انجمن بلاکچین: برخورد شاپرک با کسب‌وکارهای فاقد اینماد باعث نارضایتی ۵میلیون کاربر حوزه ارزهای دیجیتال خواهد شد

انجمن بلاکچین: برخورد شاپرک با کسب‌وکارهای فاقد اینماد باعث نارضایتی ۵میلیون کاربر حوزه ارزهای دیجیتال خواهد شد

به‌دنبال انتشار اطلاعیه شاپرک مبنی بر غیرفعال‌شدن درگاه پرداخت کسب‌وکارهای فاقد اینماد از ۲۴ آبان، انجمن بلاکچین ایران در بیانیه‌ای به این تصمیم شاپرک اعتراض و پیامدهای مخرب آن را تشریح کرد.

به گزارش ارزدیجیتال، در بیانیه انجمن بلاک چین آمده است:

در حالی شاپرک در نامه‌ای خطاب به پرداخت‌یاران اعلام کرده که در چهارچوب قوانین و مقرارت مربوطه، ارائه درگاه پرداخت مجازی به کسب‌وکارهای اینترنتی توسط شرکت‌های پرداخت و پرداخت‌یارها صرفاً برای دارندگان اینماد امکان‌پذیر است، که هیچ‌گونه اقدامی جهت اعطای اینماد به کسب‌وکارهای رمزارزی انجام نشده است و خود اینماد هرگز کارایی برای هدف تعیین‌شده خود را نداشته است.

انجمن بلاکچین ایران در واکنش به برخی دیدگاه‌ها درباره تأثیر فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال بر بازار ارز کشور گفته است:

جستجوی عوامل کاهش ارزش پول ملی و ارتباط آن به حوزه تبادل اشتباه می‌باشد، چراکه حجم تبادلات شفاف سکوهای تبادل نشان از تأثیر جزیی آن در اقتصاد کشور دارد و از طرفی محدودیت‌هایی در برداشت از آنها مدتی است در حال اجرا می‌باشد. کسب‌وکارهای رمزارزی با وجود تمام بی‌مهری‌ها، نهایت تلاش خود را برای حفظ حقوق کاربران و جلوگیری از تخلف انجام دادند و حتی با ردیف تعرفه تعیین‌شده اختصاصی، مشغول پرداخت شفاف مالیات نیز هستند.

کارشناسان انجمن بلاک چین خروج گسترده دارایی به پلتفرم‌های خارج از کشور و افزایش خطر مسدودشدن میلیاردها دلار از سرمایه کاربران ایرانی و قطع درآمد مالیاتی دولت از این حوزه، رونق بازار زیرزمینی تبادل رمزارز و خارج‌شدن از مدار کنترل کسب‌و‌کارهای سالم و در نتیجه افزایش جرائم و کلاهبرداری‌های این حوزه و ایجاد موجی از نارضایتی در ۵میلیون کاربر فعال این حوزه، نابودی کامل کسب‌وکارهای حوزه تبادل رمزارز به‌واسطه نبود ابزار استاندارد گردش مالی و از بین رفتن ظرفیت و فرصت‌های این حوزه در زمینه اشتغال نیروهای انسانی شاغل و خروج نخبگان و مهاجرت کسب‌وکارهای حوزه تبادل به کشورهای خارجی را به‌عنوان پیامدهای مخرب الزامی‌کردن اینماد جهت استفاده از درگاه‌های پرداخت معرفی کرده‌اند.

انجمن بلاکچین: برخورد شاپرک با کسب‌وکارهای فاقد اینماد باعث نارضایتی ۵میلیون کاربر حوزه ارزهای دیجیتال خواهد شد
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
illusion hypophrenia
illusion hypophrenia
۱ سال قبل

شاپرک که خود دزد ، پولشویی ، فرار مالیاتی ، رشوه های سنگین و یدونه دیگه هم هست نمی تونم بگم خودتون می فهمید 🤣✊❤️ بماند بعداً صداش در میاد نگو نگفتی 🤣✊❤️

BAT
BAT
۱ سال قبل

در ضمن دوستان میزان کسری بودجه به بالاترین حد خودش توی سالهای اخیر رسیده ، و اوضاع روابط خارحی هم که خودتون میدونید ، پس پس توی سناریوهای سرمایه گزاریتون حتما این موارد و زیرنظر داشته باشید ...

کپی بردار
کپی بردار
۱ سال قبل

وقتی شلوغ بازی میکنن باید پای دردشم بشینن...نه اینترنت درست و حسابی داری بری صرافی خارجی بفروشی حالا داخلی هم با ترس و لرز برو بفروش...خربزه خوردی پای لرزش بشین(هرچند که بعضی ها هم پاسوز این جماعت شدن)

محمد
محمد
۱ سال قبل

بنظرم بجای ناراحتی میتونی روی توکن جدیدی به نام sandis توکن سرمایه گذاری کنی ..تازه وضعت که خوب شد میتونی هر روز سبزی پلو با ماهی از رستوران سفارش بدی...امیدوارم کامنتم رو پاک نکنید چون هیچ توهینی نکردم و یه پیشنهاد بود

Jacob Ghaempanah
Jacob Ghaempanah
۱ سال قبل
پاسخ  محمد

توکن zan هم خوبه