دومین بانک سرمایه‌گذاری بزرگ جهان: رشد پذیرش بیت کوین هولدرهای آن را لزوماً ثروتمند نمی‌کند

دومین بانک سرمایه‌گذاری بزرگ جهان: رشد پذیرش بیت کوین هولدرهای آن را لزوماً ثروتمند نمی‌کند

گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، دومین بانک سرمایه‌گذاری بزرگ جهان که سابقه‌ای طولانی در مخالفت با ارزهای دیجیتال دارد، در تازه‌ترین صحبت‌های خود از امکان ثابت‌ماندن قیمت‌ها هم‌زمان با پذیرش بیشتر بیت کوین و ارزهای دیجیتال گفته است.

به گزارش کریپتو گلوب، کارشناسان گلدمن ساکس به‌تازگی هشدار داده‌اند که سرمایه‌گذاران نباید انتظار داشته باشند افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال باعث ثروتمندترشدن آنها شود. این مؤسسه سرمایه‌گذاری همچنین عنوان کرده که تحلیلگرانش حدس می‌زنند ممکن است با افزایش پذیرش، قیمت‌ها رشد نکنند.

زک پاندل (Zach Pandl) و ایزابلا روزنبرگ (Isabella Rosenberg)، تحلیلگران گلدمن ساکس، اخیراً یادداشتی منتشر کرده‌اند که در آن نوشته شده است ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، در چند سال اخیر شاهد رشد خوبی بوده‌اند و تا حدی همبستگی آنها با رشد ارزش سایر کلاس‌های دارایی‌ نیز مشاهده شده است.

آنها اضافه کردند که به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین با قیمت اقلام مرتبط با شاخص هزینه‌های مصرف‌کننده، نظیر نفت خام و همچنین تورم سربه‌سر و سهام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری همبستگی مثبت دارد. تمام این دارایی‌ها با نرخ بهره واقعی و ارزش دلار آمریکا در بازارهای جهانی همبستگی منفی دارند؛ یعنی خلاف جهت یکدیگر حرکت می‌کنند.

فروش اخیر بازار ارزهای دیجیتال همزمان با فروشی گسترده‌تر در بازارهای سهام رخ داد که باعث شد شاخص سهام نزدک (Nasdaq) حدود ۱۴ درصد از ارزش خود را طی ۳۰ روز از دست بدهد. هم‌زمان با آن، بیت کوین هم سقوطی ۲۱ درصدی را تجربه کرد.

تحلیلگر گلدمن ساکس نوشته است:

این مسئله (اشاره به پذیرش ارزهای دیجیتال) در حالی که احتمال دارد باعث افزایش قیمت شود، ممکن است میزان همبستگی قیمت ارزهای دیجیتال با سایر متغیرهای مربوط به بازارهای مالی را هم بیشتر کند. در این صورت دیگر کمتر می‌توان روی ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک کلاس دارایی برای متنوع‌ترکردن سبد سرمایه حساب باز کرد.

ارزش دلار اخیراً تحت‌تأثیر سیاست‌های پولی انقباضی فدرال رزرو (کاهش عرضه پول) و سایر بانک‌های مرکزی سراسر جهان، افزایش یافته است. موضع اخیر فدرال رزرو، علاوه بر دارایی‌های دیجیتال روی سهام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نیز تأثیر گذاشته است.

این تحلیلگران تخمین زده‌اند که «توسعه بیشتر فناوری بلاک چین، از جمله برنامه‌های کاربردی در متاورس، ممکن است روند تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال را تا حدی قابل‌پیش‌بینی کند». تحلیلگران گلدمن ساکس با این حال گفته‌اند که این دارایی‌ها «از عوامل اقتصاد کلان، از جمله سیاست پولی انقباضی بانک مرکزی مصون نخواهند بود».

این افراد چندی پیش هم برآورد کرده بودند که اگر بیت کوین نسبت به طلا در سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر مورد استفاده قرار گیرد و سهم بازار دارایی‌هایی ضدتورمی را از چنگ طلا خارج کند، قیمت آن ممکن است در آینده تا ۱۰۰٬۰۰۰ دلار افزایش پیدا کند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

8 دیدگاه
علیرضا -رضایی
علیرضا -رضایی
2 سال قبل

عرضه و تقاضا قیمت رو تعیین میکنه وقتی که همه دنیا بیان به سمت بیت مشخصه که تقاضا زیاد میشه و عرضه کم و قیمت بیت سرسام اور میشه.

بهمن
بهمن
2 سال قبل

یادمه گلدمن ساکس اوایل کرونا قیمت نفت رو تا 20 دلار پیشبینی کرد و اتفاق افتاد حتی تا 8 دلار هم ریزش کرد اما بعدش تا 88 دلار سعود کرد .
موسسات سرمایه گذاری و مالی بیشتر روی کوتاه مدت متمرکز هستند .خودشون هم میدونن اعداد و ارقام فعلی تو بلندمدت تبدیل به لبخند میشن

صدرا
صدرا
2 سال قبل

با افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال تقاضا برای آنها زیاد شده و قیمت افزایش می‌یابد حالا شما کارشناسان بزرگترین بانک هی پارو بزنین که به ساحل برسین...

به فنا دهنده دلار امریکا
به فنا دهنده دلار امریکا
2 سال قبل

پابزن برسی

sمهر
sمهر
2 سال قبل

واقعا نمی توان حدس زد که این کمپانی واقعا چه نظری روی ارز های دیجیتال دارد ؟ چیزی که می توان حدس زد این است که این ابر قدرت به هر طرف که باد وزیده چرخیده است !! اگر به اظهارات گذشته این کمپانی نگاه کنیم (حالا حداقل از سه سال پیش تا کنون .)مرتب در حال تغییر موضع خود بوده است ، وقتی ارز ها بالا رفته اند تعریف ..... تا آنجاییکه حتی راه انداختن استیل کوین خود را در مقطعی هم اعلام کرده بود . و هر موقع که بازار پایین بوده اظهارات متضادی را اعلام کرده است . خیلی ببخشید این کمپانی حتی نمیداند با خودش چند چند است . !!

ارشام روشان
ارشام روشان
2 سال قبل
پاسخ  sمهر

دقیقا

رسول مدانلو
رسول مدانلو
2 سال قبل

این از اون حرفا بود

مهری
مهری
2 سال قبل

بالاخره افزایش داره یاکاهس