قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای عادی در ایالت آیووا آمریکا به رسمیت شناخته شدند

قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای عادی در ایالت آیووا آمریکا به رسمیت شناخته شدند

مجلس نمایندگان ایالت آیووا لایحه‌ای را تصویب کرده است که نقل‌وانتقالات و اسناد ثبت‌شده روی قراردادهای هوشمند را به رسمیت می‌شناسد.

به گزارش کوین تلگراف، مجلس نمایندگان ایالت آیووا، روز دوشنبه لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن، تراکنش‌ها و اسناد ثبت‌شده روی قراردادهای هوشمند بلاک چین را به رسمیت می‌شناسد. این لایحه قانونی SF541‌ نام دارد و اوایل ماه جاری میلادی به تصویب مجلس سنای این ایالت رسیده بود.

طبق این لایحه، قراردادهای هوشمند هم وجهه‌ای قانونی نظیر قراردادهای عادی پیدا می‌کنند. فناوری دفتر کل توزیع‌شده هم به‌عنوان یک ابزار ذخیره سوابقِ قابل‌اتکا و الکترونیکی عمل می‌کند. در بخشی از این لایحه آمده است:

طبق این لایحه قانونی، یک قرارداد نباید تنها به این دلیل که یک قرارداد هوشمند است یا دارای بخش‌هایی از یک قرارداد هوشمند است، دارای مشروعیت و الزام اجرایی نباشد.

این لایحه همچنین عنوان می‌کند هر گونه ثبت حقوق یا مالکیت را نمی‌توان با اتکا بر این مسئله که در یک شبکه بلاک چینی منتشر شده است، نادیده گرفت، مگر آنکه تراکنش مذکور مشخصاً با انتقال حقوق موردنظر در ارتباط باشد. در بخش دیگری از این لایحه می‌خوانیم:

اگر یک شخص، در یک تجارت خارجی یا بین‌ایالتی درگیر باشد یا نقشی در آن داشته باشد و از فناوری دفتر کل توزیع‌شده برای ثبت ایمن اطلاعاتی استفاده کند که متعلق به اوست یا حق استفاده از آن را دارد، کماکان حق مالکیت یا استفاده از همان اطلاعات را خواهد داشت. مگر آنکه در ارتباط با معامله‌ای باشد که شرایط آن صراحتاً انتقال حقوق مالکیت یا حق استفاده از چنین اطلاعاتی را اعلام می‌دارد.

این لایحه قانونی روز دوشنبه بدون مخالفت نمایندگان و با ۹۴ رأی موافق تصویب شد. اوایل ماه مارس سال جاری میلادی (اسفند ۹۹) هم مجلس سنای این ایالت با ۴۷ رأی موافق و بدون رأی مخالف، این لایحه را تصویب کرده بود.

استیو هانسن (Steve Hansen)، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام کرده بود که تصویب و عملیاتی‌شدن این لایحه در نهایت می‌تواند به قانون‌گذاری گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، بی‌انجامد. جف شیپلی (Jeff Shipley)، نماینده جمهوری خواه این مجلس هم اعلام کرد که این لایحه بیش از آنکه به قانون‌گذاری مرتبط باشد، به تعریف این حوزه در زمان فعلی مربوط است. به‌گفته وی، بیت کوین هم تحت رویکرد این تعریف قرار می‌گیرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Nik
Nik
۳ سال قبل

اغاز شروع انواع مالکیت های مجازی با حمایت دولت امریکا و پذیرش انواع ارزهای nft توسط سایت ها و خرید مالکیت مجازی انواع کالاها واثرات مجازی توسط سایت های بزرگ.نظر شخصی🌹

کیوان
کیوان
۳ سال قبل

بسیار عالی
مطلب عالی
ممنون