نقض روند نزولی در تتا و پایان اصلاح کریپتو (CRO)؛ پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند

نقض روند نزولی در تتا و پایان اصلاح کریپتو (CRO)؛ پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند

عملکرد قیمت بیت کوین ناامیدکننده بوده است؛ اما معامله‌گران امیدوارند که جهش از حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری، الگوی تحلیل تکنیکال صعودی را تکمیل کند و باعث افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها شود.

علی‌رغم عملکرد نامناسب بیت‌کوین (BTC)، منبع تحلیل داده‌های درون‌زنجیره‌ای ایکوینومتریکس (Ecoinometrics) بر این باور است که نهنگ‌ها در حال انباشت هستند و قیمت از دیدگاه بلندمدت جذاب‌تر است.

در حالت بدبینانه، ویلی وو، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال معتقد است که ۳۳,۰۰۰ دلار پایین‌ترین سطح برای بیت کوین است. همچنین تریدر فعال در توییتر، کِرِدیبل کریپتو (Credible Crypto) نیز با استناد به داده‌های پلن‌سی (PlanC) گفت احتمال کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار ضعیف است.

کریس کویپر (Chris Kuiper)، سرپرست بخش تحقیقات شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی نیز معتقد است که احتمال نزولی‌بودن قیمت بیت‌ کوین در مقایسه با سایر دارایی‌های دیجیتال می‌تواند بسیار کم باشد؛ اما اگر بیت کوین بتواند به‌عنوان محل ذخیره ارزش جایگزین طلا شود، آنگاه قیمت آن به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.

با توجه به تمام این موارد و برای اینکه بتوان دید روشن‌تری از ادامه روند قیمتی بیت کوین و چند آلت کوین منتخب داشت، در ادامه این مقاله روندهای احتمالی را بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین از مقاومت بالای سر خود در ۴۵,۴۵۶ دلار برگشت داشت و نتوانست از سد آن عبور کند. در این بین تنها نکته خوشایند، حمایت گاوها از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) در ۴۱,۳۸۳ دلار بود که اجازه پایین‌آمدن قیمت از این سطح را ندادند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

حال اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد جفت ارز بیت کوین/ تتر (BTC/ USDT) را به بالای سطح ۴۵,۴۵۶ دلار برسانند. بسته‌شدن قیمت بالاتر از این سطح یک الگوی معکوس سروشانه صعودی را تکمیل می‌کند.

این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا سطح ۵۲,۰۸۸ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها احتمالاً معامله‌گران را با چالش بزرگی مواجه خواهند کرد. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، این جفت ارز می‌تواند حرکت صعودی خود را به‌سمت هدف الگوی شکل‌گرفته در سطح ۵۶,۹۰۴ دلار آغاز کند.

با این حال اگر قیمت زیر سطح ۳۹,۶۰۰ دلار شکسته و بسته شود، این دیدگاه مثبت، نفی خواهد شد. چنین حرکتی می‌‎تواند درها را برای کاهش احتمالی قیمت بیت کوین تا ۳۶,۲۵۰ دلار باز کند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

جفت ارز بیت کوین/ تتر از سطح ۴۵,۴۵۶ دلار کاهش یافت و به زیر محدوده میانگین‌های متحرک شکسته شد. گاوها در حال حاضر برای دفاع از سطح حمایتی ۴۱,۶۸۸.۸۸ دلار تلاش می‌کنند؛ اما در محدوده میانگین‌های متحرک با مقاومت سختی روبه‌رو هستند.

حال اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۴۱,۶۸۸.۸۸ دلار برسد، این جفت ارز ممکن است به زیر سطح ۳۹,۶۰۰ دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، آنگاه جفت ارز بیت کوین/ تتر می‌تواند برای چند روز آتی در محدوده ۳۹,۶۰۰ تا ۴۵,۴۵۶ دلار باقی بماند.

از سوی دیگر شکست و بسته‌شدن قیمت بالای میانگین‌های متحرک می‌تواند به‌عنوان اولین نشانه برای سلطه مجدد گاوها در بازار معاملاتی بیت کوین باشد که پس از آن حرکت قیمت به‌سمت سطوح ۴۳,۹۲۰ دلار و ۴۵,۴۵۶ دلار محتمل خواهد بود.

ریپل (XRP)

قیمت ریپل (XRP) در تاریخ ۷ فوریه (۱۸ بهمن) بالاتر از میانگین‌های متحرک شکست و بسته شد که می‌تواند نشانه‌ای برای به‌پایان‌رسیدن روند نزولی قیمت باشد. در این بین خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست ۰.۷۵ دلار برگردانند؛ اما گاوها تلاش آنها را ناکام گذاشتند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

قیمت ریپل به سطح ۰.۷۵ دلار بازگشت و گاوها در تلاش هستند جفت ارز ریپل/ تتر (XRP/ USDT) را به‌سمت مقاومت سربار در ۱ دلار سوق دهند. شکست و بسته‌شدن قیمت بالاتر از این مقاومت می‌تواند درها را برای صعود احتمالی به سمت سطح ۱.۴۱ دلار باز کند.

میانگین‌های متحرک در آستانه یک تقاطع صعودی قرار دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در منطقه مثبت واقع شده که نشان می‌دهد خریداران دست بالا را در اختیار دارند. این دیدگاه مثبت در صورت شکست و بسته‌شدن قیمت زیر سطح ۰.۷۵ دلار باطل می‌شود. این موضوع بیانگر این مسئله است که خرس‌ها به فروش خود در رالی‌ها ادامه می‌دهند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل نشان می‌دهد که گاوها و خرس‌ها در نزدیکی مرز ۰.۸۲ دلار در حال مبارزه با یکدیگر هستند. در این پیکار گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح رساندند؛ اما خرس‌ها رالی را در ۰.۸۵ دلار متوقف کردند و جفت ارز ریپل/ تتر را به زیر سطح ۰.۸۲ دلار هدایت کردند.

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در محدوده میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) در حال خرید هستند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای ۰.۸۵ دلار برسانند و مقاومت را در ۰.۹۱ دلار به چالش بکشند. برعکس، شکست و بسته‌شدن قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می‌تواند این جفت ارز را به سطح ۰.۷۵ دلار برساند. شکست و بسته‌شدن قیمت زیر این سطح حمایتی می‌تواند نشان‌دهنده شروع یک اصلاح عمیق‌تر باشد.

کریپتو (CRO)

قیمت کریپتو در تاریخ ۷ فوریه (۱۸ بهمن) بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۴۷ دلار بسته شد که می‌تواند نشانه‌ای برای احتمال پایان‌یافتن فاز اصلاح قیمتی باشد. در همین حال قیمت کریپتو در تاریخ ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) به‌سمت سطح ۰.۵۴ دلار در حال حرکت بود که با مقاومت قدرتمندی از سوی خرس‌ها روبه‌‌رو شد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت کریپتو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

میانگین‌های متحرک در آستانه یک تقاطع صعودی و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان‌دهنده برتری هرچند ناچیز خریداران است. اگر بازگشت فعلی نسبت به میانگین‌های متحرک حفظ شود، این موضوع نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در مسیر نزولی هستند. سپس تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای ۰.۵۴ دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند.

حال اگر آنها از پس انجام این کار برآیند، جفت ارز کریپتو/ تتر (CRO/ USDT) می‌تواند تا سطح ۰.۶۰ دلار و سپس به ۰.۶۸ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرضیه، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این جفت ارز می‌تواند تا سطح ۰.۳۹ دلار کاهش یابد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت کریپتو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

نمودار ۴ ساعته قیمت کریپتو نشان می‌دهد که این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال صعودی در حال افزایش است. گاوها سعی کردند قیمت را بالاتر از محدوده کانال ببرند؛ اما خرس‌ها اجازه انجام این کار را به آنها نداده و قیمت را به کانال بازگرداندند.

خریداران در حال تلاش برای دفاع از محدوده میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) هستند. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) باقی بماند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای خط مقاومت کانال هدایت کنند. حال اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت کانال سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

اف‌تی‌ایکس (FTX)

قیمت توکن اف‌تی‌ایکس در حال حاضر درون کانال شکل‌گرفته، نوسان دارد که این موضوع به‌دلیل ناتوانی گاوها در بالابردن قیمت از سطوح مقاومتی و اقدام به فروش توسط خرس‌ها در رالی‌های قیمتی است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت اف‌تی‌ایکس (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

با این حال، گاوها در حال خرید در سطوح پایین قیمتی و در محدوه بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) در ۴۳.۸۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) در ۴۱.۵۰ دلار هستند. حال اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا از سد موانع سربار عبور کنند.

حال اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز اف‌تی‌ایکس/ تتر (FTT/ USDT) می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا سطح ۵۳.۵۰ دلار افزایش یابد؛ جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره چالش بزرگی ایجاد کنند؛ اما اگر این مقاومت از بین برود، رالی می‌تواند تا ۶۵ دلار نیز افزایش یابد.

با این حال اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که این جفت ارز می‌تواند طی روزهای آتی همچنان در الگوی در حال گسترش باقی بماند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت اف‌تی‌ایکس (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

ناتوانی گاوها در بالابردن قیمت به‌سمت سطح مقاومتی ۴۸ تا ۵۰ دلار ممکن است به سبب ذخیره سود از سوی معامله‌‎گران در کوتاه‌مدت باشد. در حال حاضر این جفت ارز به زیر هر دو میانگین متحرک شکسته شده است و می‌تواند به سطوح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصد در ۴۱.۹۹ دلار سقوط کند.

حال اگر قیمت از سطح فعلی یا ۴۱.۹۹ دلار افزایش یابد، نشان می‌دهد که خریداران در حال انباشت توکن هستند. همچنین گاوها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هدایت کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند مقاومت بالای سر را به چالش بکشد.

از طرف دیگر شکست و بسته‌شدن قیمت زیر سطح ۴۱.۹۹ دلار می‌تواند آغازی برای روند اصلاحی عمیق‌تر در سطح ۳۹.۹۵ دلار در سطح اصلاح فیبوناچی ۵۰٪ باشد.

تتا (THETA)

قیمت توکن تتا در تاریخ ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) بالای خط روند نزولی شکست و بسته شد که این موضوع می‌تواند نشانه‌ای برای پایان روند نزولی قیمت تتا باشد. به‌طور معمول هر رالی قیمتی که در بالای مقاومت شکل می‌گیرد تمایل به بازگشت به‌سمت سطح شکست قبلی دارد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت تتا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

حال اگر گاوها موفق شوند سطح شکست فعلی را به حمایت تبدیل کنند، نشان‌دهنده تغییر در احساسات موجود در بازار معاملاتی تتا از فروش در رالی به خرید در کف‌های قیمتی است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳.۴۹ دلار روند افزایشی به خود گرفته و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان‌دهنده برتری خریداران است.

حال اگر قیمت از خط روند نزولی برگشت، آنگاه گاوها تلاش خواهند کرد تا روند صعودی جدیدی را آغاز کنند. شکست و بسته‌شدن قیمت بالای ۴.۳۹ دلار می‌تواند خریداران بیشتری را جذب بازار کند و جفت ارز تتا/ تتر (THETA/ USDT) تا سطح ۶ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر خط روند نزولی سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که شکست بالای خط روند نزولی می‌تواند یک تله گاوی باشد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت تتا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

قیمت جفت ارز تتا/ تتر (THETA/ USDT) در داخل یک الگوی کانال صعودی روند افزایشی به خود گرفته است. گاوها سعی کردند قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند؛ اما خرس‌ها تسلیم نشدند. این موضوع ممکن است به‌سبب تمایل معامله‌‎گران کوتاه‌مدت به ذخیره سود خود باشد که به‌موجب آن قیمت به‌سمت خط حمایت کانال کشیده می‌شود.

قیمت تتا در سه مرحله از خط حمایت کانال جهش داشته است و گاوها همچنان به دفاع از این سطح مشغول هستند. حال اگر قیمت از این سطح بازگردد و از خط روند نزولی بالاتر رود، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود.

در غیر این صورت با شکست و بسته‌شدن قیمت زیر خط حمایتی کانال، احتمال اصلاح بیشتر قیمت تا سطح ۳.۲۰ دلار وجود دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
حجت
حجت
2 سال قبل

همه این تحلیل ها منوط به رشد بیت کویین وگرنه کشک . بیت کویین بره بالا همه رو با خودش میبره

تورج ازادبخت
تورج ازادبخت
2 سال قبل

Shiba very well and that is good

محمدامين آز
محمدامين آز
2 سال قبل

بسیارعالی

Arman
Arman
2 سال قبل

البته تمام این تحلیل ها واسه موقعیه که بیت صعودی باشه در صورت درجا زدن ویا نزول بیت تمامی سناریو های بالا کشکه

محمد.ح
محمد.ح
2 سال قبل

بسیار عالی،سپاس

Elyas
Elyas
2 سال قبل

Gaming shiba list kunid plz

WhiteShadow
WhiteShadow
2 سال قبل

صابون نزنید حتی اگه تحلیل شما درست باشه و بیت بتونه نزدیک 45هزار بشه اجازه عبور از این مقاومت بهش نمیدن همون خرس ها و درنهایت خوبه آدم نکته بین باشه شما خودتون تو انتخاب جملات گفتید معامله گران امیدوارند یعنی من و دوستانی که هرروز سر قیمت بحث داریم نه تحلیل گران
اما معامله‌گران امیدوارند که جهش از حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری، الگوی تحلیل تکنیکال صعودی را تکمیل کند و باعث افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها شود
وقتی هم صحبت نظرات حرفه ای ها میشه شما نوشتی
در حالت بدبینانه، ویلی وو، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال معتقد است که ۳۳,۰۰۰ دلار پایین‌ترین سطح برای بیت کوین است.(بله33روکه دیده ولی پایین تر وحقیقت نگفته که سیگنال منفی نباشه براش ولی اگه زیرزربین نبود میگفت همونطور که همکارش در توییتر به نوعی اشاره کرده!اینا جزو هلدرها وطرفداران بیت هستند علمش هم دارند وقتی تو شبکه اجتماعی میاد بعداز کلی پرسشی که از میشه اینطور بیان میکنه که بااستناد به داده های فلان احتمال کاهش اونم نه تا39یا37 بلکه 30ضعیف است یعنی اول از همه تصور بر این گذاشته چهل میشکنه و میریزه و بعدش ذهنیتش تاکف قبلی 33نبوده و یک پله پایین تر گفته دیگه احتمال اینکه زیر30بشه ضعیف است ونکته آخر اینکه از اونجایی که استناد به دادهای دیگه ای غیرخودش کرده نشون دهنده اینه هروقت هم اتفاق بیفته راحت میگه طبق دادهای فلان بود وتحلیل خودم همون بود که ده روز قبلتر گفته بودم تا28هم میتونه بریزه)
همچنین تریدر فعال در توییتر، کِرِدیبل کریپتو (Credible Crypto) نیز با استناد به داده‌های پلن‌سی (PlanC) گفت احتمال کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار ضعیف است
ایشالاکه نریز ولی خدایش اگه هم ریخت نترسید و نفروشید چون درنهایت اگه دندون رو جیگربزارید قیمت همیشه برگشته دیگه این و همتون تجربه کردید که از قصد ی موقع های میاد پایین تا اونای که سوار نشدن سوار بشن و باسرعت بیشتری بالامیره
برید نگاه کنید وگوگل کنید هروقت خفن تر ریخته خفن تر هم رفته بالا پس دعا کنید بریزه چون واقعا قوی تر میره بالا چیزی که همیشه به تازه واردها گفتم تصور نکنید اگه بریزه یعنی نیست ونابود شده برعکس قوی تر و قوی تر شده