بیت‌کوینم را هرگز به تو نخواهم داد! مگر پس از مرگ و آن هم به زور

بیت‌کوینم را هرگز به تو نخواهم داد! مگر پس از مرگ و آن هم به زور

هر از چند گاهی، مرور گزاره ارزش، ارزهای رمزپایه سودمند است. از جمله حوزه های خارجی این فناوری که کمتر مورد توجه واقع میشوند، این است که بیت کوین و مشابه آن به افراد اختیار مالی وسیع تری را اعطا میکند. 

مارک هوتچستین مینویسد:

 اختیار درست مانند حریم شخصی، از جمله نعماتی است که هیچ کس حقیقتا قدر آن را نمیداند، مگر در زمانی که آن را از دست داده باشد. به همین دلیل این حوزه کمتر مورد توجه قرار میگیرد.

«بانک خودت باش». جدا؟

بیت‌کوینم را هرگز به تو نخواهم داد! مگر پس از مرگ و آن هم به زور2

پیش تر، شعار «بانک خودت باش»، در میان اولین متقاضیان ارز رمزپایه از محبوبیت خاصی برخوردار بود. این شعار افرادی که نسبت به بیت کوین بدبین هستند را تا حد قابل توجهی گمراه و دست پاچه میسازد.

مدیریت کلیدهای خصوصی، کار دشواری است و حساسیت و وسواس ویژه ای را میطلبد. این کار، دشوار و به قول معروف اعصاب خرد کن است و هر آن ممکن است با کوچکترین خطایی حسابی به هم بریزد. در میان گروهی از افراد که نسبت به ارز دیجیتال بدبین هستند، افرادی معتقدند که این کار به سادگی از عهده مهارت یک کاربر معمولی خارج است.

هرچند که در این ادعا، نشانه هایی از رفتار قیم مآبی وجود دارد. هرچه باشد، مردم هنوز هم برای خودشان آشپزی می کنند (فعالیتی که طی آن از چاقو، آتش و گاهی باکتری‌های حیوانی استفاده می شود!). هنوز هم خودشان ماشینشان را میرانند. (البته، فعلا ). قطعا ساختن یک سری کلمات تصادفی و مخفی نگه داشتن آنها، سخت تر از این نیست.

همچنین، با وجود بانک که در حفظ و نگهداری پول تخصص دارد، چه نیازی به استفاده از کیف پول کاغذی یا اصطلاحات بازیابی یادیار وجود دارد؟

در آمریکا، شرکت بیمه سپرده فدرال(FDIC) در صورتی که خطایی از سوی موسسه رخ بدهد، اعتبار کاربران تا سقف ۲۵۰،۰۰۰ دلار تضمین شده است.

همچنین طی مبادله بیت کوین، آرامش خاطر خواهید داشت و احتمال این نیز وجود دارد که از طریق این مبادلات نرخ سود بانکی حاصل شود. (جای نگرانی نیست، هیچگونه سهام غیر مجازی با نام شما ایجاد نمیشود تا به واسطه آن سهام به فروش برسند.)

از این دیدگاه اینگونه میتوان برداشت کرد که دردسر بانکداری شخصی بیشتر از آن است که ارزشش را داشته باشد.

بیمه‌نامه

بیت‌کوینم را هرگز به تو نخواهم داد! مگر پس از مرگ و آن هم به زور4

بهتر است نگاه کلی تری به قضیه داشته باشیم.

فرسایش آهسته اما مداوم روند قانونی و حقوق مالکیت آمریکا را در نظر بگیرید. این فرسایش از طریق سیاستهایی نظیر مصادره اموال صورت میگیرد. (طی آن از طریق اعمال قانون می توان دارایی شهروندان مشکوک به ارتکاب جرم را مصادره نمود، اعم از اینکه مقصر باشند)

سپس، به فقدان حمایت قانونی در بسیاری از کشورهای دیگر توجه کنید. در نهایت، پس از تمام این واقعیت های ناخوشایند، مساله توقف پول نقد فیزیکی در سراسر جهان مطرح میشود.

ناگهان، احتمال این وجود دارد که تمام آن موسسات مالی مورد اعتماد و قانون مند، به بک دورهای بالقوه (backdoors) تبدیل شوند. بنابرین، گزینه بانکداری شخصی، برای حفظ حداقل سرمایه، طرفداران بیشتری پیدا خواهد کرد.

سپرده بلند مدت

بیت‌کوینم را هرگز به تو نخواهم داد! مگر پس از مرگ و آن هم به زور3

نویسنده در پاسخ به این مغالطه پهلوان پنبه مینویسد:

من نمیگویم که کاربران ارزهای رمزپایه بر قانون ارجعیت دارند یا اینکه «بالاتر از قانون» هستند. فردی که بنابر دستور قانون کلیدهای شخصی خود را تسلیم دادگاه نمیکند، همچنان میتواند زندانی شود.

نکته اینجاست که دولت برای جلب رضایت این فرد، مجبور به زندانی کردن و یا شاید تنبیه او میشود. زیرا، به طور یک جانبه قادر به مصادره اموال او نخواهد بود.

ممکن است فردی که ارز رمزپایه ای را در اختیار دارد و از قانون سرپیچی میکند، شعاری مشابه شعار معروف چارلتون هستون مرحوم، بازیگر و مدافع قانون نگهداری از سلاح را به زبان بیاورد:

I’ll give you my gun when you take it from my cold, dead hands

اسلحه‌ام را تنها زمانی از دستانم میتوانی بگیری، که دیگر زنده نباشم

بدین ترتیب، ارز رمزپایه، قدرت مجددی را برای فرد به ارمغان می‌آورد. اهمیت تاریخی این نوآوری – پول خودگردان – به زیبایی در یکی از پست های وبلاگ ناتان کوک، کاربر بیتکوین در تل آویو توضیح داده شد.

او در پستی که نخستین بار دو سال پیش منتشر شد نوشت:

کسی که بیت کوین داشته باشد، با مشکلات مرتبط با دارایی های قابل انتقال دیگر روبرو نخواهد شد. آیا به حقوق مالکیت من احترام گذاشته خواهد شد؟ دارندگان بیتکوین به دلیل وجود حقایق مادی مستقل از روابط اجتماعی، از حق مالکیت برخوردارند. شاید ارزش بیت کوین به حدود یک درصد برسد، ولی در هر صورت متعلق به دارنده است.

صرفا جهت شفاف سازی: این برای خالی کردن حساب جاری بانکی یا کسب ۴۰۱ (k) از ارزهای رمزپایه دلیل خوبی نیست (از مغالطات پهلوان پنبه دیگری که اغلب در رسانه‌های اجتماعی با آن روبرو میشوم)

اما این دلیل دیگری برای افتخار به وجود بیت کوین در جهان است.

منبع: Coindesk
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
پوری
پوری
6 سال قبل

سلام سایت فوق العاده ای دارید جای خالیش در وب فارسی احساس میشد.
اگر امکانش هست در مورد اینکه چرا بیترکس هیمنجوری اکانت ها رو بسته هم تحقیق کنید. من تیکت های زیادی دادم ولی اصلا جواب نمیدن:((

ارزدیجیتال
ارزدیجیتال
6 سال قبل
پاسخ  پوری

ممنون از شما

در مورد مسدود سازی بیترکس لطفا مطالب زیر را مطالعه بفرمایید :
https://arzdigital.com/all-about-bittrex-banned-accounts
https://arzdigital.com/bittrex-exchange-breaks-silence-on-banned-accounts-questions-remain