هنگ‌کنگ برای استفاده از ارز دیجیتال ملی چین با بانک خلق وارد مذاکره شد

هنگ‌کنگ برای استفاده از ارز دیجیتال ملی چین با بانک خلق وارد مذاکره شد

بانک مرکزی هنگ‌کنگ، به‌عنوان نهاد مالی این منطقه خودمختار، اعلام کرده است که در حال انجام مذاکرات برای همکاری با بانک مرکزی چین برای آزمایش یوان دیجیتال است.

به گزارش کوین دسک، مذاکرات برای جزئیات این همکاری در جریان است. به‌گفته یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی هنگ‌کنگ، این منطقه قصد دارد از یوان دیجیتال برای انجام نقل‌وانتقالات مالی برون‌مرزی استفاده کند و در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های موردنیاز است.

ادی یو (Eddie Yue)، در بیانیه‌ای گفت:

از آنجا که یوان در هنگ‌کنگ [هم] استفاده می‌شود و وضعیت یوان الکترونیکی همانند پول نقد در چرخه است، می‌تواند یک گزینه جایگزین پرداخت برای کسانی باشد که از هنگ‌کنگ به چین یا برعکس تراکنش برون‌مرزی انجام می‌دهند.

هنوز مشخص نیست که این برنامه آزمایشی چه زمانی به‌صورت رسمی آغاز خواهد شد.

چین مدت‌هاست که تمرکز خود را روی استفاده‌های داخلی ارز دیجیتال خود که باعنوان «DC/EP»، به‌معنای «ارز دیجیتال/پرداخت الکترونیک»، معطوف کرده است. هدف از یوان دیجیتال تسهیل پرداخت‌های خرد عنوان شده است. هنگ‌کنگ یکی از قدرت‌های اقتصادی برتر آسیاست و تلاش برای استفاده از یوان دیجیتال در آنجا، حاکی از قصد چین برای واردکردن یوان به سیستم اقتصاد جهانی است.

کریستوفر هوی (Christopher Hui)، وزیر خزانه‌داری هنگ‌کنگ، ماه اکتبر (مهر) در شورای قانون‌گذاری این کشور عنوان کرده بود که هنگ‌کنگ بیشتر در حوزه پرداخت‌های عمده و تراکنش‌های برون‌مرزی به استفاده از یوان دیجیتال علاقه دارد. مسئله‌ای که با اهداف یوان دیجیتال تا حدودی در تضاد است.

بانک مرکزی چین، به‌عنوان بزرگترین بانک این کشور، طی برنامه‌های آزمایشی مختلفی، قصد بررسی و تست ارز دیجیتال ملی خود را دارد. سوژو یکی از شهرهایی که است ثبت‌نام برای استفاده از این ارز دیجیتال را آغاز کرده است. افراد واجد شرایط در این طرح، می‌توانند یوان‌های دیجیتال خود را در فروشگاه‌های منتخب خرج کنند. پیش‌تر نیز شاهد اجرای برنامه‌های مشابه در شهر شنژن بودیم که فاصله چندانی با هنگ‌کنگ ندارد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
moein moradi
moein moradi
۳ سال قبل

به خدا اگه این ارز های دیجیتال بشن پول ملی و دولت ها بهش دسترسی داشته باشن یک فاجعه به وجود میاد .

م آرمان نیک
م آرمان نیک
۳ سال قبل
پاسخ  moein moradi

درود این توجیه درستی نیست دوست من . هم اکنون مگر حساب های ریالی همه ی ما یک عدد اعتباری نزد بانک مرکزی نیست ؟