، منجر به اعمال بلاک‌كردن دارايی در سكوهای پذیرنده‌ای مانند بایننس شده است.

رعایت نكات امنيتی توسط كسب‌وكارهای ایرانی بسيار حائز اهميت است و بخشی از مسئوليت آنها برای امن‌نگه‌داشتن دارايی كاربران محسوب می‌شود. با این حال، كاربران نيز باید نكات ساده‌ای مثل عدم استفاده از اسكنرهای خارجی (اكسپلورر یا موتور جستجوی بلاكچين) و يا فعالیت در صرافی‌های خارجی ارز ديجيتال با آی‌پی (IP) ايرانی و يا انتقال دارايی به‌صورت مستقيم بين پلتفرم‌هایی كه احتمال شناسايی و اعمال تحريم دارند را نيز فراگرفته و رعایت نمايند تا به اين ترتيب، ريسک شناسايی و برچسب‌گذاری دارايی‌های خود را كاهش دهند.

انجمن بلاک چین: کاربران ایرانی مراقب شناسایی دارایی‌های خود باشند
تصویر بیانیه انجمن بلاک چین ایران در رابطه با ريسک شناسايی دارایی کاربران ایرانی .
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
مسعود نیک سرشت
مسعود نیک سرشت
۲ سال قبل

سلام
چطور می تونم در مورد آدرسی که به آن ارز واریز کردم اطلاعات‌ کسب کنم مثلا متعلق به چه کسی یا چه شرکتی هست؟

سعید بخشی کاشی
سعید بخشی کاشی
۲ سال قبل

حتماً از مرورگر براو brave استفاده کنید

علی
علی
۲ سال قبل

خوندم ولی متوجه نشدم. کسی هست به زبون ساده بگه این چیه؟

وحید خلج
وحید خلج
۲ سال قبل
پاسخ  علی

از VPN استفاده کن. البته نه از VPN های رایگان. چون فیلتر شکن های رایگان مدام قطع میشن و هنگامی که دوباره وصل بشی ، آی پی دستگاهت عوض میشه. یعنی هربار که مجدد وصل بشی آی پی یک کشور یا منطقه متفاوت رو بهت میده و باعث میشه صرافی حسابت رو مسدود کنه. از فیلتر شکن یا VPN آیدی ثابت استفاده کن. هزینش هم مناسبه. یک VPN ثابت معتبر پیدا کن و اشتراک بخر. ضمنا اگر از VPS یا سرور مجازی استفاده کنی که خیلی بهتره و امن تره احتمال اینکه به عنوان یک کاربر ایرانی در صرافی شناسایی بشی نزدیک به صفر میشه. سرور مجازی یعنی توی یک کشور مثل آلمان یا هلند یا ... یک کامپیوتر که مختص شماست و وقتی که به آن متصل بشی ، انگار که شما در هلند پشت کامپیوتر یا لپ تاپ نشستی. ضمنا به هیچ عنوان مستقیما از صرافی ایرانی که صرافی خارجی ارز دیجیتال منتقل نکن و یا بالعکس. اول به یک کیف پول غیر متمرکز مثل تراست ولت بفرست و بعد از تراست ولت به صرافی انتقال بده. حتی اگه از VPS هم استفاده کنی ولی از صرافی ایرانی مستقیم به خارجی انتقال بدی ، احتمال اینکه حسابت مسدود بشه هست.

کف ساز ایاس
کف ساز ایاس
۲ سال قبل
پاسخ  علی

از فیلترشکن استفاده کن
سکه هاتو بین صرافی یا کیف پول خارجی و صرافی ایرانی جا به جا نکن ... تتر نگهداری نکن... و اگر مشکلی نداری فقط از صرافی ایرانی استفاده کن

مهدی محب نژاد
مهدی محب نژاد
۲ سال قبل

ممنون بابت اطلاع رسانی .زنده باد ایران و ایرانی