چرا نباید یک کوین را فقط از روی ارزش بازار آن قضاوت کرد

چرا نباید یک کوین را فقط از روی ارزش بازار آن قضاوت کرد

تا به حال اسم کوینی به نام “u.cash”به گوشتان خورده؟ باید شنیده باشید. چراکه جز ۲۵ رمزارزِ برتر در دنیا است، بر اساس ارزش بازار(market cap) این ارز بالاتر از Stratis و Omisego و Zchash قرار دارد.
در تاریخ ۱۲ فوریه(۲۳ بهمن) با آمدن u.cash به رده ی بالای ۲۱ ام, این ارز مورد توجه پوشش رسمی رسانه ها قرار گرفت،به تعداد کاربران آن اضافه شد و به طرز قابل توجهی مورد اقبال قرار گرفت ولی مشخص شد که u.cash یک کوین بدرد نخور و خارج از رده است که صعود ارزش بازارِ آن ثابت میکند که نمیتوان یک “کوین” را فقط از روی ارزش آن در بازار قضاوت کرد.

جعل کن تا نتیجه بگیری

به طور گسترده پذیرفته شده که ارزش یک ارز در بازار که به صورت حاصل مجموع ارزش تمام کوین های موجود در بازار ضرب در آخرین قیمت معامله شده آن در بازار محاسبه میشود, که یک محاسبه ی خام و نپخته است.
ارزش بازار در حد یک راهنمای تقریبی برای اندازه ی یک رمزارز کارآمد است ,اما در بعضی موارد به شدت اشتباه عمل میکند. u.cash یک مورد مناسب برای اثبات این امر است.
موارد مشکوکی مانند altcoin و یا shitcoin مانند موارد ذکر شده کوین های فریبکارانه ای هستند که از ناکجا آباد آمدند تا در جایگاه ۱۰۰ ام رتبه بندی رمزارزها قرار بگیرند.

 

هر کس با دانش کم از معیار های موجود در باراز ارز میداند که بازی با سیستم بسیار ساده است و برای ساخت shitcoin با ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار کافیست که در یک صرافی که به اندازه خودِ کوین مزخرف است برای معامله قرار دهید و هر کوین را به ارزش ۱ دلار بفروشد و با یک چشم به هم زدن ارزشی بالاتر از بیت کوین پیدا میکند.
این همان ترفندی بود که dentacoin را در ماه اخیر به رده ی ۲۱ ام در رده بندی رمزارزها بالا آورد حالا همان کار را برای u.cash میکند.

چرا نباید یک کوین را فقط از روی ارزش بازار آن قضاوت کرد
معاملات این “کوین” از طریق BTC-Alpha, سایت روسی مشکوکی که در انگلستان به ثبت رسیده با فقط ۶۰۰ ممبر در تلگرام و کمتر از ۲۰۰۰ فالور در توییتر و لوگویی که از مسترکارت تقلید کرده ولی به دلیل قرار داشتن در Coinmarketcap برای شرکت در سیستم رده بندی رسمی رمزارزها واجد شرایط به حساب میاید.

چرا نباید یک کوین را فقط از روی ارزش بازار آن قضاوت کرد

بالا رفتن با افزایش عرضه توسط خودت

۳۲۵ میلیارد Dentacoin  و ۸.۶ میلیارد u.cash در گردش اند که یکی از دلایل صعود کاذب ارزش آن است.
اینکه u.cash نتیجه ی کلاهبرداری است یا نه اهمیت چندانی ندارد. چون در صرافی با نقدینگی پایین مانند BTC-Alpha  هر کسی یک نهنگ است و هر کوینی مستعد از بین رفتن است.

چرا نباید یک کوین را فقط از روی ارزش بازار آن قضاوت کرد

این گستره آلت کوین ها در سایت Coinmarketcap اغلب باعث به وجود آمدن جنبه تفریحی مشاهده کردن شده است، مخصوصا وقتی با میزان درصد سود توسط افراد فیلتر میشود.
با معیار هایی که بیان شد، این هفته “unity ingot” با ۳.۶۰۰٪ افزایش عملکرد بالایی داشته است ولی همانند u.cash تنها در یک صرافی کوچک در دسترس هست.

چرا نباید یک کوین را فقط از روی ارزش بازار آن قضاوت کرد

چرا نباید یک کوین را فقط از روی ارزش بازار آن قضاوت کرد

گرچه u.cash و unity ingot  نمونه های بسیار افراطی هستند ولی هر دو نشان دهنده ی این هستند که چرا نباید یک “کوین “را فقط از روی ارزش بازار آن قضاوت کرد.

 

 

نظر شما در ایناره چیست؟ مشاهدات و مستندات شما در این زمینه چه کوین هایی را شامل می شود؟ چه راه هایی برای اطمینان بیشتر از صحت و سلامت یک کوین وجود دارد؟ نظرات و ایده های خود را با ما در میان بگذارید

 

 

منبع: news.bitcoin
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
آرش
آرش
6 سال قبل

با سلام، راجب صرافی Btc alpha میخواستم بگم که، من توش حساب داشتم و دارم و هیچ مشکلی از نظر دپو و ویددراو نداشتم و این سایت امنیت بالایی هم داره.