پیتر شیف: بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد و بعد از آن قیمتش صفر می‌شود!

پیتر شیف: بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد و بعد از آن قیمتش صفر می‌شود!

پیتر شیف (Peter Schiff)، طرفدار دوآتشه طلا و منتقد سرسخت بیت کوین که قبلاً گفته بود این ارز دیجیتال هرگز به ۵۰,۰۰۰ دلار نمی‌رسد، اکنون می‌گوید احتمال رسیدن آن به ۱۰۰,۰۰۰ دلار هم وجود دارد، اما سقوط آن به صفر غیرقابل‌اجتناب است.

به گزارش کوین تلگراف، در سال ۲۰۱۹ وقتی جو کرنن (Joe Kernen) مجری شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین در ماه مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) به ۵۵,۰۰۰ دلار می‌رسد، پیتر شیف (Peter Schiff) با تمسخر گفت که بیت کوین هرگز به ۵۰,۰۰۰ دلار هم نمی‌رسد.

قیمت بیت کوین دیروز با کمی تأخیر نسبت به پیش‌بینی کرنن، از مرز ۵۰,۰۰۰ دلار عبور کرد. این جهش در حالی انجام شد که بیت کوین طی ۷ روز قبل از آن، بیش از ۸ درصد رشد داشته است.

با این رشد، علاقه‌مندان به ارز دیجیتال در شبکه اجتماعی توییتر، از جمله پسر شیف، حرف‌های قبلی او را به خودش بازگرداندند.

شیف که مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری یورو پسفیک (Euro Pacific) و طرفدار طلا است، پس از آنکه پیش‌بینی‌های قبلی‌اش نادرست از آب درآمد، نرخ را بالاتر برد و گفت که رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار «غیرمحتمل نیست»، اما سقوط دائمی به‌سمت صفر «ناگزیر» است.

اسپنسر (Spencer) پسر شیف که طرفدار بیت کوین است، خیلی سریع به تمسخر پدرش پرداخت که به نظر می‌رسد توانایی اذعان به اشتباهش درباره بیت کوین را ندارد.

پیتر شیف: بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد و بعد از آن قیمتش صفر می‌شود!
توییت پیتر شیف و پسرش اسپنسر شیف

شیف که به دشمنی با بیت کوین مشهور است، در چند سال گذشته چندین پیش‌بینی اشتباه درباره قیمت این ارز دیجیتال داشته است. او بیشتر حامی سرمایه‌گذاری در طلا است.

در زمان سقوط بیت کوین در مارس ۲۰۲۰، شیف گفت که قیمت آن از ۴,۰۰۰ دلار هم پایین‌تر می‌رود. اما بعداً معلوم شد که پیش‌بینی او از سقف قیمت این ارز دیجیتال، کف آن بوده و بیت کوین صعودی بزرگ را تجربه کرد.

شیف سپس گفت که درباره رکورد جدید بیت کوین اشتباه کرده، اما همچنان قیمت ۵۰,۰۰۰ دلاری را برای این ارز «بزرگترین حباب» همه دارایی‌های دیجیتال می‌دانست.

گذشته از اینها، پیش‌بینی‌های شیف درباره قیمت طلا هم چندان دقیق نبوده است. او در سال ۲۰۱۰ گفت که قیمت طلا در ۵ تا ۱۰ سال پس از آن بین ۵,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار در هر اونس خواهد بود؛ اما قیمت طلا در سال ۲۰۲۰، قبل از آن که به محدوده ۱,۷۰۰ دلار بازگردد، تنها در چند نوبت از ۲,۰۰۰ دلار فراتر رفت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

82 دیدگاه
ارش
ارش
2 سال قبل

واما بیت کوین چرا تولیدشده
امریکا در حال از دست دادن قدرت اقتصادی خود هست وبیش از این قادر به حفظ ارزش دلار و تعویق بدهی نست
پس چاره چیست؟
خالی کردن جیب دنیا با یک چک بلا محل به نام بیت کوین و اعتبا ر بخشی به ان با ارزهای دیگر وافراد مشهور
بعداز انکه کشورها و بانکهای مرکزی و مافیا بدلیل پول شوی ودور زدن تحریمها ذخایر طلا و دلار های خود را به بیت کوین تبدیل کردن
امریکا بیت کوین را نابود خواهد کرد.شاید این بین نوساناتی هم بگیرد ولی محکوم به نابودیست
با این توافت که امریکا قدرت اقتصادی خود را تقویت خواهد کرد .علت قیمت نجومی ان خالی کرد ذخایر دولتهاست..
یک مثال ساده
یک روز 5 نفر برای سر گرمی بازی 21 انجام دادیم
چون اسکناسی در میان نبودبه هر نفر 10 نخود وهر نخود 10 هزار تومان تارزش گذاری شد وهر کس در صورت باخ 100 هزار تومان پرداخت میکرد
بازی شروع شد در بین بازی نسبت به نخودها بسار حساس ومراقب نخودهایمان بودیم .
خلاصه من خوب برم ولی ناگهان ناگههان یکی از بچه ها یک موشت نخود به هر نفر داد
ونخودهای من کاملا بی ارزش شد
بیت کوین هم همین است

S mehdi
S mehdi
2 سال قبل

سلام . قابل توجه دوستانی که هنوز با افکار ۱۰۰ سال پیش دارن جلو میرن . و به ارز دیجیتال اطمینان ندارن عرض کنم که مگر ریال خودمون طی ده سال اخیر ۹۸۱ درصد افت نکرده . کدوم پشتیبانی رو داشته . و یا کدوم عکس االعمل رو تونستن نشون بدن تا جلو افت ریال رو بگیرن . با صد میلیون تومان ده سال پیش چی میتونستی بخری . و امروز به صد میلیون چی میدن ‌ . نتیجه با شما .
هر کسی از ظن خود شد یار من

صالح
صالح
3 سال قبل

<b>b:الان دوران بیتکوین و رمز ارزهاست و بازارش خیلی داغه ادم عاقل بهتره از غافله عقب نمونه تجارت جای تعصب نیست<b>
<b>b:طلا هم همیشه طلا میمونه از اول تمدن انسانی چندین هزار سال ارزشمند بوده و تا اخر دنیا خواهد بود<b>
<b>b:طلا رو با هیچی مقایسه نکنید ممکنه ده یا صد سال دیگه بیتکوین و امثالش با یک قانون سفت و سخت یا یک انقلاب فناوری یک جمله تموم شده تو یک کتاب تاریخ باشن اما طلا از اولش بوده و خواهد بود...<b>
<b>b:قانون تجارت اینه که روند دوست شماست پس با احتیاط از بیت کوین و رمز ارزها جا نمونید اگر احتیاط رو در تعادل نگه دارید همیشه سودمند خواهد بود.<b>

محمدرضا افشار
محمدرضا افشار
3 سال قبل
پاسخ  صالح

بله صحبت شما درسته ولی ما داریم وارد عصر دیجیتال میشیم و طلا رو مجازی همون بیت کوین رو با خودمون میبریم

ناصر عمارلو
ناصر عمارلو
3 سال قبل

هنوز وی پی اس داریدبرا بایننس

عباس رفيعی
عباس رفيعی
3 سال قبل

اقتصاد دلاری نابود میشه

احمد
احمد
3 سال قبل

خدا وکیلی ارز دیجیتال حساب کتاب نداره نمی گم به صفر رسیدنش درسته اما ارز دیجیتال ما پولش تو جیب کی می ره سازنده بیت کوین کسی میدونه کیه
کی سرمایه رو تضمین میکنه اگه سرمایه رفتیم تو حساب هیچی نبود کجا شکایت کنیم ؟

ناصر عمارلو
ناصر عمارلو
3 سال قبل
پاسخ  احمد

راست میگی هیچ پشتوانه ای ندارع مگه میشه بخاطر چند فرمول پول گرفت هنوز هیچ کالایی باهاش نمیشه خرید

Ali
Ali
3 سال قبل
پاسخ  احمد

جيب كسي نميره با سرمايه گزاري ارزش ارز رو بالا ميبري وقتي بالا رفت ميتوني برداشت كني

شهرام فرهنگی
شهرام فرهنگی
3 سال قبل

سلام عزیز این نگرش که ارز دیجیتال وجود خارجی نداره پس می ریزه یکم خالی از لطفه چون قطعا دنیای اینده به ارزهای دیجیتال مربوطه . الان در بازار اقتصاد جهانی دلار مطرحه ولی تحولات ترامپیزم سبب شد که حتی متحدان امریکا هم تمایل چندانی به رفتن زیر سیطره دلار نداشته باشن چون اینجوری امریکا هر کاری بخواد با اقتصادشون می کنه زمزمه های کنار کذاشتن مبادلات دلار از سیستم جهانی با همراهی و چین ،بیم خروج کشورها از اقتصاد دلاریزه رو به دل امریکا انداخت شاید بی دلیل نباشه که با خروج زودهنگام ترامپ همراه بودیم و سخنرانی تازه بایدن و تاکید بر همگرایی اروپا و برگشت به بازی نه یکسر سود امریکا خودش دال بر این موضوعه؟دقت در تاکید موکد بایدن به برگشت امریکا و لزوم همگرایی با متحدان اروپایی خود گواه بر ترس امریکا برای رفت کشورها به سمت خروج از مبادلات دلاریست خوب بهترین جایگزین که بتونه سیاستهای تحمیلی یک اقتصاد تک قطبی رو برطرف کنه رفتن به سمت ارزهای دیجیتال هستش !!

عباس رفيعی
عباس رفيعی
3 سال قبل

تحلیل بسیار عالی و نزدیک به حقیقته
چون خاندان های ثروت بخصوس یهودیها نمیخوان محدود به جغرافیای خاصی باشن
و ثروتشون وابسته به تصمیمات سیاسی و مناقشات بین دولت ها باشه

Soheyl nasiri
Soheyl nasiri
3 سال قبل

هرکس به ارز دیجیتال رو نیاره از خرم خر تره مثل اینکه صد سال پیش میگفتن بریم مریخ همه میگفتن طرف مشکل داره این ادما همون ادم ها هستن هر کس فکر میکنه بدرد نمیخوره نخره اینجا چیکار میکنه حرف مفتم میزنه

Bayati
Bayati
3 سال قبل

از رو هم نمیره 😂😂😂

Elias
Elias
3 سال قبل

ارز های فیات با تورم دارن دارایی های مردم رو بی ارزش میکنن مخصوصا در خاور میانه و امریکای جنوبی ، اینکه بیت کوین توانایی تبدیل شدن به یک ارز رایج رو نداره یک حقیقت تلخه ولی ارز های دیجیتال دیگری وجود دارن که ممکنه به این هدف برسن ولی از نظر من طلا هم از ارز های دیجیتال و هم از پول های فیات دارایی بهتری است و این در طول تاریخ اثبات شده است