آموزش تصویری احراز هویت (وریفای) حساب پرفکت مانی

آموزش تصویری احراز هویت (وریفای) حساب پرفکت مانی

پرفکت مانی یکی از مشهورترین سیستم‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی است که امکان انتقال پول، پرداخت‌های اینترنتی فوری را برای افراد سراسر جهان فراهم می‎‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این سیستم و نحوه کار آن می‌توانید به پست «پرفکت مانی چیست؟ آموزش کامل پرفکت مانی» و همچنین جهت آموزش افتتاح حساب می‌توانید به مطلب «آموزش تصویری ساخت حساب پرفکت مانی» مراجعه کنید. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید تا به آموزش تصویری احراز هویت و تایید حساب پرفکت مانی بپردازیم.

تفاوت حساب احراز هویت شده و احراز هویت نشده چیست؟

همان‌طور که تاکنون متوجه شده‌اید، افتتاح حساب در پرفکت مانی به سادگیِ وارد کردن اطلاعات شخصی و یک آدرس ایمیل است. پس از افتتاح حساب شما صاحب یک حساب کاربری فعال در پرفکت مانی می‌شوید که بدون نیاز به احراز هویت نیز قادر خواهید بود که از خدمات آن بهره‌مند شوید.

تفاوت اصلی یک حساب کاربری تایید شده و تایید نشده، در کارمزد انتقال وجه و هزینه‌تراکنش‌هاست. کارمزد انتقال وجه و تراکنش‌ها برای حساب‌های احراز هویت نشده ۱.۹۹% و این رقم برای حساب‌های کاربری که احراز هویت را به درستی انجام داده‌اند ۰.۵% است. البته با احراز هویت یک سری خدمات فرعی دیگر برای شما باز می‌شود که برای کاربران ایرانی خیلی قابل استفاده نیست.

طبق چیزی که گفته شد، اگر حجم تراکنش‌های شما بالاست می‌توانید برای کم کردن هزینه‌های تراکنش، احراز هویت انجام دهید که نحوه این کار را در ادامه مطلب توضیح می‌دهیم.

انواع حساب در پرفکت مانی

در سیستم پرفکت مانی دو نوع حساب مختلف تعریف شده است که کاربران می‌تواند حین افتتاح حساب بسته به نیاز خود بین این دو نوع حساب یکی را انتخاب کنند:

  • حساب شخصی (Personal)
  • حساب کسب‌وکار (Business)

همان‌طور که از نام آن‌ها نیز پیداست، حساب شخصی مخصوص اشخاص حقیقی است و حساب بیزینسی نیز برای اشخاص حقوقی و نهادها در نظر گرفته شده است. هر دوی این حساب‌ها می‌توانند بدون محدودیت از امکانات و خدمات تجاری این سیستم استفاده کنند.

حساب‌های کاربری بیزینس برای تجارت آنلاین و دیگر نهادهای کسب و کار مناسب هستند. همچنین کاربران این حساب قادر خواهند بود تا تحت نام یک شرکت و یا یک گروه به انجام کسب و کار خود بپردازند. علاوه بر این امکان انجام چندین پرداخت به صورت همزمان و ویژگی‌هایی از این دست برای این حساب کاربری وجود دارد.

کاربران پرفکت مانی صرف‌نظر از این‌که از چه نوع حسابی استفاده می‌کنند، دارای یکی از ۳ وضعیت زیر هستند:

  • معمولی (Normal)
  • ویژه (Premium)
  • شراکتی (Partner)

هر کدام از این سه وضعیت، مزایایی به همراه دارد که سعی می‌کنیم در ادامه به صورت خلاصه به بیان آن بپردازیم.

معمولی: تمام کاربرانی که به تازگی اقدام به افتتاح حساب در این سامانه نمودند، در زمره کاربران معمولی قرار می‌گیرند و همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد می‌توانند بدون هیچ محدودیتی از امکانات این سیستم بهره‌مند شوند.

ویژه: حساب ویژه، یک حساب با ویژگی‌های منحصر به فرد به خصوص در رابطه با پشتیبانی از مشتری است. این وضعیت پس از گذشت یک سال از افتتاح حساب در پرفکت مانی و رسیدن به میزان مشخصی از گردش حساب اعطا می‌شود. کاربر باید درخواستی مبنی بر ارتقای حساب خود ارائه دهد. کارمزد خدمات حساب ویژه همانند حساب تایید شده است.

شراکتی: حساب کاربری شراکتی دسته سوم حساب‌های پرفکت مانی است که در اختیار اشخاص عادی قرار نمی‌گیرد. در واقع، تنها نمایندگان سیستم‌های پرداخت و یا صرافی‌ها می‌توانند چنین حسابی داشته باشند. تصمیم‌گیری برای اعطای این وضعیت به حساب‌ها به طور مستقیم بر عهده گروه اجرایی و مدیریت پرفکت مانی است. این نوع حساب برای شرکت‌های فعال در زمینه تجارت الکترونیک بسیار سودمند است و فرآیند پردخت بین شرکتی را برای آن‌ها بهینه می‌سازد. حساب شراکتی کمترین میزان کارمزد را داشته و نرخ سود سالیانه ۵% نیز به کمترین موجودی ماهانه تعلق می‌گیرد. علاوه بر این کارمزد تراکنش برای هر انتقال بانکی حداکثر ۲% است.

آموزش تصویری احراز هویت پرفکت مانی

برای احراز هویت در پرفکت مانی، به این مدارک نیاز دارید:

  1. تصویر گواهینامه یا پاسپورت یا کارت ملی
  2. تصویر قبض خدماتی (مثل قبض تلفن، برق یا موبایل – قبض باید به نام صاحب حساب باشد)

پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت perfectmoney.is، بر روی گزینه تنظیمات (Setting) و یا «modify Setting» که در تصویر با کادر قرمز رنگ مشخص شده‌اند، کلیک کنید.

نکته: از آنجایی که نسخه فارسی وب‌سایت پرفکت مانی با مشکلات زیادی مواجه است، اگر برای شما زبان فارسی باز شده است، توصیه می‌کنیم آن را به انگلیسی تغییر دهید. این کار از گوشه‌ی بالا سمت راست در صفحه اصلی سایت پرفکت مانی امکان‌پذیر است.

احراز هویت حساب کاربری پرفکت مانی
۱- احراز هویت حساب کاربری پرفکت مانی

در صفحه جدید شما قادر خواهید بود، اطلاعات پروفایل و همچنین حساب خود را ویرایش کنید. اطلاعات حساب خود را با دقت وارد نمایید. در بخش آدرس، عیننا آدرس موجود در قبض خود را وارد کنید.

توجه: اگر از گواهینامه یا کارت ملی برای وریفای حساب استفاده می‌کنید، مشخصات کاربری خود را به زبان فارسی در این بخش وارد نمایید.

پس از تکمیل اطلاعات، برای تایید حساب کاربری در بخش «Account Verification» بر روی «Verification management» کلیک کنید.

آموزش تصویری احراز هویت (وریفای) حساب پرفکت مانی
احراز هویت حساب پرفکت مانی ۲

فرآیند تایید حساب کاربری شامل ۳ مرحله است که باید آن‌ها را به ترتیب انجام دهید. لازم به ذکر است که برای احراز هویت خود باید هر سه مرحله را به درستی به انجام برسانید.

مرحله اول: تایید و تصدیق نام

ابتدا باید نام خود را تایید کنید. برای تایید نام باید یک نسخه اسکن شده از سند هویتی مانند گواهینامه رانندگی یا پاسپورت خود را در قسمت مشخص شده بارگذاری کنید. می‌توانید با گوشی تلفن همراه خود عکس بگیرید. عکس باید دارای زمینه سفید و فرمت JPG باشد. پس از آن، پرفکت مانی، نامی که در حساب خود ثبت کردید را با نام اسناد شما مقایسه می‌کند و در صورت انطباق اطلاعات آن را تایید می‌کند.

توجه: اغلب اوقات پرفکت مانی عین مدرک را تایید می‌کند اما گاهی اوقات از شما خواسته می‌شود که آن را ترجمه کنید. بنابراین ابتدا نسخه فارسی را ارسال کنید و اگر از شما خواسته شد که ترجمه ارائه دهید، می‌توانید با نرم‌افزارهای ویرایش تصویر مثل فتوشاپ این کار را به راحتی انجام دهید. گاهی اوقات از شما خواسته می‌شود برای انجام این‌کار به دارالترجمه‌های رسمی مراجعه نمایید.

اگر بنا به دلایلی نام شما در سند هویتی با نامی که در فرم پرفکت مانی وارد نمودید تطابق ندارد، پیش از انجام مراحل احراز هویت و بارگذاری مدارک، از قسمت ویرایش اطلاعات پروفایل اقدام به ویرایش نام خود کنید.

از آن‌جایی که فرآیند کنترل و اعتبارسنجی داده‌ها و مدارک شما به صورت دستی صورت می‌پذیرد، ممکن است ۳ تا ۵ روز به طول بیانجامد، پس باید کمی صبور باشید.

آموزش تصویری احراز هویت (وریفای) حساب پرفکت مانی

مرحله دوم: تایید آدرس

در مرحله‌ی بعدی، باید آدرسی را که هنگام افتتاح حساب وارد نمودید را تایید کنید. برای این‌ کار باید یک نسخه اسکن شده از قبوض خدماتی که نام و آدرس شما درآن ذکر شده باشد تهیه و در بخش مربوط به آن بارگذاری کنید. قبوض خدماتی در واقع همان قبض آب، برق، گاز و تلفن است که توسط شرکت ارائه‌دهنده این خدمات به آدرس محل زندگی شما ارسال می‌شود.

باید این نکته را به خاطر داشته باشید که نباید مدت زمان زیادی از تاریخ صدور قبض شما گذشته باشد. شایان ذکر است که نام و آدرسی که در قبض آمده باید دقیقا منطبق بر نام و آدرسی باشد که در فرم پرفکت مانی وارد نمودید. اگر هیچ قبضی به نام شما صادر نمی‌شود، می‌توانید از قبض تلفن همراه استفاده کنید.

روش‌های دیگری همچون دانلود فرمت‌های خام قبوض و کارت شناسایی و در نهایت تغییر اطلاعات آن با نرم‌افزارهای ویرایش تصویر مانند فوتوشاپ نیز یکی از راه‌های دور زدن هزینه ترجمه مدارک است. اما باید در نظر داشته باشید که ریسک این روش بالاست و در صورتی که تیم پرفکت مانی تشخیص دهد که مدارک شما جعلی است ممکن است حساب شما را مسدود کند.

مرحله سوم: تایید شماره تلفن

مرحله آخر تایید اعتبار حساب و احراز هویت تایید شماره تلفن است. از طرف پرفکت مانی با شما تماس گرفته خواهد شد و کدی که توسط یک سیستم خودکار تولید شده است، برای شما خوانده می‌شود. این کد را بر روی کاغذی یادداشت کنید و آن را وارد فرمی که در وب‌سایت برای آن در نظر گرفته شده، وارد کنید. اگر کد وارد شده صحیح باشد، وضعیت شماره تلفن شما به verified تغییر وضعیت خواهد داد.

اگر احراز هویت شما رد شده باشد، احتمالا بخشی از اطلاعات و مدارکی که ارائه کردید ناقص و یا نادرست است. در این‌صورت، دلایلی که به واسطه آن مدارک شما مورد تایید قرار نگرفت به شما اعلام خواهد شد. آن‌گاه مشکل را برطرف کنید و بار دیگر برای احراز هویت اقدام کنید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

54 دیدگاه
مهدی
مهدی
1 سال قبل

مدرک اپلود شده که برای تاییدیه ادرس هست حتما باید ب زبان انگلیسی ترجمه شده باشه
چون من هر چی مدرک ارسال میکنم قبول نمیکنه

blue
blue
1 سال قبل

راه حلی برای مشکل عدم دریافت تماس تلفنی سراغ ندارید؟

میلاد ح
میلاد ح
2 سال قبل

سلام عرض ادب من هم متاسفانه مشکل عدم تماس از سوی پرفکت مانی دارم و تمام اپراتورهای ایران و تلفن ثابت هم وارد کردم ولی تماس گرفته نشده الان دو هفته است که هرروز فقط درام شماره عوض میکنم ولی تماس گرفته نمیشه و پشتیانی پرفکت مانی هم مشکل از شماست و کسی جز شما با این مشکل مواجه نیست

امین
امین
2 سال قبل
پاسخ  میلاد ح

من همین الان شماره ام رو در پرفکت مانی وریفای کردم. اپلیکیشن TextNow رو نصب کنید و بعد از ثبت نام یه شماره رایگان از آمریکا انتخاب کنید. دقت کنید شماره آمریکا رو انتخاب کنید اوکی هست و هیچ مشکلی نداره. بعد شمارتونو تو حساب پرفکت مانی ثبت کنید، در جا باهاتون تماس گرفته میشه و یه کد چهار رقمی دو دفعه خونده میشه. با نوشتن کد، همون موقع حسابتون وریفای میشه.

Milad Heidari sani
Milad Heidari sani
2 سال قبل
پاسخ  امین

برنامه textnow در ایران قابل دسترس نیست شما چجوری تونستی نصب و راه اندازی کنید؟ چون من این راه رو رفتم ولی نتونستم این برنامه رو راه اندازی کنم نسخه قدیمیش رو نصب تونستم نصب کنم ولی برای راه اندازی میگه باید آپدیت شه که من با هر vpn انجام دادم نشد که نشد ....

امین
امین
2 سال قبل

من نسخه جدیدشو از اپ استور نصب کردم و بقیه مراحل بدون مشکل طی شد

فرهاد
فرهاد
2 سال قبل

من جهت تایید تماس صوتی ، شماره مجازی گوگل ویس رو دادم ، تماس هم میگیرن ولی تلفن گویا اعلام میکنه عدد 1 رو وارد یا عدد 2 جهت ادامه مکالمه ، هرکدوم میزنم قطع میشه کدوم عدد وارد کنم اساتید عزیز

امیرحسین
امیرحسین
3 سال قبل

من مدارکو فرستادم ولی میگن حتما باید ترجمه شده و تو دفتر اسناد رسمی مورد عنایت قرار گرفته شده باشه اینا چطوری بدون هیچ مشکلی وریفای کردن؟

Mohamad
Mohamad
3 سال قبل

ببخشید این پیغامو بمن داد میشه کمک کنید دقیقن چیکار کنم
نام و آدرس شما باید به انگلیسی قابل خواندن باشد یا روی تصویر به انگلیسی ترجمه شود (اطلاعات ترجمه شده در کنار تصویر اصلی).

علی کرمی
علی کرمی
3 سال قبل

سلام خسته نباشید من وریفای حساب پرفکت مانی رو تمام مراحلش انجام دادم و تایید شد ولی قسمت تایید شماره تلفن هم شماره ایرانسل و همراه اول و شماره ثابت زدم ولی تایید نشد الان اگه بخوام یه تراکنش انجام بدم هنوز کارمزدش همون 2 درصد هست؟؟

آرین حائزی
آرین حائزی
3 سال قبل

سلام من تو قسمت وریفای حساب پرفکت دو مرحله اول و انجام دادم در قسمت سوم شمارمو که با فرمت +98 انجام میدم زنگ‌نمیزنم چی‌ کار باید کرد راه حلی پیدا شده؟لطفا راهنمایی کنین

محمود علینژاد
محمود علینژاد
3 سال قبل

تلفن منزل را وارد کنید

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
3 سال قبل

سلام بله شماره‌ها مسدودشده یا از سمت ایرانه یا از سمت شرکت پرفکت مانی

h.z
h.z
3 سال قبل

سلام ببخشید یک سوال داشتم اینکه شماره همراه من در پرفکت مانی تایید نمیشه این شماره همراه با 98+ هم شروع میشه با پروفایل هم یکی هست حتی شماره موبایل های مختلف هم امتحان کردم اما تماس خودکار صورت نمیگیره لطفا راهنماییم کنید

آرین حائزی
آرین حائزی
3 سال قبل
پاسخ  h.z

تونستین مشکل و حل کنین

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
3 سال قبل
پاسخ  h.z

سلام بله چنین مشکلی گزارش شده و مشخص نیست مربوط به کجاست
یا از سمت ایران مسدوده یا از سمت پرفکت مانی

علی
علی
3 سال قبل

سلام متاسفانه من هم در مرحله ورود شماره تلفن همراه به مشکل برخوردم با پیش کد ۹۸+ و ۹۱۲ هم زدم قبول نکرد میشه یه راهنمایی بفرمایید برای من؟<

محمود علینژاد
محمود علینژاد
3 سال قبل
پاسخ  علی

تلفن ننزل را وارد کنید

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
3 سال قبل
پاسخ  علی

سلام بله این مشکل رو چند نفر دیگر هم گزارش دادن. هنوز راه‌حلی پیدا نشده و ممکنه از سمت ایران یا شرکت باشه.

مسعود سلیمانی
مسعود سلیمانی
2 سال قبل

من مشکل رو حل کردم . غیر منطقی نشون میده ولی جواب داد . باید شمارتون ایرانسل باشه . علاوه بر این باید کشور فیلتر شکن رو عوض کنید مثلا اگه با فرانسه رفته بودید با سوییس برید . برای من درست شد و جواب داد.