پیش فروش نات کوین و تبدیل امتیاز؛ آموزش خرید و فروش NFT ووچر Notcoin

پیش فروش نات کوین و تبدیل امتیاز؛ آموزش خرید و فروش NFT ووچر Notcoin

سازندگان نات کوین طی پستی در کانال تلگرامی خود اعلام کردند که بازیکنان برتر این بازی می‌توانند از طریق ربات تلگرامی آن اقدام به خرید ووچر یا کوپن نات کوین که همان NFT نات کوین است، کنند؛ یعنی می‌توانند اقدام به تبدیل امتیاز نات کوین کنند. طبق گفته سازنده‌ها، کسانی که این ووچرها را دارند می‌توانند قبل از عرضه رسمی نات کوین‌هایشان را معامله کنند.

این کوپن‌ها، توکن‌های غیرمثلی (NFT) فعالی در بلاک چین تون هستند و به بازیکنان سطح بالا (دارندگان بیش از ۱۰ میلیون نات کوین) اجازه می‌دهد تا توکن‌های نات کوین خود را پیش از آنکه ایردراپ آن در آینده انجام شود، معامله کنند.

فرایند پیش‌فروش نات کوین در بازارِ پیش از عرضه (Pre-Market) ممکن است برای کاربرانی که آشنایی چندانی با ارزهای دیجیتال ندارند پیچیده باشد. این کاربران می‌توانند تا زمان عرضه نات کوین در بازار اصلی (تا فروردین) منتظر بمانند بعد نات کوین‌های خود را راحت‌تر به فروش برسانند. کاربران ایرانی باید توجه داشته باشند که با توجه به تحریم‌ها، بهتر است که از کیف پول داخلیِ خود تلگرام استفاده نکنند و بهترین گزینه برای آنها نرم‌افزارهای کیف پول مستقل مانند تون کیپر (Tonkeeper.com) است.

کوپن یا ووچر نات کوین چیست؟

ووچر یا کوپن نات کوین راهی برای شروع معاملات نات کوین با استفاده از موجودی بازی تلگرامی شما قبل از عرضه توکن‌ها در بلاک چین و کسب ارزش است. تنها بازیکنان نات کوین می‌توانند کوپن‌ها را به صورت همتا به همتا (Peer-to-Peer) صادر کرده و قیمت فروش را نیز در بازار گِت جمز (Getgems) تعیین کنند.

بیشتر بخوانید: نات کوین (Notcoin) چیست؟

پس از راه‌اندازی توکن نات کوین، دارندگان کوپن‌ها می‌توانند آنها را با توکن نات کوین (NOT) مبادله کنند. کاربران همچنین می‌توانند بدون خرید کوپن تا راه‌اندازی توکن منتظر بمانند و موجودی حساب خود را مستقیماً به توکن NOT تبدیل کنند.

قیمت ووچر نات کوین چقدر است؟

حداقل مقدار نات کوین استخراج شده مورد نیاز برای تبدیل به کوپن، ۱۰ میلیون کوین است. همچنین کوپن‌های ۱۰۰ میلیون کوینی نیز برای کاربران در دسترس خواهد بود. به این ترتیب، این کوپن‌ها تنها برای بازیکنان حرفه‌ای که حداقل تعداد کوین‌های جمع‌آوری شده توسط آنها ۸ رقمی بوده، در دسترس است.

هیچ‌کس نمی‌داند قیمت توکن نات کوین چقدر خواهد بود. قیمت این توکن در زمان عرضه حتی ممکن است صفر باشد؛ بنابراین، در هنگام معامله کوپن چنین احتمالاتی را نیز در نظر بگیرید. اما نکته کلیدی درباره کوپن‌ها این است که بازیکنان می‌توانند پیش از ایردراپ، تصویر و حدسی کلی درباره ارزش آتی این ارز دیجیتال داشته باشند.

بازار پیش از عرضه امکان لیست‌شدن توکن NOT را با استفاده از حق امتیاز فراهم می‌کند؛ بر این اساس، ۲۰ درصد از درآمدهای ناشی از عرضه کوپن‌ها در قالب NFT به نقدینگی برای عرضه توکن نات کوین در آینده اختصاص خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: NFT چیست؟ همه چیز درباره توکن غیرمثلی

بازار گت جمز (Getgems) چیست؟

به‌طور خلاصه، گت جمز یک بازار خریدوفروش توکن‌های غیرمثلی (NFT) است که بر بستر بلاک چین تون ایجاد شده است. برای استفاده از این وب‌سایت کافی است کیف پول TON خود را به این بازار وصل کنید. این بازار به شما این امکان را می‌دهد تا NFT یا کالکشن‌های خود را ضرب کنید، انتقال دهید و آنها را خریدوفروش کنید.

آموزش پیش فروش نات کوین و تبدیل امتیاز به Notcoin

پیش از شروع توجه داشته باشید که برای پیش فروش باید حداقل ۱۰ میلیون نات کوین داشته باشید. به طور کلی برای تبدیل امتیاز نات کوین به ووچر و شرکت در پیش فروش مراحل زیر را طی کنید:

 • نصب کیف پول مناسب برای TON
 • بازکردن ربات و کلیک روی گزینه ترید
 • پرداخت کارمزد تولید کوپن و دریافت
 • لیست کردن ووچر روی گت جمز
آموزش پیش فروش نات کوین و تبدیل امتیاز به Notcoin

نکته مهم: اگرچه هزینه کارمزدهای بلاک چین تون بسیار اندک است، اما اکیداً توصیه می‌کنیم برای اجرای آسان و سریع‌تر عملیات‌های خود در بازار، موجودی معادل بیش از ۱.۱ دلار تون کوین در کیف پول خود داشته باشید.

تبدیل امتیاز نات کوین به ووچر NFT

پیش فروش نات کوین و تبدیل امتیاز؛ آموزش خرید و فروش NFT ووچر Notcoin

برای پیش‌فروش نات کوین‌ها، شما ابتدا باید آنها را به کوپن یا ووچر تبدیل کنید. برای تبدیل نات کوین از موجودی حساب خود به ووچر NFT، باید از طریق ربات تلگرامی نات کوین اقدام کنید.

 • کیف پول تون کوین را نصب و مقداری TON در آن داشته باشید؛ در ابتدا باید اطمینان حاصل کنیم که تون کوین کافی برای پرداخت هزینه‌های مربوط به ووچر NFT را در کیف پول خود دارد. بهتر است حداقل ۲ تون کوین (معادل حدود ۶ دلار) داشته باشید. برای تهیه تون کوین می‌توانید از صفحه خرید تون کوین اقدام کنید.
 • ربات نات کوین (t.me/notcoin_bot) را باز کنید و بر روی دکمه Trade در صفحه اصلی کلیک کنید. اگر این گزینه را ندارید، تیم نات کوین اعلام کرده است که گزینه ترید با برطرف‌شدن مشکلات فنی، به‌تدریج برای کاربران باز خواهد شد.
 • مقدار کوپن‌ها را انتخاب کنید. نات کوین‌ها در قالب بسته‌های ۱۰ میلیونی و ۱۰۰ میلیونی قابل عرضه در بازار پیش‌ از عرضه هستند.
 • کیف پول تون خود را وصل کنید و کارمزد بلاک چین برای ضرب کوپن NFT خود که معادل ۰.۱ دلار است را بپردازید. با انجام این کار، یک ووچر NFT دریافت می‌کنید که معادل همان نات کوین‌های شماست.
 • ظرف چند دقیقه، کوپن در کیف پول تون شما ظاهر می‌شود.
پیش فروش نات کوین و تبدیل امتیاز؛ آموزش خرید و فروش NFT ووچر Notcoin

لازم به ذکر است که کوپن نات کوین تنها در داخل ربات تلگرامی بازی نات کوین قابلیت ایجاد و انتشار دارد و نیازی به ایجاد NFT جداگانه‌ای از طریق بازار Getgems وجود ندارد. فقط کوپن‌های تأییدشده را می‌توان در این بازار معامله کرد.

لطفا توجه داشته باشد که اگر تراکنش خود را تأیید کرده‌اید، در نهایت کوپن را دریافت خواهید کرد. همچنین اگر به هر دلیلی سفارش خود را تکمیل نکردید، پس از منقضی‌شدن سفارش شما (۱۵ دقیقه بعد سفارش منقضی می‌شود) موجودی شما به حسابتان بازگردانده خواهد شد.

می‌توانید کوپن‌های پیش از عرضه نات کوین را در بازار Getgems بخرید یا به فروش برسانید. همچنین پس از راه‌اندازی رسمی توکن نات کوین، می‌توانید کوپن‌های خود را با توکن نات کوین مبادله کنید.

توسعه‌دهندگان این پروژه توصیه کرده‌اند که کاربران و علاقه‌مندان اخبار مربوط به نات کوین و کوپن‌ها را تنها از طریق کانال تلگرام و حساب کاربری آن در شبکه اجتماعی اکس دنبال کرده و معاملات کوپن‌ها را نیز فقط در بازار Getgems انجام دهند.

چگونه ووچر نات کوین خود را بفروشیم؟

برای شروع معامله، کیف پول خود را به پلتفرم گت جمز getgems.io متصل کرده و مجموعه Notcoin Pre-Market را باز کنید.

چگونه نات کوین‌های خود را پیش‌فروش کنیم؟ آموزش گام به گام
 1. اگر می‌خواهد کوپن نات کوین خود را بفرشید، گزینه My NFTs را انتخاب کرده و سپس با دنبال‌کردن دستورالعمل‌هایی که به شما نشان داده می‌شود، کوپن‌های خود را برای فروش لیست کنید!
 2. با کلیک بروی نماد گوشه بالای سمت راست می‌توانید به پروفایل خود دسترسی پیدا کنید. از اینجا می‌توانید تمام NFTها/ کوپن‌های خود را ببینید.
 3. به صفحه NFT بروید و روی دکمه Put on Sale کلیک کنید.
 4. پس از اطمینان از اینکه همه چیز به درستی انجام شده است، تراکنش را در کیف پول تأیید کنید و هزینه کارمزد برای فهرست‌کردن NFT کوپن خود برای فروش در بلاک چین را بپردازید.

مینت ووچر نات کوین یعنی چه؟

مینت (Mint) یا ضرب کردن نات کوین یعنی ایجاد توکن است و به فرایند ایجاد NFT و قراردادن آن بر بستر بلاک چین گفته می‌شود. در حین ضرب کردن، یک آدرس مشخص به توکن غیرمثلی اختصاص داده شده و مکان آن نیز در بلاک چین مشخص می‌شود. فرایند ضرب‌کردن مقداری هزینه کارمزد به همراه دارد؛ اما در شبکه تون این هزینه بسیار کم است و حدود ۰.۱ دلار می‌شود.

بهترین کیف پول برای تبدیل امتیاز نات کوین

تون کیپر (Ton Keeper)

تون کیپر، یک کیف پول غیرامانی و امن برای ذخیره‌سازی، ارسال و دریافت رمزارز تون کوین و سایر توکن‌های مبتنی بر بلاک چین TON است. این کیف پول توسط بنیاد تون توسعه یافته و به طور رسمی توسط تلگرام پشتیبانی می‌شود. برای دانلود این کیف پول می‌توانید از سایت tonkeeper.com استفاده کنید.

تون کیپر با رابط کاربری ساده و بصری خود، استفاده آسان و امنی را برای کاربران در سطوح مختلف تجربه فراهم می‌کند. این کیف پول از الگوریتم‌های رمزنگاری پیشرفته برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال شما استفاده می‌کند و کلیدهای خصوصی را به طور کامل در دستگاه شما ذخیره می‌کند.

تون هاب (TonHub)

تون هاب، یک کیف پول غیرامانی و پیشرفته برای بلاک چین TON است که به شما امکان ذخیره‌سازی، ارسال و دریافت رمزارز تون کوین و سایر توکن‌های مبتنی بر TON را می‌دهد. این کیف پول توسط تیمی مجرب و متخصص در زمینه بلاک چین توسعه یافته و قابلیت‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهد که آن را از سایر کیف پول‌های TON متمایز می‌کند.

تون هاب انتخابی ایده‌آل برای کاربران باتجربه است که به دنبال یک کیف پول قدرتمند و انعطاف‌پذیر برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال خود در بلاک چین TON هستند.

سؤالات متداول

آیا خرید کوپن تنها راه برای دریافت توکن نات کوین است؟

خیر. شما به سادگی می‌توانید بدون داشتن کوپن منتظر پایان مرحله استخراج بمانید و در نهایت پس از راه‌اندازی توکن، موجودی حساب خود را به صورت مستقیم به نات کوین تبدیل کنید یا از طریق ایردراپ توکن‌ها را دریافت کنید. همچنین پس از پایان این مرحله، توکن نات کوین در صرافی‌های ارزهای دیجیتال در دسترس خواهند بود و می‌توانید از طریق صرافی‌ها آن را بخرید یا به فروش برسانید.

کوپن نات کوین را چطور با توکن نات کوین معامله کنیم؟

در حال حاضر توکن Notcoin عرضه نشده است؛ به همین دلیل امکان معامله آن وجود ندارد. شما می‌توانید از طریق وب‌سایت ارز دیجیتال و صفحات ما در شبکه‌های اجتماعی مختلف، از آخرین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

آیا تمام کاربران بازی می‌توانند با موجودی حساب خود کوپن تون کوین تهیه کنند؟

کوچک‌ترین کوپن‌های در دسترس، معادل ۱۰ میلیون کوین بازی هستند. این بدان معناست که تنها کاربرانی که در بازی توانسته باشند حداقل ۱۰ میلیون کوین به دست آوردند، امکان تهیه کوپن با موجودی حساب خود را دارند.

قیمت کوپن‌ها توسط چه کسانی و چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت کوپن‌ها توسط دارندگان آنها تعیین می‌شود و کف قیمت نیز بر اساس مکانیسم عرضه و تقاضا بازار تعیین می‌شود.

اگر کل موجودی حساب یک کاربر در بخش بوست بازی (مالتی‌تپ و انرژی) از دست رفت، چه باید کرد؟

در این باره نباید نگران بود. توسعه‌دهندگان می‌گویند کسانی که زحمت کشیده‌اند، پاداش خواهند گرفت. برای مطلع‌شدن از جدیدترین اطلاعیه‌ها و خبرها در این باره می‌توانید به کانال تلگرام رسمی پروژه بپیوندید و همچنین از طریق وب‌سایت ارزدیجیتال و صفحات آن در شبکه‌های اجتماعی اطلاعات خود را به‌روز نگه‌دارید.

حق امتیاز مجموعه‌های کلکسیون کوپن بازار پیش از عرضه نات کوین چگونه است؟

حق امتیاز مجموعه‌های کلکسیونی کوپن‌های نات کوین در بازار پیش از عرضه، ۲۰ درصد است. تمام وجوه و درآمد ناشی از حق امتیاز صرف هزینه‌های عرضه توکن در آینده خواهد شد.

قیمت کوپن را چگونه تعیین کنیم؟

باید ارزیابی کنید که چه قیمتی برای شما جذاب‌تر خواهد بود و سپس آن را با قیمت کوپن‌هایی با نام مشابه در مجموعه‌های موجود در بازار مقایسه کنید. در چنین شرایطی می‌توانید تصویر روشن‌تری از قیمت مناسب برای کوپن خود داشته باشید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه قبل

سلام از کجا بفهمیم که ناتکوین هامون رو به ووچر تبدیل کردیم یا نه
چون قبلاً چندتا گزینه رو زده بودم و نمی‌دونستم این گزینه ها چیه بخاطر همین میگم

سبحان
سبحان
3 ماه قبل

من این روش انجام دادم هیچی نیاورد ۱۰هزارتامم رفت

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
3 ماه قبل

سلام
میخواستم بدونم الان باید امتیاز نات کوین و به ووچر NFT
تبدیل کنیم؟

Ashkan khezli
Ashkan khezli
3 ماه قبل

درود به نظر من صبر کنید بهتره من خودمم 20میلیون دارم صبر کنید با فروش همگانی ارز نوپا معمولا با شکست مواجه میشه آدمای موفق تو ترید برعکس عمومن وقتی همه میفروشن اونا میخرن وقتی همه میخرن اونا میفروشن اینو یادتون باشه