اگر بیت کوین مرگ موش باشد، بانک‌ها موش هستند !

اگر بیت کوین مرگ موش باشد، بانک‌ها موش هستند !

دن مورهد مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه متمرکز بر ارزهای دیجیتال پنترا (Pantera)، در واکنش به دیدگاه منفی وارن بافت در مورد بیت کوین اظهار داشت که اگر بیت کوین مرگ موش باشد، بانک‌ها موش هستند.

درحالی‌که بازار ارز‌های دیجیتال یک روند نزولی را در پیش گرفته، مقامات پنترا کپیتال کماکان نسبت به آن خوش بین هستند. روز سه‌شنبه دَن مورهد در مقام مدیرعامل و مدیر ارشد شرکت سرمایه‌گذاری پنترا کپیتال، در یک کنفرانس تلفنی با موضوع عرضه اولیه سکه (ICO) و دارایی‌های دیجیتال اذعان داشت که بلاک چین‌ها گام بعدی در جهت تکامل عدالت هستند، در حالی که ارز دیجیتال فرم برتری از پول است.

او در صحبت‌های خود از بیت کوین به‌عنوان مخرب‌ترین فناوری نسل امروز یاد کرد. دن موردهد یکی از چهره‌های شناخته‌شده در حوزه ارز دیجیتال و همچنین یکی از میلیونرهای بیت کوین به شمار می‌رود.

نوآوری مخرب به‌نوعی فناوری اشاره دارد که بازار و شبکه ارزش جدیدی را ایجاد کرده و درنهایت در شرایط قبلی اختلال ایجاد می‌کند.

اگر بیت کوین مرگ موش باشد، بانک‌ها موش هستند !

دَن مورهد همواره دید مثبتی نسبت به بازار ارز دیجیتال داشته و حتی پیش‌ازاین گفته بود که یک روز ارزش کل این بازار به ۴۰ تریلیون دلار خواهد رسید. در ماه آوریل پنترا اعلام کرد که ارزهای دیجیتال در کف قیمتی خود قرار دارند و زمان سرمایه‌گذاری بلندمدت در بیت کوین فرارسیده است.

بیشتر بخوانید: پنترا کپیتال: بیت کوین امسال از ۲۰ هزار دلار عبور می‌کند

عملکرد اخیر صندوق دارایی‌های دیجیتال پنترا اشتیاق این مجموعه را کم نکرده است. از ماه دسامبر تاکنون، صندوق پنترا شاهد یک کاهش ۲۳٫۷ درصدی بوده و بیت کوین ۲۰٫۹ درصد افت قیمت داشته است.

زمان خرید کردن

بنا بر گفته‌های دَن موردهد، وضعیت کنونی بازار فرصت مناسبی برای خرید است. او می‌گوید:

اکنون زمان خوبی برای بالا بردن موقعیت سرمایه‌گذاری در بازار است.

مورهد در صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرده است که سرمایه‌گذاران صندوق‌های پنترا به‌طورکلی از این قاعده پیروی نکرده و بخش بزرگی از مبالغ اشتراکی زمانی خریداری می‌شوند که قیمت‌ها در بازار بالا هستند.

طبق گفته‌های او سیر نزولی که هم‌اکنون بر بازار حاکم شده، پیش‌ازاین ۷ بار دیگر نیز برای بیت کوین اتفاق افتاده است. او معتقد است که قیمت‌ها کم‌تر از این نمی‌شوند و ۱۰ الی ۱۲ ماه دیگر رشد پیدا خواهند کرد.

به احتمال زیاد قیمت‌ها از محدوده کنونی پایین‌تر نخواهند رفت. قیمت بیت کوین همواره از آغاز تاکنون متناسب با یک نرخ ثابت رشد کرده است و به نظر من مجدداً به روند قبلی خود بازمی‌گردد.

اگر بیت کوین مرگ موش باشد، بانک‌ها موش هستند !

وارن بافت

در ابتدای سال جاری میلادی، وارن بافت بیت کوین را سمی خواند و گفت:

بیت کوین یک مرگ موش به تمام معناست!

دن موردهد در واکنش به این دیدگاه منفی گفته است:

اگر بیت کوین مرگ موش باشد، پس بانک‌ها و شرکت‌های ارائه‌دهنده کارت اعتباری موش هستند.

خوش‌بینی طولانی مدت

دن مورهد این احساس اطمینان و نیک‌اندیشی طولانی مدت خود در مورد بازار ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین، دلایلی را عنوان کرده است.

او اظهار داشت که بلاک چین‌ها آخرین قطعه از پازلی هستند، که ساختار پروتکل اینترنت را کامل می‌کند; راهی برای انتقال وجه، آن‌هم بدون نیاز به پرداخت مبالغ هنگفت به واسطه‌ها.

بیت کوین چیزی فراتر از یک محصول خاص و پرطرفدار است که در فروشگاه‌های کوچک به فروش می‌رسد، بیت کوین می‌تواند زمینه‌های مختلف را تحت تأثیر قرار بدهد. اینترنت نیز در روزهای نخست، زمان زیادی را صرف توسعه کاربردهای اساسی می‌کرد مانند اوبر.

اگر بیت کوین مرگ موش باشد، بانک‌ها موش هستند !

او بلاک چین را بدون قرینه‌ترین معامله ریسک نسبت ارزش خواند که تاکنون دیده است. او اظهار داشت که با سرمایه‌گذاری در این حوزه، همه چیز را از دست نمی‌دهید. بخش بزرگی از ارزش بودجه سرمایه‌گذاری شده در بیت کوین می‌تواند ۲۵ برابر بشود. این فرصت در نوع خود بسیار خاص است و ممکن است در حوزه‌های دیگر برای سرمایه‌گذاران وجود نداشته باشد.

به عقیده مورهد ما هم‌اکنون در مسیر حرکت به‌سوی دوران پسا-سرمایه‌داری هستیم. در سرمایه‌داری، ثروتمندان سرمایه‌گذاری می‌کنند تا سود ببرند. اما ۳۰ سال اخیر یک دوره «فروهشتگی» بوده است؛ دورانی میان سرمایه‌داری و پسا-سرمایه‌داری. در این دوره افرادی که ثروتمند نیستند، فناوری‌های ارزشمندی را ایجاد کرده‌اند. اکنون فناوری‌های فوق‌العاده ارزشمندی در اختیار ما قرار گرفته که متعلق به قشر خاصی نیست.

سرمایه‌گذاری تأمینی (Hedge Fund)

سیر نزولی بازار در سال جاری منجر به کاهش سود صندوق سرمایه پنترا کپیتال و سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال شده است.

علاوه بر دن مورهد سایر مقامات پنترا کپیتال نیز در مورد سرمایه‌گذاری‌های این موسسه صحبت کرده‌اند. یکی از جدیدترین این سرمایه‌گذاری‌ها، پلتفرم پیش‌بینی متن باز و همتا به همتای آگِر است که بر بستر شبکه اتریوم ایجاد شده است. آنها علاوه بر بررسی این موضوع، به اهمیتِ داشتن یک سبد سرمایه‌گذاری متنوع نیز اشاره کرده اند. پنترا کپیتال در حال حاضر بر روی سی ارز دیجیتال مختلف سرمایه‌گذاری کرده است.

اگر بیت کوین مرگ موش باشد، بانک‌ها موش هستند !

پنترا کپیتال برای به حداکثر رساندن میزان سود، از استراتژی سرمایه‌گذاری زودهنگام استفاده می‌کند تا امکان شرکت در پیش‌فروش توکن های سودآوری که مبتنی بر بلاک چین هستند، سریع‌تر برای آن فراهم بشود.

جویی کراگ، یکی دیگر از مدیران ارشد سرمایه‌گذاری در پنترا کپیتال می‌گوید:

فروش اولیه توکن برخلاف دارایی‌های سنتی، یک ابزار معاملاتی نقد شونده و مناسب را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

کراگ معتقد است دارایی‌هایی که امروز ارزش کل بازار کمی دارند، در آینده سوددهی بالایی خواهند داشت.

ازجمله فعالیت‌های پنترا کپیتال می‌توان به انجام معاملات تخصصی و خودکارسازی بسیاری از معاملات اشاره کرد که احتمالاً منجر به بهبود قیمت‌ها در بازار خواهند شد.

نهادهای سرمایه‌گذار

مسئولین پنترا کپیتال در صحبت‌های خود به افزایش میزان سود نهادهای سرمایه‌گذار در عرصه بلاک چین و ارزهای دیجیتال نیز اشاره کرده‌اند.

یکی از شرکای پنترا کپیتال، به نام پاول ورادیتاکیت، ضمن اشاره به گلدمن ساکس و نورترن تراست در این خصوص گفته است:

ما ایمان داریم که نهادهای بیشتری به سرمایه‌گذاری در این حوزه جذب خواهند شد.

اگر بیت کوین مرگ موش باشد، بانک‌ها موش هستند !

بانک های سرمایه گذار دیگر نیز در جستجوی ذخیره امنی برای ارز دیجیتال هستند. هر روز راهکارهای جدیدی برای رفع این نیاز ارائه می‌شوند

یک کارشناس سرمایه‌گذاری به نام لورن استفان گفته است که شرکت (ICE) قصد دارد یک گام اساسی در جهت قانونی کردن آینده‌ی دارایی‌های دیجیتال بردارد. این شرکت با شرکت‌های متعددی همکاری می‌کند تا پلتفرمی را به‌منظور خرید، فروش، ذخیره و خرج کردن دارایی‌های دیجیتال در بستر بلاک چین ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید:  پلتفرم Bakkt چیست؟ کاربرد و قانون برای ارزهای دیجیتال

به کمک این پلتفرم مشتریان و نهادهای مختلف می‌توانند به‌آسانی دارایی‌های دیجیتال‌شان را خریدوفروش، ذخیره و یا حتی خرج کنند. پنترا کپیتال یکی از نهادهای سرمایه‌گذار در پلتفرم Bakkt بوده و در طراحی پلتفرم آن دیدگاه خود را بیان می‌کند.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
ناشناس
ناشناس
5 سال قبل

عزيزان من و دوستان گرامي لطفا ساده نباشيم ( توهين نباشه منظورم به خود بنده هم هست و همه مردم كره زمين ? )
خب معلومه چرا ميگه تو كف قيمته و موقع خريده ?? چرا اين شخص اينقدر طرفداري از ارز هاي ديجيتال را ميكند و به فكر من و شماست ? به دليل منفعت خودش و شركت سرمايه گذاري كه تأسيس كرده. تا من و أمثال شما گول صحبت هاي اين اقا ( دن مورهد ) رو نخوريم كه او ميليونر نميشود و بيايد براي ما سخنراني كند كه قيمت ها پرواز خواهد كرد خوب هرچقدر هجوم به سمت ارزهاي ديجيتال زياد باشد خب شركت سرمايه گذاري اين اقا چند برابر ميشه و ميلياردر ميشه و براي ما شروع به سخنراني ميكند تا اين مدت هم كه ارزها سير نزولي داشته هم اگر توجه كرده باشيد ضرر بزرگي را متحمل شده اند. از سرمايه گذاري من و شما در ارزها ثروت اين اقا چند برابر ميشه. خلاصه مطلب نگذاريد كساني بدون زحمت به ثروت هاي انچناني دست يابند ?
باتشكر از همه دوستان باهوش و بأفكر كه منظور حرف بنده را فهميدند

ناشناس
ناشناس
5 سال قبل
پاسخ  ناشناس

خيلي دوست دارم بدانم كساني كه رأي منفي دادند نظرشون را راجع به صحبت بنده و مخالفت با حرفهاي بنده چي هست يعني من حرف اشتباهي به نظر شما زدم ؟ به نظر شما عين واقعيت نيست ؟? وإقعا ميخوام بدونم دليلتون چي هست ! ? تا اگه اشتباه گفتم به اشتباهم پي ببرم ?
باتشكر

احسان شعبانی
احسان شعبانی
4 سال قبل
پاسخ  ناشناس

استاد واقعا الان شما جسارتا این چرندیات رو اسم تحلیل هم نکنه روش گداشتی ؟ مرد حسابی این دیدگاه زملان غار نشینی که بیان کردی مگه میتونه‌معیار باشه برای انتخاب سرمایه گداری افراد؟؟؟در این دنیا ارز دیجیتال که هیچ از کوچکترین کالاهای صروری افراد از خوردنی ها بگیر تا کالاهای لوکس و سرمایه کداری مثل بیت کوین یه عده میبرن همیشه و وبه یه عده هم خیلی جزیی میرسه یه عده هم فقط نطاره گر هستن و کلا چیزی عایدشون نمیشه...اینکه بخوایم چون یکی پولدارتر مسشه سمت اون موصوع نریم واقعا جکی بیش نیست عزیز جان....

تریدر 2018
تریدر 2018
5 سال قبل
پاسخ  ناشناس

در هر حال این قانون تجارته، که یه عده میبرن و یا بیشتر میبرن و یه عده میبازن و یا بیشتر میبازن. نمیشه اینجوری استدلال کرد که چون این شخص داره سود میکنه بنابراین دیگران نباید ارز بخرن. اگر اینگونه بود هیچگونه بازار و بورسی اصلا تشکیل نمیشد. بحث ارزهای دیجیتال همانند بقیه مسائل مالی نیست. بکر و جدیده و مانند موجی میمونه که اگر بر اون سوار نشی ازش جا میمونی. هر چند ممکنه خیلی خطرناک هم بشه. شک نکنید همانگونه که اینترنت به عنوان یک تکنولوژی مدرن و کاملا جدید تونست به آهستگی بستر خودش رو پیدا کنه و گسترش یافت تکنولوژی های مرتبط با اون هم به همون شکل و حتی با سرعت بیشتری گسترش پیدا میکنن. دوست عزیز تا چند سال آینده، ارز دیجیتال هم برای مردم دنیا شناخته شده و عادی میشه. ما هستیم که هنوز اندر خم یک کوچه ایم.