اینستاگرام امکان ایجاد و فروش توکن غیرمثلی (NFT) را فراهم می‌کند

اینستاگرام امکان ایجاد و فروش توکن غیرمثلی (NFT) را فراهم می‌کند

گزارش‌های تازه حاکی از آن است که اینستاگرام به‌دنبال راه‌اندازی بخشی برای محتوای ویژه است. راه‌اندازی پلتفرمی برای فروش محصولات کاربران به‌صورت توکن‌های غیرمثلی از جمله دیگر خدماتی است که اینستاگرام به‌دنبال ارائه آنها است.

به گزارش تک‌کرانچ، سرویس جدید اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد استوری‌هایی منتشر کنند که تنها برای عده‌ای خاص که هزینه مشاهده آنها را پرداخت کرده‌اند، در دسترس باشد. این قابلیت مشابه قابلیت سوپر فالو (Super Follow) است که پیش‌تر توییتر معرفی کرده بود.

اینستاگرام تأیید کرده است تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی در مورد این قابلیت جدید دست‌به‌دست می‌شوند مربوط به نسخه اولیه خدمات ویژه این شبکه اجتماعی است. طبق اعلام اینستاگرام این بخش در حال توسعه است ولی هنوز به‌صورت عمومی آزمایش نشده است. این شرکت اطلاعات بیشتری در این مورد اعلام نکرده است.

این بخش جدید اکسکلوسیو استوریز (Exclusive Stories) یا استوری‌های انحصاری نام دارد. این استوری‌ها رنگ‌بندی جداگانه‌ای در نرم‌افزار خواهند داشت. بر اساس تصاویر منتشرشده، این قبیل استوری‌ها تنها به افراد خاصی نشان داده خواهند شد. خبر عرضه این قابلیت‌ها توسط الساندرو پالوزی (Alessandro Pauluzzi) که عموماً با مهندسی معکوس کد نرم‌افزارهای مختلف، قابلیت‌های منتشرنشده آنها را کشف می‌کند، منتشر شده است.

اینستاگرام امکان ایجاد و فروش توکن غیرمثلی (NFT) را فراهم می‌کند

همان طور که پیش‌تر گفتیم، استوری‌های انحصاری تنها بخشی از برنامه‌های اینستاگرام برای درآمدزایی کاربران خود است. آدام ماسری (Adam Mosseri)، ماه گذشته اعلام کرده بود که این شرکت در حال بررسی اضافه‌کردن قابلیتی برای عرضه توکن‌های غیرمثلی روی اینستاگرام است.

پالوزی چندی پیش این قابلیت جدید اینستاگرام را با عنوان «کالکتیبلز» (Collectibles) معرفی کرده بود و احتمالاً به‌صورت یک تب جدید در پروفایل حساب‌های «خالق» اینستاگرام قابل دسترسی خواهد بود.

اینستاگرام امکان ایجاد و فروش توکن غیرمثلی (NFT) را فراهم می‌کند

تا به اینجا اینستاگرام به‌صورت رسمی هیچ یک از این قابلیت‌ها را معرفی نکرده است. فعلاً به آنها اشاره کرده است.

به‌عنوان مثال، اوایل ماه گذشته و در حاشیه یکی از رویدادهای اینستاگرام، ماسری برخی از قابلیت‌های مخصوص تولیدکنندگان محتوا روی این پلتفرم را تشریح کرد و گفت که اینستاگرام به این حوزه‌ها علاقه‌مند است. او در عین حال اعلام نکرد که کدام یک از این قابلیت‌ها در مرحله توسعه فعال قرار دارند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
میثم
میثم
2 سال و 9 ماه قبل

سلام و خداقوت ، خبری از اینکه از چه پلتفرمی بخواد استفاده کنه ندارید؟!

Z.kh
Z.kh
2 سال و 9 ماه قبل

میخوان مثل یوتیوب پولی بشه یه بخشش

Nimarad
Nimarad
2 سال و 9 ماه قبل

عالیه

امیر
امیر
2 سال و 9 ماه قبل

احتمالا اینو هم مثل تلگرام فیلتر کنن