در کشور‌های مختلف چقدر بیت کوین نیاز دارید که تا پایان سال ۲۰۲۵ پولدار محسوب شوید؟

در کشور‌های مختلف چقدر بیت کوین نیاز دارید که تا پایان سال ۲۰۲۵ پولدار محسوب شوید؟

شما نیز احتمالاً تا‌کنون داستان‌های موفقیت سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال را شنیده‌اید. برخی از این افراد با سرمایه‌ای اندک به این بازار جذاب و پرنوسان وارد شده‌اند و مدتی بعد میلیون‌ها دلار سود به‌دست آورده‌اند و بعضی از این ثروتمندان حتی کمتر از ۲۰ سال دارند.

اگر با خواندن این داستان‌ها به سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال علاقه‌مند شده‌اید، مهم است بدانید که همه سرمایه‌گذاران و هولدر‌های بازار میلیونر نمی‌شوند؛ زیرا به‌درستی نمی‌دانند که باید چه میزان ارز دیجیتال بخرند و چگونه در این بازار سرمایه‌گذاری کنند.

اگر به ظرفیت رشد بلندمدت ارز‌های دیجیتال اعتقاد دارید، بیت کوین (BTC) می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد و میزان بیت کوین مورد‌نیاز شما برای ثروتمند‌شدن، موضوعی است که در‌ادامه آن را بررسی می‌کنیم. آمار مرتبط با تعداد بیت کوین‌های مورد‌نیازی که در این مطلب مطالعه می‌کنید، ترجمه‌ای از یادداشت منتشر‌شده در سایت مدیوم است. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

بیت کوین؛ محبوب‌ترین ارز دیجیتال پرنوسان بازار

در این مقاله، سرمایه‌گذاری چندین‌ساله را بررسی می‌کنیم. سرمایه‌گذاری بلندمدت که به آن هودل یا هولد (HODL) گفته می‌شود، فرایندی است که در آن سرمایه‌گذار ارز دیجیتال خود را برای طولانی‌مدت ذخیره می‌کند و این موجودی را در این بازه زمانی نمی‌فروشد.

اولین قدم برای بررسی تعداد بیت کوین‌های مورد‌نیاز این سرمایه‌گذاری، تخمین قیمت این ارز دیجیتال در آینده است. برای پیش‌بینی قیمت آینده بیت کوین، می‌توانیم روند و تاریخچه قیمتی بیت کوین را بررسی کنیم.

بیت کوین مانند دیگر ارز‌های دیجیتال بازار در سال‌های گذشته نوسان‌های زیادی را تجربه کرده است. با‌این‌حال، با بررسی نمودار قیمتی آن متوجه می‌شویم که این ارز دیجیتال تا امروز به‌طور‌مداوم موفق شده است از کف قیمتی‌اش فاصله بگیرد و اوج جدیدی ثبت کند.

اوج قیمتی بیت کوین در هر دو سال

تکرار‌های این روند در سال‌های گذشته تضمینی برای رخ‌دادن دوباره آن در آینده نیست. واقعیت این است که در بازار ارز‌های دیجیتال وقوع هر اتفاقی امکان‌پذیر است و بار‌ها روند‌های قیمتی حرفه‌ای‌ترین سرمایه‌گذارها و تریدر‌های بازار را نیز غافل‌گیر کرده‌اند. بنابراین، به‌هیچ‌وجه نمی‌توان با قاطعیت روند قیمتی یک ارز دیجیتال را در چند ماه و چند سال آینده پیش‌بینی کرد.

توجه به این نکته نیز مهم است که بیت کوین جهش شدید و چندبرابری قیمتش در سال ۲۰۲۱ را مدیون همه‌گیری کرونا و سیل جدیدی از سرمایه‌گذاران بود؛ روندی که بعید است به‌زودی مشابه آن را ببینیم و احتمال رخ‌دادن رشد‌های چند‌صد‌درصدی و ناگهانی بیت کوین کم است.

با کاهش قیمتی ارز‌ها و ورشکستگی‌های مختلفی که در سال ۲۰۲۲ در بازار ارز‌های دیجیتال رخ داد، اعتماد عمومی به این بازار کاهش پیدا کرده است و خروج برخی از بازیگران بزرگ از این بازار را شاهد هستیم.

باوجوداین، همچنان نگاه‌های بسیاری به این بازار است و حتی در بازار نزولی نیز به ناگهان یکی از ارزها توجهات را به خود جلب می‌کند و سپس حجم عظیمی از سرمایه به آن وارد می‌شود. این روند نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران همچنان آماده ورود دوباره و سرمایه‌گذاری در بازار هستند؛ بنابراین، با ایجاد شرایط مناسب و هیجان و جذابیت دوباره بیت کوین، این ارز دیجیتال باردیگر می‌تواند اوج قیمتی جدیدی را ثبت کند.

محبوب‌ترین ارز دیجیتال بازار همچنان ظرفیت زیادی برای رشد دارد و آماده است تا در فرصت مناسب، سود سرشاری را نصیب سرمایه‌گذاران خود کند. این مقاله براساس پیش‌بینی و فرضیه نوشته شده است؛ یعنی زمانی‌که در بازه‌ای ۲.۵ساله بیت کوین موفق می‌شود به سطوح ۶۸,۷۸۹ و ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

در این فرضیه، شما بیت کوین‌های خود را در مارس۲۰۲۳ (خرداد۱۴۰۲) به قیمت حدودی ۲۵,۰۰۰ دلار می‌خرید و سپس آن‌ها را ۲.۵ سال بعد و در آگوست۲۰۲۵ (آبان۱۴۰۴) به قیمت ۶۸,۷۸۹ یا ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌فروشید. با مشخص‌کردن قیمت بیت کوین و به‌خاطرسپردن این فرضیه، حال می‌توانیم سؤال اصلی مقاله را بررسی کنیم.

مقدار بیت کوین موردنیاز برای ثروتمندشدن در کشور‌های جهان چقدر است؟

با‌توجه‌به اینکه هر کشور شرایط اقتصادی و اجتماعی خاص خود را دارد، برای پاسخ به این پرسش برخی از کشور‌ها را در ۵ قاره آمریکای‌شمالی، آمریکای‌جنوبی، اروپا، آفریقا و آسیا بررسی می‌کنیم.

علاوه‌بر بررسی میزان بیت کوین‌های مورد‌نیاز برای ثروتمند‌شدن، اطلاعات مهم و مفیدی درباره بازار ارز‌های دیجیتال هر قاره و کشور نیز ارائه داده‌ایم تا دید مناسبی از بازار کشور‌های مختلف جهان به‌دست‌ آورید. این داده‌ها از آخرین گزارش‌های وب‌سایت تحقیق و تحلیلی triple-a استخراج شده‌اند.

آمریکای‌شمالی و آمریکای‌جنوبی

براساس آخرین داده‌های منتشرشده، در سال ۲۰۲۳ بیش از ۵۴میلیون نفر در آمریکای‌ شمالی صاحب ارز‌های دیجیتال هستند. در آمریکای‌جنوبی نیز ۳۳میلیون نفر دارنده ارز دیجیتال هستند و در بازه یک‌ساله ژوئن۲۰۲۱ تا ژوئن۲۰۲۲، معاملات ارز‌های دیجیتال در این قاره رشد ۴۰درصدی تجربه کرد.

برزیل و آرژانتین و کلمبیا از‌جمله کشور‌های آمریکای‌ لاتین هستند که بیشترین دارندگان و کاربران ارز‌های دیجیتال را ازآنِ خود کرده‌اند.

آمریکا

با‌توجه‌به قدرت اقتصادی آمریکا و اثرگذاری جهانی تصمیماتی که در این کشور گرفته می‌شود، بازار آمریکا برای ارز‌های دیجیتال اهمیت بسیاری دارد. در سال‌های گذشته با محبوبیت ارز‌های دیجیتال در سراسر دنیا، سرمایه‌گذاری مردم آمریکا نیز در بازار ارز‌های دیجیتال افزایش یافته است و آمار‌ها از افزایش آگاهی و تعداد کاربران این بازار در آمریکا خبر می‌دهند.

آمریکا ازجمله کشور‌هایی است که هزینه‌های زندگی و خدمات در آن سرسام‌آور است. بنابراین، سرمایه‌گذاران آن به بیشترین میزان بیت کوین برای ثروتمند‌شدن نیاز دارند.

برای ثروتمند شدن در آمریکا، باید حداقل ۲.۲ میلیون دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند آمریکایی نیازمند فروش ۵۰ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۲۹.۵ بیت کوین با قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۵۰۱.۲۵ میلیون دلار۲.۱۹ میلیون دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۲۹.۵۷۴۰ هزار دلار۲.۲۱ میلیون دلار

برزیل

در آمریکای‌جنوبی، مردم برزیل از‌جمله طرفداران ارز‌های دیجیتال شناخته می‌شوند و براساس جدیدترین داده‌ها، ۷.۸درصد از مردم این کشور صاحب ارز‌های دیجیتال هستند. محبوبیت ارز‌های دیجیتال در برزیل به‌حدی است که این کشور به‌عنوان بازار اصلی ارز‌های دیجیتال آمریکای‌ لاتین معرفی می‌شود.

در کشور برزیل علاوه‌بر بیت کوین، علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری و استفاده از استیبل کوین‌ها وجود دارد. برای ثروتمند شدن در برزیل، باید حداقل ‍‍۱۱۸ هزار دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند برزیلی نیازمند فروش ۲.۷ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۱.۵۸ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۲.۷۶۷.۶ هزار دلار۱۱۸ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۱.۵۸۳۹.۵ هزار دلار۱۱۸.۵ هزار دلار
بیت کوین مورد نیاز در کشورهای قاره آمریکای شمالی و جنوبی

اروپا

با وجود فعالیت گسترده شرکت‌ها و برنامه‌های ارز دیجیتالی در این قاره، مردم کشور‌های اروپایی علاقه زیادی به ارز‌های دیجیتال نشان نداده‌اند و بعد از قاره اقیانوسیه، اروپا کمترین دارنده ارز‌های دیجیتال را دارد.

انگلیس

در میان کشور‌های اروپایی، مردم کشور انگلیس از علاقه‌مندان ارز‌های دیجیتال به‌شمار ‌می‌روند و جدیدترین داده‌ها حاکی از سرمایه‌گذاری حدود ۱۰درصد از مردم این کشور در ارز‌های دیجیتال است. تقریباً ۶۰درصد از دارندگان ارز‌های دیجیتال در این کشور ۱۸ تا ۳۴ سال دارند که بیت کوین و دیگر آلت کوین‌های بازار را خریده‌اند.

بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال در کشور انگلستان است و براساس آمار‌های منتشر‌شده سال ۲۰۲۲، در بیش از ۶۲ درصد از سبد سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

برای ثروتمند شدن در انگلیس، باید حداقل ۸۰۰ هزار دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند انگلیسی نیازمند فروش ۱۸.۵ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۱۱ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۱۸.۵۴۶۰ هزار دلار۸۱۰ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۱۱۲۷۵ هزار دلار۸۲۵ هزار دلار

اسپانیا

در سال‌های گذشته، علاقه مردم اسپانیا به ارز‌های دیجیتال به‌طور‌مداوم افزایش یافته است. در‌حالی‌که در سال ۲۰۲۱ تنها ۲.۵ درصد از اسپانیایی‌ها در ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده بودند، گزارش‌ها نشان داد که در اواخر سال ۲۰۲۲ حدود ۷ درصد از مردم این کشور حداقل یک بار از ارز‌های دیجیتال استفاده کرده‌اند.

برای ثروتمند شدن در اسپانیا، باید حداقل ۷۱۲ دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند اسپانیایی نیازمند فروش ۱۶.۳ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۹.۵ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۱۶.۳۵.۴۰۷ هزار دلار۷۱۳ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۹.۵۲۳۷.۵ هزار دلار۲.۵۷۱ هزار دلار

آلمان

براساس داده‌های منتشرشده در سال ۲۰۲۲، بیش از ۶ درصد (حدود ۵ میلیون نفر) از مردم آلمان صاحب ارز‌های دیجیتال هستند. در آلمان ارز‌های دیجیتال بیشتر توجه میان‌سالان را به خود جلب کرده‌اند و ۶۷ درصد از سرمایه‌گذاران ۲۵ تا ۴۴ ساله هستند.

با وجود افزایش میانگین درآمد در این بازه سنی، مردم این کشور درمقایسه‌با انگلیس سرمایه کمتری را به بازار وارد کرده‌اند. حدود ۴۰ درصد از دارندگان آلمانی ارز‌های دیجیتال، تنها کمتر از ۱,۰۰۰ یورو دارایی دراختیار دارند؛ در‌حالی‌که ۶۳ درصد از دارندگان انگلیسی ارز‌های دیجیتال بیش از ۱,۰۰۰ پوند (۱,۱۴۰ یورو) موجودی دارند.

برای ثروتمند شدن در آلمان، باید حداقل ۵۲۲ هزار دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند آلمانی نیازمند فروش ۱۲ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۷ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۱۲۳۰۰ هزار دلار۵۲۵ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۷۱۷۵ هزار دلار۵۲۵ هزار دلار
بیت کوین مورد نیاز در کشورهای قاره اروپا

آفریقا

با‌توجه‌به حقوق کم و وضعیت اقتصادی دشوار مردمان بسیاری از کشور‌های این قاره، کسب سود از نوسان‌های قیمتی ارز‌های دیجیتال جذابیت بسیاری پیدا کرده و قاره آفریقا میزبان بسیاری از سرمایه‌گذاران و علاقه مندان ارز‌های دیجیتال است. در سال‌های گذشته، میزان سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال این قاره افزایش یافته است و بسیاری در تلاش‌اند تا از این راه درآمد دلاری کسب کنند.

آفریقا‌ی‌ جنوبی

آفریقای‌ جنوبی سهم بزرگی از دارندگان ارز‌های دیجیتال این قاره را ازآنِ خود کرده است و براساس آخرین آمار، حدود ۱۰ درصد (۵.۸ میلیون نفر) در این کشور دارنده ارز دیجیتال هستند. افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله ۳۳ درصد از دارندگان ارز‌های دیجیتال این کشور را تشکیل می‌دهند و این موضوع نشان می‌دهد ارز‌های دیجیتال در میان جوانان این کشور محبوب است.

بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال در آفریقای‌جنوبی است و ۸۰ درصد سرمایه‌گذاران آن را در کیف پول‌های خود نگه‌داری می‌کنند. برای ثروتمند شدن در آفریقای جنوبی، باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند اهل آفریقای‌جنوبی نیازمند فروش ۲.۳ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۱.۴ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۲.۳۵۷.۵ هزار دلار۱۰۰ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۱.۴۳۵ هزار دلار۱۰۵ هزار دلار

مصر

مصر از‌جمله کشورهای قاره آفریقاست که قانون‌گذاری سخت‌گیرانه‌ای برای ارزهای دیجیتال ندارد و فضای مناسبی را برای سرمایه‌گذاری و فعالیت در این بازار فراهم می‌کند. به‌همین‌دلیل، کشور مصر در گزارش چینالیسیس (Chainalysis) درباره پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲، در میان سی کشور برتر در جایگاه بیست‌و‌چهارم قرار گرفت.

مصر نیز با مشکلات اقتصادی و تورم مواجه است و مردم این کشور معمولاً از ارزهای دیجیتال برای حفظ ارزش پس‌انداز و سرمایه‌های خود استفاده می‌کنند. براساس آخرین داده‌های منتشرشده، حدود ۳ درصد (بیش از ۳ میلیون نفر) از کل جمعیت مصر دارنده ارز دیجیتال هستند.

برای ثروتمند شدن در مصر، باید حداقل ۷۷ هزار دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند مصری نیازمند فروش ۱.۷۶ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۱.۰۳ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۱.۷۶۴۴ هزار دلار۷۷ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۱.۰۳۲۵.۷ هزار دلار۷۷.۳ هزار دلار
بیت کوین مورد نیاز در کشورهای قاره آفریقا

آسیا و خاورمیانه

جمعیت قاره آسیا بیش از ۴.۷ میلیارد نفر است و با‌توجه‌به این آمار، طبیعی است که اکثر سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال در این قاره هستند. براساس جدیدترین داده‌های منتشر‌شده، بیش از ۲۶۰ میلیون مالک ارز‌های دیجیتال در آسیا و خاورمیانه حضور دارند؛ درحالی‌که مجموع کل دارندگان ارز‌های دیجیتال در قاره‌های آمریکای‌ شمالی، آمریکای‌ جنوبی، اروپا، آفریقا و اقیانوسیه بیش از ۱۳۳ میلیون نفر هستند.

مانند قاره آفریقا، در خاورمیانه نیز با‌توجه‌به شرایط اقتصادی بد بسیاری از کشور‌ها معاملات و سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال گسترش پیدا کرده است و این دارایی‌های دیجیتال راه‌حلی برای محافظت در‌برابر بحران‌های اقتصادی و تورم و فرصت‌های طلایی برای کسب سود و ثروتمندشدن را در‌اختیار مردم این منطقه قرار داده‌اند.

ژاپن

با‌توجه‌به نظارت قوی دولت ژاپن، این کشور به محیط مناسبی برای سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های ارز دیجیتال تبدیل شده است. ژاپن جزو اولین کشور‌های جهان است که ارز‌های دیجیتال را به‌عنوان یکی از ابزارهای پرداختی به رسمیت شناخت و تا‌به‌امروز به‌عنوان یکی از حامیان شکوفایی صنعت ارز‌های دیجیتال عمل کرده است.

باوجوداین، مردم ژاپن استقبال چشمگیری از این دارایی‌های دیجیتال نکرده‌اند و براساس جدیدترین داده‌های منتشر‌شده، تنها ۴ درصد (حدود ۵ میلیون نفر) از جمعیت ژاپن صاحب ارز‌های دیجیتال هستند.

برای ثروتمند شدن در ژاپن، باید حداقل ۶۵۱ هزار دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند ژاپنی نیازمند فروش ۱۴.۸۷ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۸.۶۸ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۱۴.۸۷۳۷۱.۷ هزار دلار۶۵۱.۱ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۸.۶۸۲۱۷ هزار دلار۶۵۱ هزار دلار

چین

با وجود سخت‌گیری‌ها و ممنوعیت‌های مختلف دولت چین در بازار ارز‌های دیجیتال، این دارایی‌ها در این کشور همچنان پرکاربردند و ۵.۵ درصد از جمعیت این کشور (بیش از ۱۹ میلیون نفر) صاحب ارز دیجیتال هستند. در‌حالی‌که بیت کوین یکی از ارز‌های دیجیتال محبوب در میان سرمایه‌گذاران چینی به‌شمار می‌رود، دولت این کشور با سرمایه‌گذاری و استفاده از این ارز دیجیتال مخالف است.

ناگفته نماند به‌مرور‌زمان و در سال‌های آینده با عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، پیش‌بینی می‌شود تا سهم بیت کوین از کیف پول دارندگان ارز‌های دیجیتال این کشور کاهش پیدا کند.

برای ثروتمند شدن در چین، باید حداقل ۳۶۶ هزار دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند چینی نیازمند فروش ۸.۳۶ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۴.۸۸ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۸.۳۶۲۰۹ هزار دلار۳۶۶ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۴.۸۸۱۲۲ هزار دلار۳۶۶ هزار دلار

امارات

در منطقه خاورمیانه، امارات از‌جمله کشور‌های پیشرو در توسعه و پشتیبانی از ارز‌های دیجیتال است. داده‌ها نشان می‌دهند که بیش از یک‌سوم مردم این کشور حداقل یک بار از ارز‌های دیجیتال استفاده کرده‌اند که آمار بسیار درخورتوجهی است.

با‌توجه‌به اقتصاد قدرتمند امارات متحده عربی، تعداد بیت کوین مورد‌نیاز برای ثروتمند‌شدن در این کشور بسیار زیاد است و با انگلیس برابری می‌کند.

برای ثروتمند شدن در امارات، باید حداقل ۸۳۰ هزار دلار دارایی خالص داشته باشید؛ پس شهروند اماراتی نیازمند فروش ۱۸.۹۶ بیت کوین با قیمت ۶۸,۷۸۹ دلار یا ۱۱.۰۷ بیت کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلار است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۱۸.۹۶۴۷۴ هزار دلار۸۳۰.۲ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۱۱.۰۷۲۷۶.۷ هزار دلار۸۳۰.۳ هزار دلار

ایران

با‌توجه‌به داشتن بیشترین جمعیت در بین کشور‌های خاورمیانه، محبوبیت و افزایش استفاده از ارز‌های دیجیتال در ایران اهمیت بسیاری در این منطقه دارد. در نتیجه شرایط بد اقتصادی و تحریم‌ها، استفاده از ارز‌های دیجیتال در میان مردم کشور گسترش پیدا کرده و به‌عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد دلاری شناخته شده است.

در سه سال گذشته، استفاده و سرمایه‌گذاری از ارز‌های دیجیتال در ایران رشد بسیار زیادی کرده است. صرافی نوبیتکس در گزارش سالانه خود اعلام کرده است که تعداد کاربرانش از ۳۹۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۲ رسیده است.

متأسفانه آمار دقیقی از میزان دارندگان حال‌حاضر ارز‌های دیجیتال کشور وجود ندارد. جدیدترین گزارش منتشر‌شده در‌باره این‌ موضوع به اردیبهشت ۱۴۰۰ برمی گردد که در آن، خبرگزاری مهر از ورود ۱۲ میلیون نفر ایرانی به بازار ارز‌های دیجیتال خبر داد.

همچنین با‌توجه‌به نبود شفافیت مناسب در حوزه اقتصادی کشور، از میزان حقوق و درآمد اطلاعات دقیقی در دست نیست که در محاسبه میزان بیت کوین مورد‌نیاز برای ثروتمند‌شدن مشکلاتی ایجاد می‌کند.

برای بررسی این موضوع داده‌های کشور لبنان را بررسی کردیم؛ کشوری که براساس برخی داده‌ها پس از ایران بیشترین تورم را دارد. در این کشور برای پولدار‌شدن حداقل به ۵۱ هزار دلار سرمایه نیاز دارید.

در‌ادامه این مقاله، حداقل دارایی خالص دارایی یک فرد پولدار در ایران را به‌صورت تخمینی ۱۰۰ هزار دلار (حدود ۵ میلیارد تومان) در نظر گرفتیم؛ در‌نتیجه شهروند ایرانی برای پولدار‌شدن با بیت کوین، نیازمند فروش ۲.۳ بیت کوین ۶۸,۷۸۹ دلاری یا ۱.۳۴ بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری است.

قیمت فروش BTCتعداد BTC مورد نیازهزینه خریدسود خالص
۶۸,۷۸۹ دلار۲.۳۵۷.۵ هزار دلار۱۰۰.۷ هزار دلار
۱۰۰,۰۰۰ دلار۱.۳۴۳۳.۵ هزار دلار۱۰۰.۵ هزار دلار
بیت کوین مورد نیاز در کشورهای قاره آسیا و منطنقه خاورمیانه

جمع‌بندی

همان‌طور‌که با مطالعه این مقاله متوجه شدید، تعداد بیت کوین‌های مورد‌نیاز برای پولدار‌شدن در هر کشور بسته به شرایط اقتصادی متفاوت است. همچنین، به این نکته باید اشاره کنیم که داده‌های این مقاله ساده شده‌اند و بسیاری از عوامل مانند مالیات، نحوه کسب درآمد، پیداکردن کار و میانگین حقوق در نظر گرفته نشده‌اند. این عوامل می‌توانند خرید بیت کوین‌های مورد‌نیاز را در کشوری درمقایسه‌با کشور دیگر آسان‌تر یا دشوارتر کند.

با‌این‌حال، روند پولدار‌شدن فرضیه در تمامی کشور‌های بررسی‌شده یکسان و فقط کافی است بیت کوین‌های خود را بخرید و سپس در کیف پولی امن مانند کیف پول‌های سخت‌افزاری ذخیره کنید تا در زمانی‌که بیت کوین به اوج‌های قیمتی رسید، آن‌ها را بفروشید.

ناگفته نماند که گفته‌های این مقاله صرفاً بررسی فرضیه است و قبل از خرید و سرمایه‌گذاری در بیت کوین، باید بدانید که بازار ارز‌های دیجیتال پیچیدگی‌های بسیاری دارد و هیچ‌وقت نمی‌توان روند‌های قیمتی آینده ارز‌های دیجیتال را با قاطعیت پیش‌بینی کرد. بنابراین قبل از هر اقدامی، زمان بگذارید، تحقیقات خود را انجام دهید، میزان ریسک را محاسبه کنید و تمام سرمایه و پس‌انداز خود را به بیت کوین تبدیل نکنید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

8 دیدگاه
میثم خان
میثم خان
9 ماه قبل

چه مطلبی بود نوشتی😂
وقتی بیت کوین دوبرابر بشه پول تو ام دوبرابر میشه
حالا یه میلیون بذاری میشه دو میلیون
یه میلیارد بذاری میشه دو میلیارد
اینهمه داستان نداره که
پولدار بودنم یه چیز نسبیه
یکی با یه میلیارد میگه من پولدارم
یکی با صد میلیاردم نمیگه من پولدارم😂😂😐😐

حسین
حسین
11 ماه قبل

من1000ریال دارم تاسال1450پولدار مبشم خخخخخخ

مجتبی
مجتبی
11 ماه قبل

مطلب واقعا مسخره ای بود
از اولش دوباره بخون تا تهش خودت متوجه میشی چی نوشتی عاخه
اگه مطلب خاصی ندارید لازم نیست ، مقالات زرد و بدرد نخور بزنید. این بده

محمد
محمد
11 ماه قبل
پاسخ  مجتبی

دقیقا این چه مطلب مزخرفی بود:)طرف چه بیکاری بوده نشسته این مزخرفاتو حساب و کتاب کرده..اینجور حساب و کتابهارو کسایی که تازه 2ماهه وارد بازار شدن و رویاپردازی میکنن دارن

خدای بیت کوین
خدای بیت کوین
11 ماه قبل

پس با این حساب بنده حقیر ثروتمندم

میترا
میترا
11 ماه قبل

لطفا بفرمایید دقیقا چه معیارهایی برای ثروتمندی در این مقاله لحاظ شده؟! تو ایران با 5 میلیارد تومان حتی نمیشه یه خونه درست و حسابی تو پایین شهر پایتختش خرید، چه برسه بخوای با این مقدار پول ثروتمند به حساب بیای!
تو ایران کم کمش 50 میلیارد تومن برای داشتن یه زندگی مرفه لازمه.

بهنام
بهنام
11 ماه قبل

همان میلیارد میلیارد ۲۱ بوست ۳

A.m
A.m
11 ماه قبل

فقط ایرانه که با سه تا بیت کوین پولدار میشی😂