بزرگترین ریسک برای بیت کوین چیست؟ تحلیل‌گر مطرح پاسخ می‌دهد

بزرگترین ریسک برای بیت کوین چیست؟ تحلیل‌گر مطرح پاسخ می‌دهد

یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار ارزهای دیجیتال از عوامل مهمی نام برده است که می‌توانند در بلند‌مدت تأثیری نزولی بر قیمت بیت کوین داشته باشند.

به گزارش دیلی هودل، آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، تحلیل‌گر کهنه‌کار بازار ارزهای دیجیتال و هم‌بنیان‌گذار مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، اخیراً از بزرگ‌ترین خطراتی نام برده است که بازار بیت کوین را تهدید می‌کنند.

پامپلیانو در قسمت جدید برنامه یوتیوبی بست بیزینس شو (The Best Business Show) از عوامل نزولی نام برده است که می‌توانند در بلندمدت بر قیمت بیت کوین تأثیر داشته باشند.

این تحلیل‌گر مطرح گفته است:

برخلاف تصور طرفداران این ارز دیجیتال، بیت کوین به یک ارز [رایج] تبدیل نخواهد شد و این موضوع از تبدیل‌شدن بیت کوین به یک بازار هدف جلوگیری خواهد کرد. [ارزش بازار] بیت کوین نهایتاً می‌تواند به [بازار] طلا برسد که اساساً ابزاری برای ذخیره ارزش است. از آن در پرداخت‌های روزمره استفاده نخواهد شد و بنابراین ممکن است قیمت باز هم افزایش یابد اما این رشد محدود خواهد بود.

پامپلیانو در ادامه به عواملی اشاره کرد که می‌توانند بر رشد قیمت بیت کوین تأثیر منفی بگذارند. او می‌گوید:

مورد دوم این است که در نهایت متوجه خواهیم شد ساتوشی ناکاموتو کیست و اگر به هویت او پی ببریم ممکن است مشخص شود که آدم بدی است و [به همین خاطر] نمی‌خواهیم بدانیم او چه کسی است، چراکه این موضوع می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد.

پامپلیانو در ادامه گفت:

مورد بعدی این است که هیچ‌کس در موارد خاص، مانند پرداخت‌های برون‌مرزی، از [بیت کوین] استفاده نمی‌کند. [بیت کوین] کُند و گران است و این موارد مربوط به مشکلات فنی آن است.

این تحلیل‌گر افزود:

مسائل نامشخصی هم وجود دارد مانند اینکه آیا دولت‌ها در آینده به‌دنبال ممنوع‌کردن، قانون‌گذاری، دریافت مالیات، متوقف‌کردن یا غیرقانونی اعلام کردن بیت کوین و مواردی از این دست خواهند رفت یا خیر.

با وجود تمام این مسائل، پامپلیانو گفته است خطری هم وجود دارد که می‌تواند یکپارچگی شبکه بیت کوین را تهدید کند.

او در این باره گفته است:

تصور می‌کنم این بهترین بحثی است که می‌توان مطرح کرد و در واقع این همان چیزی است که آن را بزرگ‌ترین خطر برای بیت کوین می‌دانم. این مسئله منتقدان را بسیار عصبانی خواهد کرد چراکه هیچ ربطی به عوامل خارجی ندارد. روند توسعه همچنان ادامه دارد. روند به‌روزرسانی بیت کوین همچنان ادامه دارد و بسیار روش‌مند و فوق‌العاده هدفمند است. عمداً کُند پیش می‌رود و شامل فیلترها و بررسی‌های امنیتی زیادی است. با این حال ممکن است از نظر فنی یک باگ در کد آن وجود داشته باشد، مانند اینکه ناخواسته خود را به دردسر انداخته باشید!

با وجود این معیارهای خطرآفرین، پامپلیانو می‌گوید که بیت کوین همچنان دارایی جذابی است.

این تحلیل‌گر مطرح می‌گوید:

دلیل جذابیت بیت کوین این است که [با وجود آن] به دارایی دیگری با بازدهی بیشتر نیاز ندارم و حریص نخواهم بود. چیزی را می‌خواهم که بهترین بازدهی اقتصادی را داشته باشد، ضمن اینکه می‌دانم در ۵۰ سال آینده چنین اتفاقی خواهد افتاد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه