سقوط ۷۰ درصدی لونا ۲.۰ در دو روز؛ آینده توکن‌های جدید چه خواهد شد؟

سقوط ۷۰ درصدی لونا ۲.۰ در دو روز؛ آینده توکن‌های جدید چه خواهد شد؟

با اینکه زمان زیادی از راه‌اندازی و ایردراپ لونا ۲.۰ نگذشته، قیمت این توکن با سقوطی ۷۰ درصدی روبه‌رو شده است. بسیاری از کاربران فضای ارزهای دیجیتال نسبت به آینده این پروژه بدبین هستند و ظاهراً لونا ۲.۰ را مانند لونای کلاسیک، محکوم به سقوط می‌دانند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت لونا ۲.۰ از زمان راه‌اندازی مجدد این اکوسیستم با معرفی شبکه جدید تِرا ۲.۰ در ۲۸ مه (۷ خرداد)، تاکنون نزدیک به ۷۰ درصد کاهش یافته است.

بر اساس طرح دو کوان، بنیان‌گذار ترا، توکن‌های جدید که لونا ۲.۰ نام دارند، برای هولدرهای خسارت‌دیده لونا کلاسیک (LUNC)، تِرا یو‌اس‌تی کلاسیک (USTC) و اَنکور پروتکل یو‌اس‌تی (aUST) ایردراپ شده‌اند.

یکی از کاربران مطرح فضای ارزهای دیجیتال در توییتر، روز گذشته در صفحه خود نوشت:

تنها دلیل منطقی خرید لونا ۲.۰، واجدشرایط‌شدن برای ایردراپ لونا ۳.۰ است؛ آن هم بعد از اینکه این توکن مانند لونا ۱.۰ بی‌ارزش شد.

طبق داده‌های کوین‌گکو (CoinGecko)، لونا از زمان راه‌اندازی شبکه جدید خود در روز شنبه با قیمت آغازین ۱۸.۸۷ دلار، تقریباً ۶۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است و در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۶.۳۹ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت لونا ۲.۰ در نمای ۱ساعته.
نمودار قیمت لونا ۲.۰.

به نظر می‌رسد این سقوط شدید نشان‌دهنده بی‌اعتمادی نسبی به طرح دو کوان برای احیای اکوسیستم تِرا است و بسیاری از سرمایه‌گذاران در توییتر عنوان کرده‌اند که به‌‌دنبال بازگرداندن بخش کوچکی از سرمایه ازدست‌رفته قبلی خود هستند تا از این پروژه برای همیشه خارج شوند.

صرافی بایننس نیز قرار است توزیع لوناهای جدید را که قرار است چند سال طول بکشد، برای کاربران واجد‌شرایط از ۳۱ مه (۱۰ خرداد) شروع کند. علاوه بر این، این صرافی توکن جدید لونا را در قسمت اینووِیشن زون (Innovation Zone)، یک پلتفرم تجاری اختصاصی برای دارایی‌های پرنوسان و ریسکی، فهرست خواهد کرد.

برخی از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال در توییتر، مانند تِرا واچر (Terra Watcher) که خود را برای خرید لونا ۲.۰ پس از پایان‌یافتن نوسان‌ها و فشار فروش آماده کرده بودند، پیش‌بینی می‌کنند که با فهرست‌شدن توکن جدید در بایننس فشار فروش بیشتر خواهد شد.

به‌گفته این کاربر، بایننس دارای «۱۵.۷ میلیون لونا نقد است که روز سه‌شنبه در دسترس کاربران قرار می‌گیرد» و سرمایه‌گذارانی که اکثراً هم از اَنکور پروتکل استفاده می‌کردند به‌دنبال نقدکردن سرمایه خود خواهند بود؛ زیرا دیگر علاقه‌ای به اکوسیستم تِرا ندارند.

طبق توییت این کاربر، طبق چیزی که از اسنپ شات مربوط به قبل از سقوط شبکه ترا پیداست، بیشتر سهام‌گذاران UST در انکور پروتکل کاربر این صرافی بوده‌اند و به همین خاطر انتظار می‌رود آنها فروش گسترده‌ای را آغاز کنند.

همچنین بخوانید: تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟

دیگر افراد مشهور این حوزه مانند لارک دیویس (Lark Davis) نیز به این موضوع اشاره کرده‌اند.

او روز گذشته به ۹۸۸٬۰۰۰ دنبال‌کننده توییتر خود گفت:

هیچ تصمیمی برای خرید لونا ۲.۰ ندارم؛ اما اگر چیزی از این ایردراپ را در بایننس دریافت کنم، همه توکن‌های خود را خواهم فروخت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
reza Khd
reza Khd
۲ سال قبل

نمودار ها چیز دیگه نشون میده منبع خبرت کجاس رفیق