بیانیه انجمن بلاک چین ایران: اینماد را به «قربانگاه نوآوری» تبدیل نکنید

بیانیه انجمن بلاک چین ایران: اینماد را به «قربانگاه نوآوری» تبدیل نکنید

پس از آنکه شاپرک با ارسال پیامی به پرداخت‌یارها اعلام کرد که از سوم آذر داشتن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی الزامی‌ می‌شود، انجمن بلاک چین ایران بیانیه‌ای را منتشر کرد و پیامدهای این تصمیم را برای کسب‌وکارها و اکوسیستم بلاک چین و ارز دیجیتال کشور یادآور شد.

به گزارش ارزدیجیتال، انجمن بلاک چین ایران در بیانیه روز گذشته خود و در رابطه با تأثیرات اجباری‌شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، نوشته است:

انجمن فناوران زنجیره بلوک، این تصمیم را خطرناک می‌داند و آن را اقدامی برای نابودی نوآوری و جلوگیری از ایجاد هرگونه مدل کسب‌وکار جدید در اکوسیستم استارتاپی و به‌ویژه در اکوسیستم بلاک چین و رمزارز کشور ارزیابی می‌کند.

انجمن بلاک چین تأکید کرده است:

به عبارت دیگر، اجباری‌کردن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، مساوی است با کاهش سرعت تطابق با تکنولوژی‌های روز و عدم توسعه حوزه اقتصاد دیجیتال در شرایط خاص کشور عزیزمان.

به‌گفته انجمن بلاک چین ایران، دلسردی صاحبان ایده‌ها و فناوری‌های جدید و آسیب به اشتغال روبه‌رشد در اکوسیستم استارتاپی کشور، زیرزمینی‌شدن فعالیت‌های نوآورانه و گسترش فرار مالیاتی، تشویق کسب‌وکارها به استفاده از روش‌های جایگزین درگاه پرداخت برای دریافت هزینه از کاربران، سوق‌دادن کارآفرینان ایرانی به راه‌اندازی کسب‌وکار در خارج از کشور و هدایت سرمایه‌های خطرپذیر به خارج از ایران، از پیامدهای الزامی‌شدن داشتن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی است.

در بیانیه انجمن بلاک چین آمده است:

در حالی كه سياست های كلان كشور بر رفع موانع توليد و افزايش رتبه سهولت كسب‌وكارها متمركز می‌باشد و مورد تأكيد عالی‌ترين مقامات كشور بوده است، اجباری‌كردن اينماد به‌معنای ايجاد يک «اَبَرمجوز» يا به بيان ديگر يک «اَبَرمانع» برای اقتصاد ديجیتال كشور بدون توجه به روش‌های نوين تنظيم‌گری، امری آسيب‌زا و نگران‌كننده به نظر می‌رسد.

انجمن بلاک چین ایران در پایان گفت:

انجمن بلاکچین اکیداً از مراجع ذی‌صلاح تقاضا دارد تا اجباری‌نمودن نماد اعتماد الکترونیکی را برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، مورد بازبینی قرار داده و از رویکردهای دال بر مدیریت ریسک با مشارکت بخش خصوصی برای تنظیم‌گری استفاده کند.

اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
•« Naser »•
•« Naser »•
10 روز پیش

هر روز ی داستان جدید تموم کنید دیگه اه به تو من پولمو کجا میزارم اصلا میخوام اتیش بزنم به تو چه اخه😠🤔

mnm
mnm
10 روز پیش

مسئولین این کشور توروخدا بگید شما با مایید یا با اونا.چرا جلو پیشرفت جوونا و مملکت و خودتون رو میگیرید آخه.بخدا خیلی این تکنولوژی اتفاقا به وضعیت الان کشوره ما هم از لحاظ تحریم هم از لحاظ اقتصادی میتونه کمکمون کنه.این فرصت رو به عذاب واسه مردم تبدیل نکنیم

پاپ
پاپ
10 روز پیش

درگاهای واسط مثل زرین و هزار کوفت دیگه برا همین روزاس فقط باعث ایجاد التهاب و کلاهبرداری میشن

شادی
شادی
10 روز پیش

خداحافظ ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.