کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به موضوع استخراج ارزهای دیجیتال ورود می‌کند

کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به موضوع استخراج ارزهای دیجیتال ورود می‌کند

سیدکاظم دلخوش، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه اخیرش، ضمن اشاره به مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های اقتصادی، خاطرنشان کرد که این کمیسیون به حوزه استخراج ارزهای دیجیتال ورود می‌کند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایسنا، سیدکاظم‌ دلخوش، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، ضمن تشریح نقاط قوت و ضعف استفاده از رمزارز در تبادلات اقتصادی کشور گفت:

با توجه به ابعاد حقوقی حوزه رمزارز ما درخواست کردیم که این موضوع برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز ارسال شود.

سیدکاظم‌ دلخوش در گفتگوی اخیر خود درخصوص ورود مجلس به موضوع تبادل رمز ارزها در کشور عنوان کرد:

اعتقاد دارم استفاده از ظرفیت رمز ارزها در کشور می‌تواند خوب باشد و ما می‌توانیم مانند کشورهای دیگر با استفاده از این حوزه در بخش‌های مختلف اقتصادی فعالیت داشته باشیم، البته این حوزه خطراتی دارد که باید به آن توجه کنیم، کنترل بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، نهادها و دستگاه های نظارتی باید به گونه‌ای باشد که بتوانیم از این رمز ارزها استفاده خوبی داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد:

در همین تابستانی که گذشت شاهد بودیم که استفاده و استخراج نادرست از رمزارزها مشکلاتی را در حوزه قطعی برق برای مردم ایجاد کرد، مزارع بی‌دروپیکر استخراج فاقد برنامه‌ریزی بودند و مردم را دچار قطعی برق کردند و برای صنایع ما هم مشکل ایجاد کردند.

دلخوش اضافه کرد:

کمیسیون اقتصادی به‌صورت جامع به حوزه رمز ارز اشراف ندارد، این موضوع فعلاً در اختیار یک گروه تحقیقاتی است، با توجه به ابعاد حقوقی حوزه رمزارز ما درخواست کردیم که این موضوع برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز ارسال شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
فيروز فراهي
فيروز فراهي
2 سال قبل

ده سال بود ملت داشتن استخراج ميكردن اينا كه قرنها عقبن تازه فهميدن چي بوده ميفرمايند استفاده نابجا مشكلات رو براي مردم همراه داشت در حالي كه با شروع اينا برقا قطع شد. از ماست كه بر ماست

Pesare Khub
Pesare Khub
2 سال قبل

اینا بوی پول به دواغشون خورده میخوان مالیات بگیرن
ولی حاجی برای ما همش ضرره تا الان😂😂
اگه تو ضررمونم شریک میشی بسم الله 😊😅

برنامه نویس بلاک چین
برنامه نویس بلاک چین
2 سال قبل

هر کجا میگن رمز ارز ها منظورشون فقط استخراجه عمرا اطلاعات بیشتری داشته باشند من اگه جای وزیر علوم بودم دبیرستان سه واحد بلاکچین و دانشگاه بلاکچین ۱ تا ۳ یعنی ۹ واحد درس ارائه میدادم تا دانشجویان پاس کنند

Elon Musk
Elon Musk
2 سال قبل

تو رو به کی قسم بدیم به این حوزه ورود نکنید؟؟؟