بایدن چین را به ترتیب‌دادن حملات باج‌افزاری متهم کرد

بایدن چین را به ترتیب‌دادن حملات باج‌افزاری متهم کرد

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، دولت چین را به حمایت از حملات سایبری از جمله باج‌افزارها، حملات رمزارزربایی، اخاذی دیجیتال و سرقت متهم کرد.

به گزارش کوین دسک، در روز دوشنبه، این اظهارات به‌عنوان بخشی از یک بیانیه گسترده‌تر منتشر شد. در این بیانیه آمده است که وزارت امنیت کشور چین (MSS) در اوایل سال جاری در یک حمله سایبری گسترده به سامانه ایمیلی مایکروسافت نقش داشته است. این حمله حدود ۳۰,۰۰۰ سازمان بزرگ را که از سامانه ایمیلی مایکروسافت استفاده می‌کردند در معرض خطر قرار داد.

دولت فدرال آمریکا همچنین ۴ شخص حقیقی را که گفته است برای چین کار می‌کنند، به جاسوسی و وارد کردن آسیب‌های رایانه‌ای متهم کرده است.

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید در این‌ خصوص نوشت:

هکرهایی که سابقه کار در وزارت امنیت چین را دارند، برای کسب درآمد به حملات باج‌افزاری، اخاذی سایبری، کریپتو جکینگ (رمزارزربایی) و سرقت از قربانیان سراسر جهان روی آورده‌اند.

حملات سایبری روزبه‌روز در حال افزایش است، خصوصاً حملات باج‌افزاری که امسال با تحت‌تأثیر قرار دادن زیرساخت‌های مهم خبرساز شده است. دولت ایالات متحده قبلاً راهکارهای جدیدی را برای مقابله با این نوع جرایم دیجیتالی ارائه کرده بود. یکی از این روش‌های ارائه شده، یافتن راهکاری برای مسدود کردن و یا ردیابی پرداخت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در طی حملات سایبری است.

کاخ سفید پیش از این هم اعلام کرده بود که قصد دارد کارگروهی را برای مبارزه با باج‌افزارها تشکیل دهد.

دولت ایالات متحده در یک گفتگوی مطبوعاتی در روز یکشنبه، بیش از پیش روی این فعالیت‌ها تأکید کرد.

سخنگوی دولت گفت:

ما استراتژی چهاربخشی ضدباج‌افزاری خودمان را داریم. همه شما می‌دانید، این استراتژی شامل انعطاف‌پذیری، تمرکز بر ارزهای دیجیتال، کار با کشورهای سراسر جهان با هدف ایجاد ائتلاف برای مهار اقدامات روسیه و سایر کشورها و نیز تمرکز بر مختل کردن زیرساخت‌ها و تأمین مالی پرداخت‌هاست.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهدی بدری بلقان
مهدی بدری بلقان
2 سال قبل

بلخره یه خبر درست و حسابی برای ارز های دیجیتال اومد