مدیر ارشد گلدمن ساکس نسبت به آینده ارزهای دیجیتال خوش‌بین است

مدیر ارشد گلدمن ساکس نسبت به آینده ارزهای دیجیتال خوش‌بین است

سرپرست جهانی دارایی‌های دیجیتال در غول بانکی گلدمن ساکس (Goldman Sachs) به‌رغم ابراز نگرانی از کلاهبرداری‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، اظهارات خوش‌بینانه‌ای نسبت به آینده این بازار مطرح کرده و از گسترش مشارکت این بانک در این حوزه خبر داد.

به گزارش کوین دسک، متیو مک درموت (Mathew McDermott)، سرپرست جهانی دارایی‌های دیجیتال در گلدمن ساکس، در یک پرسش و پاسخ که روز جمعه در خبرنامه تحقیقاتی این شرکت منتشر شد، گفت که فضای ارزهای دیجیتال «به‌ویژه تا آنجا که مربوط به ذخیره‌سازی داغ می‌شود»، تنها یک کلاه‌برداری بزرگ تا تأثیر شدیداً منفی روی بازار فاصله داشت.

مک درموت که نظرات شخصی خود را بیان می‌کرد و به دیدگاه‌های تیم تحقیقاتی کاری نداشت، در پاسخ به پرسشی پیرامون خطرات پیش روی صنعت ارزهای دیجیتال، اظهار داشت که «اقدامات نظارتی متناقض» در کشورهای مختلف جهان می‌تواند مانع توسعه بیشتر فضای ارزهای دیجیتال شود.

کارشناس گلدمن ساکس که نزدیک به ۱۶ سال است در این بانک فعالیت دارد و پیش از این سرپرست جهانی تأمین مالی دارایی این شرکت بود، ضمن تشویق افراد برای واردشدن به این صنعت، ابراز اطمینان کرد که «شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال رشد خود را «بدون افزایش قابل‌توجهی در فعالیت‌های کلاه‌بردارانه» مدیریت کرده‌اند». وی گفت:

اینکه ما شاهد ظهور یک کلاس دارایی جدید باشیم، چیزی نیست که زیاد اتفاق بیفتد.

گلدمن ساکس مانند بسیاری دیگر از شرکت‌های بزرگ خدمات مالی در ابتدا نسبت به ارزهای دیجیتال تردید داشت، اما با افزایش مداوم تقاضا برای محصولات و خدمات سرمایه‌گذاری مرتبط با ارزهای دیجیتال در میان سرمایه‌گذاران، بر تردید خود غلبه کرد.

این بانک در ماه جاری میلادی در یک نامه خودمانی غیررسمی اعلام کرد که دو نوع ابزار مالی مشتقه مرتبط با بیت کوین را معامله کرده است و قصد دارد با تأمین‌کنندگان خدمات مالی ارزهای دیجیتال که به‌صورت گزینشی انتخاب شده‌اند، مشارکت خود را گسترش دهد. گلدمن ساکس همچنین به‌تازگی پلتفرمی برای اطلاع‌رسانی اخبار و قیمت‌های ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرده است.

مک درموت گفت که تازه‌ترین طرح‌های ابتکاری این شرکت از افزایش تقاضا در میان سرمایه‌گذاران نهادی و مدیران دارایی نشأت گرفته است. او افزود:

بخشی از مشتریان مدیریت دارایی که افراد و دفاتر خانوادگی ثروتمند هستند، در حال حاضر در این فضا بسیار فعال و به نوعی هدایت‌گر سایر سرمایه‌گذاران هستند.

او همچنین گفت:

آنها همچنان به بیت کوین علاقه‌مند هستند، اما در عین حال روی ارزش گسترده‌تری که ارزهای دیجیتال می‌توانند به‌همراه داشته باشند، تمرکز می‌کنند. آنها اتر را در چارچوب کلی اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) و اینکه این ارز دیجیتال چگونه می‌تواند بازارهای مالی را متحول کند، بررسی می‌کنند.

تیم دارایی‌های دیجیتال گلدمن ساکس در یک نظرسنجی که در ماه مارس سال جاری میلادی (اسفند- فروردین) میان ۲۸۰ مشتری این شرکت انجام شد، دریافت که از هر پنج پاسخ‌دهنده دو نفر به‌نوعی با ارزهای دیجیتال در ارتباط است، در حالی که سه نفر از هر پنج نفر قصد داشتند در سال آینده دارایی خود را افزایش دهند.

این گروه همچنین دریافت که فعالیت‌های معاملات آتی روزانه بیت کوین در بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME) در ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۹۰۰ درصدی داشته است.

این در حالی است که مک درموت تأکید کرد که گلدمن ساکس به‌دلیل چشم‌انداز مبهم تنظیم مقررات، تازه در حال شروع ارائه دسترسی به فضای ارزهای دیجیتال به مشتریان خود است.

به گفته مک درموت، این شرکت به دنبال ارائه ساختارهای وام‌دهی در حوزه ارزهای دیجیتال به مشتریان شرکتی و همچنین اوراق بهادار ساختاریافته است و امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین را از طریق صندوق سرمایه‌گذاری یا محصولات مشابه اوراق بهادار ساختاریافته برای مشتریان مدیریت دارایی خود فراهم خواهد کرد.

مک درموت اظهار داشت که اکنون مؤسسات احساس راحتی بیشتری با ریسک‌های تصدی‌گری که قبلاً آنها را ترسانده بود دارند و خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال اکنون بسیار امن‌تر است و اجرا و مدیریت ریسک به‌صورت چشمگیری بهبود یافته است.

او درباره نگرانی‌های زیست‌محیطی که به‌تازگی نقش مهمی در سقوط قیمت ارزهای دیجیتال داشت، گفت که شماری از سرمایه‌گذاران بالقوه ابراز نگرانی کرده‌اند و به‌دنبال گزینه‌های بهبودیافته‌تری برای پایداری هستند.

او افزود:

سرمایه‌گذاران مشتاق هستند که اخباری درباره استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی برای استخراج دارایی‌های دیجیتال بشنوند. در این راستا صندوق‌های سرمایه‌گذاری کربن‌خنثی (carbon neutral) که هزینه انتشار کربن استخراج ارز دیجیتال را محاسبه کرده و اعتباراتی را برای جبران تأثیرات زیست‌محیطی آن خریداری می‌کنند روی کار خواهند آمد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
میرهادی سیدی
میرهادی سیدی
۳ سال قبل

خوبه حوصله کنید

ناشناس میگه:
ناشناس میگه:
۳ سال قبل

ایول

فرهاد عباسپور
فرهاد عباسپور
۳ سال قبل

همينطور دادا

Siavash
Siavash
۳ سال قبل

بهترین ارز برای سودهای چندین برابری ارگو هست
ERG
در نظر داشته باشید

َعلی موسوی
َعلی موسوی
۳ سال قبل

اگه میخواید رو بهترین ارزهای دیجیتال تو سال 2021 سرمایه گذاری کنید پیشنهاد میدم این مقاله رو دنبال کنید..https://oke.io/iTmQ

وریا فیض بخش
وریا فیض بخش
۳ سال قبل

شیبا و دوج کوین بهترین ها هستند
خرید کنید اینده ای روشن در پیش روی سرمایه گذران با حوصله است

1986
1986
۳ سال قبل

خریدی باد کرده رو دستت حالا داری تبلیغش رو میکنی🤣🤣🤣

Saeid shafiei
Saeid shafiei
۳ سال قبل

دورد به شما که صادقانه نظر خودتونو میگید .من هم بی نهایت با نظر شما موافق هستم

محمدرضا
محمدرضا
۳ سال قبل
پاسخ  Saeid shafiei

پیام های رویا پردازانه رو دنبال نکنید الان خیلی ها در مورد دوج و شیبا حرف میزنن و پشت سر این دو ارز یه غول معامله گر ارز هست به نام ایلان ماسک که معلوم نیست تا کی این بازی رو ادامه میده و با استفاده از معروفیتش میخواد چه بلایی سر مردم بیاره

Mohammad
Mohammad
۳ سال قبل

به درک.