داده‌های آن‌چین: رفتار نهنگ‌های بیت کوین در بازار نزولی ۲۰۲۲ آن‌طور که باید هوشمندانه نبوده است

داده‌های آن‌چین: رفتار نهنگ‌های بیت کوین در بازار نزولی ۲۰۲۲ آن‌طور که باید هوشمندانه نبوده است

در حالی که رفتار نهنگ‌های بیت کوین در بازار همچنان بر تصمیمات طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاران تازه وارد تأثیر می‌گذارد، بررسی داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که رفتار این دسته از سرمایه‌گذاران بزرگ در طول بازار نزولی ۲۰۲۲ آن‌طور که باید هوشمندانه نبوده است.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، داده‌های لوک‌اینتوبیت‌کوین (LookIntoBitcoin) بیانگر آن است که نهنگ‌ها در سال ۲۰۲۲ به موقع وارد بازار نشدند. آن‌ها خیلی زودتر از سقوط قیمت بیت کوین به ۱۵٫۳۰۰ دلار در ماه نوامبر شروع به انباشت کردند.

داده‌های موجود نشان می‌دهند که نهنگ‌ها عجولانه از حدود ۳۵٫۰۰۰ دلار شروع به خرید بیت کوین کردند و بخش بزرگی از این خریداران در پایان سال گذشته در حالی دارایی‌های خود را با زیان فروختند که کاهش قیمت آغاز شده بود.

رفتار نهنگ‌ها، آدرس‌های کیف پول با حداقل ۱٫۰۰۰ بیت کوین، اغلب تحت نظارت قرار می‌گیرد و سرمایه‌گذاران و معامله‌گران کوچک تمایل به تقلید از رفتار آن‌ها دارند.

داده‌های آن‌چین: رفتار نهنگ‌های بیت کوین در بازار نزولی ۲۰۲۲ آن‌طور که باید هوشمندانه نبوده است
نمودار تعداد آدرس‌های نهنگ‌ها در کنار نمودار قیمت بیت کوین

از آنجایی که تصور می‌شود که نهنگ‌ها بیشتر پذیرندگان (خریداران) اولیه یا سازمان‌ها هستند، سرمایه‌گذاران کوچک ممکن است آ‌ن‌ها را با تریدرهای خبره یا افراد باتجربه در حوزه ارزهای دیجیتال اشتباه بگیرند و برخی نیز ممکن است تمایل به پیروی از تصمیمات آن‌ها در بازار داشته باشند.

بخش بزرگی از افرادی که در سال ۲۰۲۲ پول خود را از دست دادند، آن‌هایی بودند که بر اساس رفتار نهنگ‌ها تصمیم گرفتند؛ زیرا، پس از خرید گسترده بیت کوین در محدود قیمت ۳۵٫۰۰۰ دلار، بازارها در نهایت به‌شدت سقوط کردند.

ممکن است بازار برای این دسته از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران، با موجودی کمتر از ۱۰ بیت کوین، جدید باشد.  آنها ممکن است معامله‌گران یا سرمایه‌گذارانی فعال باشند که به‌دنبال فرصت‌های مختلفی برای خرید بیت کوین هستند. ب

رخی از آن‌ها تصمیمات خود را با فعالیت‌های آن‌چین نهنگ‌ها همگام هستند؛ زیرا ماهیت شفاف بلاک چین‌‌های عمومی مانند بیت‌کوین به این معنی است که می‌توان تمام فعالیت‌ها را ردیابی کرد و این همان کاری است که بیشتر سرمایه‌گذاران در سال گذشته انجام دادند.

گذشته از اینکه نهنگ‌ها توسط بازار کنار گذاشته می‌شوند، داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که این سرمایه‌گذاران بزرگ بیت‌کوین در حال فروش دارایی‌های خود هستند. این اتفاق، تحولی جالب و برخلاف رویدادهای گذشته است.

در چرخه‌های نزولی پیشین، نهنگ‌ها رفتاری خلاف این داشتند و هر زمان که سرمایه‌گذارن در حال فروش دارایی‌هاهی خود در ضرر بودند، به‌طور مضاعف شروع به خرید بیت کوین می‌کردند. آن‌ها با ارزان خریدین، بیت کوین‌های بیشتری جمع می‌کردند و سهم خود را در بازار گسترش می‌دادند. با این حال، در دوره کنونی چنین چیزی رخ نداده است.

کاهش تعداد نهنگ‌ها هم‌زمان سقوط قیمت بیت کوین به این معنی که بسیاری از آن‌ها از بازار خارج شدند. به نظر می‌رسد که نهنگ‌ها مانند سرمایه‌گذاران خرد از شرایط بازارها نگران بودند و ترجیح دادند تا زمانی که در حاشیه بمانند که قیمت‌های بهبود یابد.

قیمت بیت کوین از زمان خروج نهنگ‌ها از بازار رشد کرده است و از پایین‌ترین حد خود در سال ۲۰۲۲ تا سطح ۲۵٫۰۰۰ دلاری در فوریه (بهمن) ۲۰۲۳ افزایش یافته است. با این حال، تحلیلگران در شرایط کنونی نظرات متفاوت نسبت به افزایش احتمالی قیمت و آزمایش منطقه ۳۰٫۰۰۰ دلاری یا اصلاح دوباره تا محدوده حمایت ۱۷٫۰۰۰ دلاری دارند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
بهلول
بهلول
1 سال قبل

ی چیز واضح نر میشه. دستپاچلفتی نهنگا و خرید زود هنگام. در مقابل فروش زودهنگامم خواهد بود.
نهنگی که وقتی ۵۰ درصد بریزه میخره. ۱۰۰ در صد سودم میفروشه

شاگرد پیتر برندت
شاگرد پیتر برندت
1 سال قبل

نهنگم باشی چندتا اورکا شکارت میکنن

Javidbahadori
Javidbahadori
1 سال قبل

فعلا که چندوقته بدجور رو اعصابه بین ۲۳ تا ۲۵.

فری
فری
1 سال قبل

بیت تا آخر اردیبهشت بالای ۳۰هزار دلار گفتم که نگید هیچکی بهمون نگفت پر سود باشید

Omidvar
Omidvar
1 سال قبل

خیلی جالب بود،آدم احساس میکنه بیت کوین باهوش تر از همه اس حتی نهنگا.

Sahand
Sahand
1 سال قبل

Good