دولت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان صنعت پذیرفت !

دولت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان صنعت پذیرفت !

دبیر شورای عالی فضای مجازی از پذیرفته شدن استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان صنعت توسط دولت خبر داد.

به نقل از ایبنا، ابوالحسن فیروزآبادی گفت:

مسئله‌ای که از اهمیت بالایی برخوردار است به موافقت و پذیرفتن استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان صنعت توسط تمامی نهادهای ذیربط ارتباط دارد.

وی درباره فعالیت ارزهای دیجیتال در کشور گفت:

ارزهای دیجیتال یکی از پدیده‌های مهم و جدید حوزه فناوری مالی به شمار می‌رود که با توجه به کارکردهای تسهیل کننده در زمینه پرداخت مورد توجه کشورها و بازارهای مالی قرار گرفته است؛ در همین راستا با توجه به اهمیت و رواج گسترده ارزهای دیجیتال و زمزمه‌ معامله‌های محدود بدون نظارت ارزهای دیجیتال در داخل کشور و همچنین گمانه زنی‌هایی مبنی بر کمک ارز دیجیتال به اقتصاد کشور در زمان تحریم، دولت در سال‌های اخیر تصمیم گرفت تا تصمیماتی جدی در این حوزه اتخاذ کند و به همین منظور نیز نهادهای ناظر در این حوزه پژوهش‌هایی را انجام دادند و هم اکنون کشور در مرحله انجام سیاست‌های اولیه و نهایی برای تعیین تکلیف مشارکت کنندگان در حوزه ارزهای دیجیتال است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه داد:

مسئله ارزهای دیجیتال با توجه به دستور دولت در یک سال اخیر مورد توجه ویژه مرکز ملی فضای مجازی بوده و بر همین اساس نیز جلساتی با نهادهای ناظر از جمله بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان بورس و اوراق بهادار، پلیس فتا، دادستانی کل کشور برگزار و در نتیجه هماهنگی و هم افزایی میان نهادهای ذیربط انجام و بهترین و بدترین سناریوها استخراج شد که البته در دو کمیسیون مرکز ملی فضای مجازی بررسی‌ها ادامه دارد.

سیاست‌ها و چارچوب‌های بانک مرکزی تا پایان ماه جاری اعلام می‌شود

دولت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان صنعت پذیرفت !

رییس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به تصمیم گیری نهایی برای ارزهای دیجیتال، گفت:

سیاست مرکز ملی فضای مجازی ساماندهی ارزهای دیجیتال است و بانک مرکزی به عنوان متولی حوزه ارزی کشور و نهاد مرجع تصمیم گیری تا پایان ماه جاری چارچوب‌ها و سیاست‌های نهایی برای معاملات و مشارکت استارت آپ ها و فعالان اقتصادی در حوزه ارزهای دیجیتال را اعلام می‌کند اما هنوز هیچ تصمیم گیری قطعی انجام نشده است.

ارز دیجیتال ملی ابزاری برای تبادل مالی با کشورهای دوست

دولت آبادی با بیان این که تولید ارز دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی جهت گیری امیدوار کننده‌ای است، گفت:

با توجه به فشارهای اقتصادی از طریق تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا و نیاز به ابزاری برای تبادل مالی میان کشورهای دوست و دارای روابط تجاری گسترده با کشور برنامه ایجاد ارز ملی مشترک در دستور کار قرار گرفت که این ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی گسترش پیدا کرد.

چشم انداز مثبت قانونی سازی ماینینگ (استخراج) ارزهای دیجیتال در ایران

دولت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان صنعت پذیرفت !

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به وضعیت تصمیم گیری برای ماینینگ به عنوان یکی از مهمترین انشعاب‌های این حوزه که برخی از بازیگران اکوسیستم ارزهای دیجیتال در آن فعالیت دارند، اظهار داشت:

در حال حاضر سیاست نهایی برای حوزه ماینینگ اعلام نشده اما در کارگروه‌های تخصصی مسئله استخراج و ایجاد مراکز مبادله ارز دیجیتال به عنوان صرافی در دستور کار بوده؛ مسئله‌ای که در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است به موافقت و پذیرفتن تمامی نهادهای ذیربط از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو و همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر شناسایی و دسته بندی استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان صنعت ماینینگ ارز دیجیتال اشاره داشت.

فیروزآبادی افزود:

در حوزه استخراج چشم انداز مثبت بوده و مرکز ملی فضای مجازی در تلاش است تا بستری برای قانونی سازی ماینینگ (استخراج) ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

14 دیدگاه
saeidpc
saeidpc
۵ سال قبل

از دوستان , تا حالا کسی شخصا خودش از سایت bitmain دستگاه سفارش داده براش بیارن ایران , ? اگه آره , بگه مشکلات سر راهش چی بوده و روال کاری خرید دستگاه از یه کشور دیگه چطوریه ? ممنون از سایت ارز دیجیتال

Ali
Ali
۵ سال قبل

بالاخره بیت کوین قانونی شد خرید و فروش و استخراجش یا ن؟اگه کسی میدونه و مردک معتبری داره بگه تا ما از بلاتکلیفی دربیایم

عباس
عباس
۵ سال قبل

ای کاش غیر قانونیش میکردن ! الان دست زیاد شده دیگه چند سال دیگه سود نداره
.ضمننا ارز دیجیتال : پیامی که برای ما از طرف شما میاد لینکی چیزی همراهش نیست یعنی فقط میگه به پیام شما پاسخ داده شده . پیشنهاد میکنم از یک پلاگین بهتر برای نظر استفاده کنید مثل پلاگین 7

محمد ایمان
محمد ایمان
۵ سال قبل

اگر این درست باشه ،
احتمال دارد کویر های ایران تبدیل به نیروگاه های خورشیدی تولید برق برای استخراج ارز ها تبدیل شود و ۸۰ میلیون آدم اگر متوجه و درک کنند چه سودی دارد استخراج ارز دیجیتال ، سختی شبکه بلاک چین ، تمام ارز ها بالا خواهد رفت البته هم زمان قیمت های ارز های دیجیتال بالا می رود و مشکل جدی تری که هست به شدت کارت گرافیک کم یاب می شود و مراکز بزرگ شخصی و نه نهادی و نه شرکتی مراکز بزرگ استخراج با کارت گرافیک توسط خود مردم درست می شود که ایران تبدیل به قوطب دوم استخراج در جهان می شود و در این خصوص باید نیروگاه های بسیار بزرگ خورشیدی در کویر لوت ایجاد شود احتمال می دهم تا ۵ سال دیگر مردم ایران کاملا متوجه موضوع استخراج شوند

با تشکر از نویسندگان این مقاله .

فردین
فردین
۵ سال قبل

تا 5 سال دیگه شانس بیارن مردم قحطی نشه شکر میکنن نخواستیم قوطب بشیم :D

hasan
hasan
۵ سال قبل

مامشکل برق خانه را هنوز حل نکردیم!!!!!!
در ضمن سختی شبکه بالا داره میره هر روز
در ضمن اون چین مگه میذاره کسی رقیبش بشه-3 سوت کل شبکه اش را 5 برابر میکنه
در ضمن مسئولین ما سواد این کارها را نداند در ضمن از بیت کویین خیلی بالاتر دارن
نفت گاز
مرگ بر نفت
مرگ بر نفت
مرگ برنفت
که کشور ما را بیچاره کرد وهمش شد منشا فساد برای بسیاری از مسئولین
و خوشگذارنی بسیاری از بیت مال بگیران

روح الله توکلی
روح الله توکلی
۵ سال قبل

دلت خوشه عمویی؟ اینها دنبال گرفتن مالیات هستند! فقط پول رو میبینند!

سجاد
سجاد
۵ سال قبل

تحلیل تکنیکال این هفته را از قلم نیندازید!
ممنون

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۵ سال قبل
پاسخ  سجاد

سلام فعلا تحلیل درستی از بازار به دستمون نرسیده به محض رسیدن منتشر میکنیم

AHB
AHB
۵ سال قبل

مشکل الان کشور گرانی و فقر و فساده هر اینارو درست کردید بیایید درمورد ماینینگ بحث کنید

گیر عجب آدمایی افتادیم

علی مردی
علی مردی
۵ سال قبل
پاسخ  AHB

فقر و گرونی با منابع ارزی درست میشه.هر راهی که بشه باهاش ارز به دست آورد.البته اگه این پول درست تقسیم بشه که نمیشه متاسفانه

امین
امین
۵ سال قبل

برادر اینها صرافیها رو قیلتر کردن
دیگه چه کشکی چه دوغی

گیشا
گیشا
۵ سال قبل

قرار نیست این پول تقسیم بشه ویژگی این پول اینه که غیرمتمرکز هست شما خودت باید اقدام به دسترسی کسب کنی ولی با بخش اول صحبتهای شما موافقم و میپسندم.

امیرحسین احمدی
امیرحسین احمدی
۵ سال قبل

آیا امیدی هست که سایتهایی مثل localbitcoins از فیلتر خارج بشن؟