گری‌اسکیل برای ارائه ETF بیت کوین مصمم است

گری‌اسکیل برای ارائه ETF بیت کوین مصمم است

گری اسکیل، بزرگ‌ترین صندوق مدیریت دارایی دیجیتال جهان، در پستی تأیید کرد که یک درخواست دیگر برای عرضه صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین را تسلیم نهادهای مربوطه کرده است. این شرکت قصد دارد صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود را به یک صندوق قابل‌معامله در بورس تبدیل کند.

به گزارش کوین دسک، گری اسکیل اعلام کرد نسبت به تبدیل صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل (GBTC) به صندوق قابل معامله در بورس ۱۰۰٪ متعهد است.

گری اسکیل، به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال جهان، در پستی در وب‌سایت خود درخواست مجدد ارائه صندوق قابل معامله در بورس را به کمیسیون بورس و ارواق بهادار آمریکا (SEC) تأیید کرد. گری اسکیل در این پست گفت:

ما در درجه اول می‌خواهیم روشن کنیم که نسبت به تبدیل صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل به صندوق قابل معامله در بورس، ۱۰۰٪ متعهد هستیم.

تأیید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین، یکی از اهداف صنعت ارز دیجیتال است که پیوسته در آمریکا دنبال شده، اما هرگز محقق نشده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در سال‌های اخیر ده‌ها درخواست را در این خصوص رد کرده است. برخی از ناظران صنعت ارز دیجیتال معتقدند صندوق قابل معامله در بورس امکان دسترسی سرمایه‌گذاران سنتی به بیت کوین را به‌عنوان یک بازیگر تعیین‌کننده و بدون نیاز به نگهداری مستقیم این دارایی فراهم می‌کند.

گری اسکیل در وب‌سایت خود نوشت:

گری اسکیل برای اولین بار سال ۲۰۱۶ درخواست خود را برای یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین ارائه داد و بیشترِ سال ۲۰۱۷ را به گفتگو با کمیسیون بورس و اوراق بهادار گذراند. درنهایت ما درخواست خود را پس گرفتیم؛ چراکه معتقدیم فضای نظارتی دارایی‌های دیجیتال به نقطه‌ای نرسیده است که بتوان چنین محصولی را به بازار عرضه کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل بیش از یک ماه است که زیر قیمت، بیت کوین را معامله می‌کند. در گذشته صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل معامله را با اضافه ارزش یا پریمیوم انجام داده است. براساس داده‌های به‌دست آمده از YCharts، معامله سهم‌های صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل در اواسط دسامبر با بیش از ۳۵٪ پریمیوم انجام شده است.

گمان تحلیل‌گران آن است که معامله بیت کوین با قیمت پایین‌تر در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل به‌دلیل رقابت در بازار است.

با صندوق بیت کوین آسپری (Osprey) و چندین صندوق قابل معامله بیت کوین کانادایی، سرمایه‌گذاران نهادی اکنون گزینه‌های بیشتری پیش روی خود دارند.

اوایل ماه مارس (اسفند) نیز کوین دسک اعلام کرد گری اسکیل در حال استخدام چندین متخصص در زمینه صندوق‌های قابل معامله در بورس است.

اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ali
ali
5 ماه پیش

اسمش بزاره بیت کوین یکم …اتریوم یکم

تکتم اصغری
تکتم اصغری
5 ماه پیش

عالی بود

امیر محراب
امیر محراب
5 ماه پیش

درود. تصویب ETF بیت کوین چه تاثیری میتونه بر روند قیمت و پذیرش گسترده تر داشته باشه؟

میلاد 1
میلاد 1
5 ماه پیش

سلام. هر ارزی تو صندوق گری اسکیل باشه عرضه میشه یا فقط بیت کوین؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off