بانک HSBC بریتانیا هم پرداخت‌ها به بایننس را مسدود می‌کند

بانک HSBC بریتانیا هم پرداخت‌ها به بایننس را مسدود می‌کند

پس از آنکه مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) اعلام کرد که بایننس برای فعالیت در این کشور مجوز ندارد، اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC)، بزرگ‌ترین بانک بریتانیا، مشتریان خود را از واریز وجه به این صرافی منع کرد.

به گزارش کوین دسک، HSBC، ششمین بانک بزرگ جهان، روز سه‌شنبه اعلام کرد تا جایی که ممکن است مانع از استفاده مشتریان بریتانیایی خود از کارت‌های اعتباری این بانک برای پرداخت به صرافی بایننس خواهد شد.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که مرجع راهبرد امور مالی انگلیس در ماه ژوئن (تیر) اعلام کرد که بایننس حق انجام هیچ‌گونه فعالیت قانون‌گذاری‌شده‌ای در این کشور را ندارد.

توییت‌هایی که اخیراً منتشر شده‌اند، نشان می‌دهد که HSBC با مشتریان خود تماس گرفته و به آنها توصیه کرده است که تا اطلاع ثانوی پرداخت‌های خود را متوقف کنند.

سخنگوی بانک HSBC در این خصوص گفت:

با مشتریان بریتانیایی HSBC ارتباط برقرار کرده‌ایم و در مورد تغییراتی که ممکن است در فضای ارز دیجیتال اتفاق بیفتد و بر آنها تأثیر بگذارد اطلاع‌رسانی کردیم.

او در ادامه افزود:

درباره سرمایه‌گذاری‌های فردی در اوراق بهادار منتخب یا صرافی‌های ارز دیجیتال اظهارنظر نمی‌کنیم. تأکید ویژه‌ای بر استانداردهای مبارزه با پول‌شویی و احراز هویت مشتریان (KYC) داریم و تحولات، تقاضای مشتریان و تغییر قوانین در این بازارها را بادقت دنبال می‌کنیم.

در ماه ژوییه (تیر)، بانک بارکلیز (Barclays) انگلیس و بانک اسپانیایی سانتاندر (Santander) هم پس از آنکه چند بانک انگلیسی دیگر این صرافی را در فهرست سیاه خود قرار دادند، هرگونه پرداخت به بایننس را برای مشتریان بریتانیایی مسدود کردند.

سخنگوی بایننس در واکنش به این اقدام HSBC گفت:

از اینکه HSBC چنین تصمیمی گرفته متأسف هستیم و از گفتگو با آنها درباره نگرانی‌هایی که دارند استقبال می‌کنیم.

سخنگوی بایننس در ادامه افزود:

تعهدات قانونی خود را با جدیت دنبال می‌کنیم و موظف هستیم که با قانون‌گذاران همکاری کنیم تا سیاست‌هایی را اجرایی کنند که از مصرف‌کنندگان حمایت می‌کند، نوآوری را تشویق می‌کند و صنعت ما را رو به جلو پیش می‌برد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهدی بدری بلقان
مهدی بدری بلقان
2 سال قبل

خسته نباشن. خوب کاری نداره پرداخت می کنه صرافی دیگه تتر و هر ارزی که بخواد میخره بعد میبره تو بایننس